Skocz do zawartości

Slowfly 3D - propozycja


mazb

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy do końca fachowo się wyrażę :)

 

Mój pierwszy model to niesławna Bellanca Decaltjon 480. Jakoś nią tam latam :)

Polepiona jest już strasznie :)

 

Mam mały dylemat :( Dwa dni spędziłem na poszukiwaniu i nie wiem co wybrać. Na "lotnisko" mam trochę drogi i szukam jakiegoś modelu którym mógłbym polatać na działce 30x30m

 

Myślałem o jakimś 3D ale wszystkie sa jakie znalazłem to akrobaty - boję się że nie poradzę sobie (pierwsze próby "latania" tym na FMS niezbyt ciekawe).

 

Proszę o jakieś propozycje bo mam już mętlik w głowie.

 

Słyszałem że dość prosty w lotach jest Beny 3D http://rcskorpion.pl/product_info.php?products_id=491 - jednak mam obawy czy sobie z nim poradzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Mój pierwszy model to niesławna Bellanca Decaltjon 480

wydaje mi się że zacząłeś na niezbyt dobrym modelu do nauki latania. Ja również motałem się pomiędzy zakupem modelu za 400 - 600 PLN z aparaturą w komplecie, a zakupem osobno modelu, aparatury itd. Obstawiłem opcję drugą i jestem z tego bardzo zadowolony. Fakt że zakup aparatury, pierwszego modelu (easy star) serw, pociągnął mnie na 1300 PLN, ale teraz nie żałuję.

"Liznąłem" na easy star latania, pojąłem o co w tym wszystkim chodzi i teraz próbuję ujeździć eXtrima (z różnymi efektami). Fakt jest taki, jeśli rzucisz się na zbyt głęboką wodę może to zniechęcić Cię do tego pięknego hobby. Rozbijesz model przy pierwszym lataniu i będzie klops.

Moja osobista rada. Zainwestuj w radio, kup "nierozbijalny" model i ćwicz... ćwicz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3D to po prostu rodzaj akrobacji (tj. takiej która jest robiona na zerwanych strugach) i nie znajdziesz SlowFly'a 3D

 

Ale mam dwie uwagi na pocieszenie :-) :

1.) W FMSie nie da się zrobić dobrego modelu 3D (ale jeśli się mylę to proszę o linka do takiego modelu)

2.) Jeśli umiesz poradzić sobie z Bellancą to śmiało buduj deprona 3D i z początku lataj na małych wychyleniach (ale pamiętaj: WAGA tu i 5g robi różnicę wyczuwalną w locie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim 2 modelem byl mini 3dx i dalem sobie rade i bylem bardzo zadowolony bo wlasnie takie latanie mi odpowiada.

 

proponuje ci nie kupowac modelu za 150zl tulko za 3zl kupic arkusz depronu i wyciac sobie. planow w sieci pelno, do tego nozyk do tapet i w 2godz masz zrobiony krzyzo kadlubowy model jak beny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam jakiegoś modelu którym mógłbym polatać na działce 30x30m

Tak naprawdę, to jak na początek nie jest to zbyt wiele miejsca.

 

Na początku kariery zbudowałem sobie AND NOW - konstrukcja jeszcze na silniczek szczotkowy z przekładnią.

Latałem tym właśnie na trochę mniejszym obszarze niż 30x30m pełnym drzewek na dole i linii elektrycznych na górze :lol:

Jeżeli chodzi o koszt i łatwość budowy, to nie ma chyba konkurencji.

Tu jest opis i plany: http://www.flyelectric.ukgateway.net/indoor.htm#andnow

W sumie z tej strony budowałem jeszcze ULTIMATE i kilka EXTR, wszystkie fajnie latały, a było to własnie w okresie, gdy uczyliśmy się z synem latać i kraksy często się zdarzały.

Modele wytrzymują to bezproblemowo, tylko trzeba się postarać o lekkie wyposażenie (głównie zasilanie Lipol).

 

Tak przy okazji: serwo HS55 kosztowało wtedy blisko 100zł (innych lekkich nie było), a pakiet lipoli 2S 1500 8C około 200zł.

