Skocz do zawartości

Toto-0, rozważania na temat.......


Lomis

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak przyjdą pakiety i ładowarka, to powiem wam czy się rozbiłem czy nie, i jak było na pierwszy raz :)

Najpierw skontaktuj się z modelarzami z trójmiasta. Jest tam spora grupka "naszych".

Umów się na pierwsze loty z nimi. Sprawdzą ci model, pomogą go wyważyć, wytłumaczą co nieco, może nawet oblatają go tak, żebyś dostał do ręki sprawny i pewny model, abyś wiedział, że ewentualne błędy są po twojej stronie.

 

Pomogą przy pierwszym starcie, nauczą wypuszczać model. Będą podpowiadać co robić.

 

A sam przy okazji poznasz nowych kolegów, obejrzysz ich modele i na własne oczy ujrzysz "z czym się to je".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poda ktoś link do tematu o tym jak odpalić SmartPropoPlus i skąd go ściągnąć, bo mam tego jacka.

Odrobinę chyba przesadzasz. To jest PIERWSZY link po wpisaniu frazy w Google (bo zrobiłeś to - prawda?). Wszystkiego na tacy nie dostaniesz (w zasadzie to w tym wypadku już jest na tacy, ale nie wymagaj żeby jeszcze ktoś za Ciebie zjadł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie - co nie działa? Program nie działa (nie włącza się, sypie błędami - jeśli tak to jakimi?), czy program działa ale nie widzi aparatury? Pobrałeś i zainstalowałeś sam program, czy również wymagane sterowniki wirtualnego dżojstika (które są na tej samej stronie)?

 

EDIT (sterowniki nie są wymagane do FMS, Sorry za wprowadzenie w błąd, używam AFPD i FMSa nigdy nie dotykałem, a wtedy te stery są obligatoryjne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee

[...]i gdy odpalam FMS wyskakuję[...]

Poczekaj, nie wyskakuj jeszcze :devil: może coś się uda zrobić. Jaki masz ustawiony w aparaturze typ modulacji? (PPM czy PCM?). U mnie Turnigy jest wykrywana poprawnie przez SmartPropoPlus przy ustawieniu modulacji PCM i wybraniu w menu programu SPP console opcji "Futaba PCM", i zaznaczonych opcjach "Auto detect" i "PPJoy extension", ale jak już wspomniałem ja używam wirtualnego sterownika PPJoy, więc u Ciebie inne ustawienie może być właściwe. Musisz pokombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów "eee" trochę zbyt skomplikowanie mówisz

Po prostu czytaj wolniej, jak trzeba to dwa razy. W menu nie trzeba nigdzie wchodzić, od razu po uruchomieniu programu SPP console wyskakuje okno główne, które wygląda tak:

 

Dołączona grafika

i wszystkie potrzebne ustawienia są na wierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]NIE WYSKAKUJĘ![...][/color]

 

Dlaczego się tak uparłeś na to żeby wyskakiwać? Słabą psychikę ma dzisiejsza młodzież ;-)

 

Widzę, że masz Vistę albo Win 7, nie wiem jak SPP zachowuje się w tych systemach, bo ja używam go jeszcze na XP. Jeżeli sprawa tak wygląda, to spróbuj uruchomić program w trybie zgodności z WinXP, ewentualnie z prawami administratora bo może wymaga pełnego dostępu do systemu (zgaduję teraz, ale to pierwsze i najłatwiejsze możliwości do sprawdzenia).

 

Kliknij też na opcję "pokaż szczegóły problemu" w okienku z błędem, może kod sprzętowy błędu coś podpowie.

Acha - i spróbuj uruchomić program najpierw bez podłączania nadajnika do komputera (jeśli oczywiście do tej pory robiłeś to przy podłączonej aparaturze).

 

I sprawdź czy system operacyjny masz 32 czy 64 bitowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha - i spróbuj uruchomić program najpierw bez podłączania nadajnika do komputera (jeśli oczywiście do tej pory robiłeś to przy podłączonej aparaturze).

Ta

z prawami administratora

Jasne że z

I sprawdź czy system operacyjny masz 32 czy 64 bitowy.

eee

Dlaczego się tak uparłeś na to żeby wyskakiwać? Słabą psychikę ma dzisiejsza młodzież

Bo chyba nie wyjeżdżać, a za psychikę dzisiejszej młodzieży wiń Giertycha i inne takie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może wprost napiszę. Chodziło mi o to, że uparcie popełniasz błąd pisząc w pierwszej osobie tak, jakby chodziło o Ciebie: "błąd wyskakuję" "okienko nie wyskakuję" zamiast napisać: "błąd wyskakuje" "okienko nie wyskakuje".

 

Co do Giertycha to absolutnie nie po drodze mi z jego poglądami na rzeczywistość, ale akurat w kwestii szkolnictwa to nie on narobił największego bajzlu, no ale to nie temat na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chwilę czlowiek spędzi na urlopie a tu jak się rozpisują ;)

Wrócę do początku wątku. Mój TOTO sie powoli buduje, wczoraj zamknełem skrzydło, ręce drżały ale udało się

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Teraz pora wyciąc lotki.

Lotki mocujemy oczywiście na taśmę klejacą , nie mogę się jednak dopatrzyć jak ten zawias ma wyglądać .

Czy dobrze mi się wydaje że powinno to być tak

 

Dołączona grafika

 

I kolejna sprawa to chłodzenie silnika , pakieru i regulatora. W projekcie nie ma otworów do chłodzenia , czy nie przegrzeja sie te elementy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiasy wykoncypowałeś sobie dobrze (tylko tak, jak napisał Robertus wycięcie ma być na dolnej płaszczyźnie, ponieważ lotka powinna wychylać się bardziej do góry, niż na dół. Zacznij od naklejenia taśmy na górną - prostą płaszczyznę skrzydła ponieważ w ten sposób łatwo będzie Ci ustalić równą szczelinę pomiędzy skrzydłem a lotką. Szczelina nie powinna być duża, ale powinna pozwalać na swobodny ruch lotki - stawiam tak około 1-1,5mm. Następnie doklejasz taśmę na dolną część płata - dobrze jest docisnąć ją wzdłuż szczeliny przy pomocy krawędzi linijki tak, aby na długości szczeliny obie taśmy zetknęły się ze sobą stroną klejącą. Należy uważać, aby przy tej operacji dociskania lotka pozostała prosta.

 

Co do chłodzenia, to możesz lekko wyażurować wręgę silnikową, albo dorobić wlot powietrza na górnej części nosa na wzór tego w Toto 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.