Skocz do zawartości

Relacja z budowy PIPER-CUB HACKER MODEL


Rekomendowane odpowiedzi

Piper-cub

Parametry:

długość - 445 mm

rozpiętość - 716 mm

Regulator: MAG 8 ESC 12 A ok 10g

Silnik: AX 1806N 2100kv micro 19g

Śmigło: 5x4.3.

Pakiet: TURNIGY 7.4 V 800 mAh 20 C ok 43g

Odbiornik: 4ch 19g

serwa: 3 x Tower Pro 9g

Myśle, że waga modelu nie przekroczy 220g

Czy ma to szansę polecieć?

 

Postanowiłem "opublikować" relację z budowy mojego 2 modelu ( pierwszym był GUILLOWS - 501 Curtiss P-40 Warhawk- jak się okazało nie chciał latać :P - link dla zainteresowanych https://picasaweb.google.com/103312427618387515577/MyP40?authkey=Gv1sRgCJWut4Ok3vfMXQ&feat=directlink) Dlatego postanowiłem zrobić coś nieco większego i zdecydowanie bardziej dla "pilota laika", wybór padł na model KIT od firmy HACKER MODEL.

Liczę na uwagi, oraz podpowiedzi dotyczące budowy, aby ten model "poleciał" i to niekoniecznie prosto do kosza ;)

 

oto kilka zdjęć z budowy modelu ( sorki, że nie od początku ale pomysł fotorelacji przyszedł do mojej głowy dopiero teraz )

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

By slashtheone at 2011-06-30

 

Dołączona grafika

By slashtheone at 2011-06-30

 

Dołączona grafika

By slashtheone at 2011-06-30

 

Dołączona grafika

By slashtheone at 2011-06-30

 

Dołączona grafika

By slashtheone at 2011-06-30

 

 

i mam jeszcze jedno pytanko czy jest sens robić klapy ( klapolotki ) w tak małym modelu?

kolejne zdjęcia niebawem ( jak tylko znajdę troche wolnego czasu )

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urocza miniaturka :D

Mam podobną Aeronkę o rozp. 1m - zobacz na moją stronę www

 

Klapolotek nie ma sensu wykoanywać a lotki zrób na jednym serwie. W tak małym modelu nie odczujesz braku wychyleń różnicowych ale odczujesz różnicę w wadze.

 

Wznios zależy od Twoich umiejętności w lataniu. Klasyczny Wicherek 10 o podobnej wielkosci z dużym wzniosem płata lata zawsze i każdemu bez konieczności używania lotek. Im mniejszy wznios tym skuteczność lotek większa a najlepiej latają modele z prostym płatem lub minimalnym 2 lub 3 stopniowym wzniosem.

Proponuje zastosuj wznios 6 stopni czyli po 3 na skrzydło przy wklejaniu środkowego żebra. To pozwoli uczyć się latać z lotkami i zarazem pozostawi samostateczność modelu po wyjściu z zakrętu

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model wtedy bedzie latał jak po sznurku....

Kolega sam stwierdził, że ma małe doświadczenie więc z tym lataniem jak po szurku bym uważał. Samolot lata tak, jak prowazi go pilot ....

Proponuje jednak pozostawić wznios a po nauce latania zawsze można to skorygować - patrz na moją stronę www - model Elektron.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwielbiam piperki a co do wzniosu to niech będzie taki jak jest no i faktycznie cięzkawy bedzie.Najlepiej jak bys dal serwa 5g. i li-pol cos kolo 460mAh. no i odbiornik lzejszy. A moze zrób najpierw "Toto" bedzie lepsze do nauki latania. I mniej bedzie szkoda jak rozbijesz.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zważyłem odbiornik i jestem mile zaskoczony, bez obudowy waży 9g :) tak więc 10g zaoszczędzone ;-) ( błąd wynikał z mojego lenistwa - jego wagę podawałem z pamięci :P) jeżeli chodzi o pakiet mam jeszcze w domu maleństwo a mianowicie DUALSKY 7.4V/ 250mAh 20C o wadze 18g, ale obawiam się, że ten pakiecik wystarczy na jakieś 2-3min... proszę o podpowiedź który pakiecik zastosować? (mam dwa takie małe pakieciki )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniałem zamieszczam zdjęcia zamontowanego silnika, w między czasie udało mi się również zacząć podwozie. Dzisiaj planuję zająć się upychaniem pozostałych serw oraz odbiornika :-) Mam pytanie odnośnie rozmieszczenia elementów wyposażenia.. a mianowicie czy najlepiej jest je rozmieścić pod skrzydłem i baterią szukać Środka Ciężkości czy tez rozłożyć wyposażenie bardziej w ogon? Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

 

Zdjęcia:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj wyposażenie w możliwie neutralnym miejscu tj. w kadłubie pod skrzydłem

 

1. łatwy dostęp do wyposażenia po zdjeciu skrzydła lub przez klapkę od spodu

2. serwa bliżej przodu to mniejszy problem z wyważeniem.

3. krótkie kable gdy wszystko jest blisko siebie

 

Najlepiej gdy uda się tak rozmieścić wyposażenie, że pakiet wychodzi w neutralnym miejscu tj. w środku ciężkości - wtedy możesz latać na różnych pakietach a SĆ się nie zmienia.

Obawiam się jednak, że tak małym modelu pewnie nie będzie to możliwe. Staraj się serwa i odbiornik umieścić pod skrzydłem a pakiet z regulatorem trafi zapewne w "nosek" tuż za wręgę silnika.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po dłuższej przerwie spowodowanej wypełnianiem ojcowskich obowiązków znalazłem chwilkę na oklejenie i pomalowanie modelu. Jest to mój drugi model i niestety widać duże braki doświadczenia w oklejaniu modelu papierem... ( a może to brak talentu ) w każdym razie model jest oklejony i pomalowany. Dostał 2 cienkie warstwy lakieru w spray'u. Do zrobienia pozostały jeszcze szyby, atrapa silnika oraz naklejki. Model RTF z pakietem 250 mAh waży 219g z pakietem 800mAh jego waga rośnie do 242g ( chyba trochę ceglasto )

Proszę o poradę z którym pakietem wybrać się na pierwszy oblot? na zdjęciu zaznaczyłem położenie SC w obu wariantach zasilania.

Dołączona grafika

A poniżej kilka innych zdjęć:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Tak jak wspominałem, chyba brak mi talentu w oklejaniu ;P

Pozdrawiam i czekam na komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj "wstawiłem" szyby, nakleiłem oznaczenia, oraz wzmocniłem SW ponieważ okazało się, że przy mocnym wychyleniu połówki SW wychylają się niesymetrycznie. Pozostaje jeszcze atrapa silnika.. i czekanie na ładną pogodę :)

 

Kilka zdjęć z budowy:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Nikt nic nie komentuje :( a szkoda.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tasmy jaka oklejałes to domyślam sie ze cos takiego jak typowa japonka?

Japonka kupiona w modelarskim jako "zwykła" :) czy to znaczy, że są jakieś inne rodzaje japonki? bardziej skłonne do współpracy z laikiem?

 

Jeżeli chodzi o oblot to postaram się namówić żonę na obsługę kamery ;-)

A jeżeli chodzi o pakiety to udało mi się tak wyważyć model, że i z 800 i 250 SC jest w tym samym miejscu. Moja "wyważarka" do modeli to dwa wkrętaki wbite w pudło kartonowe ;).

 

Dzięki za odpowiedzi :) Pozdrawiam rafał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.