Myślę, że teraz rozpoczynając zabawę RC są większe możliwości wyboru i kilkukrotnie niższe ceny :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ sporo mam ponagrywane, zwłąszcza różne próby i obloty, to zrobiłem krótki filmik z latania wspomnianym AND_NOW właśnie na działce (widoczny kawałek jest mniejszy niż 30x30m) i gdy jeszcze prawie wogóle nie umiałem latać :lol:

Początek filmu jest wieczorem, niestety dalsza kompresja okropnie zniekształciłaby film, więc jest ok 7MB, ale dzięki temu cokolwiek widać:

www.szabatowski.livenet.pl/hubert/hubert/andnow04.wmv

 

I to samo miejsce 3 lata później (wspomniany BENY3D):

http://www.szabatowski.livenet.pl/hubert/Losio/Atack/filmy/benny_mocno.wmv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze cos z EPP - np Super Zoom 4D wykonany takiej specjalnej pianki ktora jest duzo bardziej wytrzymala niz depron.

Zastanawialem sie kiedys nad zakupem takiego cacuszka, czutalem w sieci duzo pochlebnych opinii na temat tego modelu.

 

W tym modelu nie musisz juz tak bardzo walczyc o wage, mozesz nim polatac przy lekkim wietrze itd - a jak zrobisz model 130g to juz leciutkie podmuchy beda go rzucac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zmiana ;)

Zdecydowałem się jednak na Mini 3dx :) Tzn. jest już powiedzmy ukończony.

Waga całego modelu to 300gr - ale ....

 

Założyłem tam silnik Tower Pro 2408-21 http://modele.sklep.pl/product_info.php?cPath=27_147&products_id=3523 dlatego dość znaczna waga modelu, ale nic innego nie posiadam na razie jako początkujący :)

 

Jakie zastosować śmigło żeby model w miarę wolno latał ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny model. moj chyba kolo 230-240 i latal ok

 

Sławek ... jaki miałeś tam silnik i śmigło ??

Przy tym silniku który mam założony i śmigle (9x4,7 o ile dobrze pamiętam) przy 50% mocy model wyrywa mi z ręki ;). Z tego co wyczytałem na forum, będę potrzebował chyba śmigiełko SF ale ... jakie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik mialem wlasny, smiglo 8x4, pakiet 2s 1050mAh, ciag ok 350g na naladowanej baterii.

 

Jesli na smigle 9x4,7 pojdzie na 50% drazka pionowo w gore to zaloz mniejsze smiglo. Polecam 8x4 bo sa mocna i duzo wytrzymaja a jak chcesz SF to 8x4,3 ale wydaje mi sie na na otwartej przestrzeni nie odczujesz roznicy miedzy nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Też zrobiłem Mini 3DX. Wyszedł 200g z aku 2s 620mAh FullyMax. Całość depron 3mm

silnik axi 2208/34 mocowany na sklejce 1mm

śmigło 9x4.7 GWS

serwa wysokość i kierunek ESKY 8g

lotki HS 81

odbiornik 3g

regulator EASY 7A

 

zdjęcie poniżej

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/72013cdcc8a3e8e9.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak zwykle w nocy...

Widzę, że już się spóźniłem z radą co wybrać ale gdyby ten minidx w międzyczasie przekroczył drastycznie :wink: granice działki to proponuję latadło, które wogóle nie potrzebuje pasa do startu i lądowań - wystarczy 1x1m :lol: .Powiem więcej-to naprawdę lata, kręci akrobację (również powoli) i pracy przy tym około 2 godzin :idea:

Brawo, wszyscy już zgadli: to VTOL (Vertical Take-Of and Landing).

Krzysiek

28-10-2007%20006.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Patryku.

Na lotki włożyłem HS 81 bo na HS 55 baaaaardzo wolno kręcił beczki , pomijając wychylenia lotek które były oczywiście bardzo duże.

Może znasz odpowiedź na takie zachowanie modelu.Same lotki chodzą lekko bez oporów,serwo też chyba sprawne(w innym modelu działało OK)

Tak na prawdę to jeszcze można by go odchudzić :

- likwidacja podwozia

- lżejszy silnik jakiś 25g

- no i wspomniane przez Ciebie serwo

 

Pozdrawiam

Achim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.