Skocz do zawartości

Corona RP8D1 - urwana antena


Irek M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak to sie stało ale antena odeszła...W związku z tym mam pytanie czy czerwona kropka na focie to własnie miejsce lutowania anteny?

Dołączona grafika

Mnie wydaje się, że własnie tak ale przed lutowaniem wolę zapytać chociaż jak tak się wpatruję to zastanawiam się czy nie po pprzekątnej w lewo gdzie widać "glutka" kleju na gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy czerwona kropka na focie to własnie miejsce lutowania anteny?

nie

czy nie po pprzekątnej w lewo gdzie widać "glutka" kleju na gorąco.

dokładnie tak - tak jest w moim odbiorniku - przewód antenowy jest tym klejem zabezpieczony przed wyrwaniem - jak widać, niezbyt skutecznie.

Ja dodatkowo naciągnąłem koszulkę, która wjeżdża w odbiornik i przyłapałem ją CA do obudowy - jeśli tak można nazwać termokurczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wyszukałem w google...dobrze, że nie pospieszyłem się z lutowaniem :oops: Znaczy trzeba będzie rozciąć ładnie nałożoną folię termokurczliwą...w dodatku kolega od ktorego odkupiłem kiedyś przerobił go umieszczając w sztywnym opakowaniu i nie wiem teraz jak sie dostać do tego własciwego miejsca. Wiem już gdzie ale dalej nie wiem, który to konkretny pin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Paweł ale fotki już znalazłem w necie. Do tego - to coś niesamowitego :!: - poszedłem dziś do garażu by zabrać z modelu drugi identyczny odbiornik - ja to mam szczeście i fantazję :rotfl: teraz tylko nie wiem czy lutować przez tę wnękę czy trochę rozciac obudowę w celu lepszego dojścia. Boję się też czy moja lutownica transformatorowa nie ma "dziobka" ze zbyt grubego drutu jak na tę operację - 1,5mm. Nie chciałbym niechcąco zewrzeć lutem jakiegoś sąsiedniego pinu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.