Skocz do zawartości

Kilka pytań i pomoc w wyborze wposażenia


petrzmax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamiar zbudować RWD-5 by Skazoo i mimo przeczytania wielu tematów wciąż mam parę pytań:

1.-Wszystkie części chce zamówić z HK ale jedni mówią że Vat trzeba dopłacić drudzy że nie. Jak to w końcu jest?

2.- Powiedzcie czy te części będą dobrze współgrać i czy wystarczą aby unieść model?

Silnik TURNIGY Bell 2409-18T 1200kv Outrunner (Jak na taki silnik mocuje się śmigło?)

Pakiet Turnigy 2200mAh 3S 20C Lipo Pack (Nie wiem czy nie będzie za ciężki?)

Regulator Hobby King 30A ESC 3A UBEC (wtyczki do niego, do pakietu i silnika trzeba samemu przylutować czy są jakieś standardowo?)

Serwa HXT900 9g

Nadajnik Turnigy 9X wraz z odbiornikiem

Nadal nie wiem jaką ładowarkę kupić.

3.- Znacie jakieś sklepy modelarskie w warszawie w których dostane bowdeny, listewki i sklejkę 3mm?

Za pomoc z góry dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zakupów HK to celnicy przyjeli ostatnio że jak paczka jest troszkę większa niż pudełko po butach to z mety patrzą co jest i doliczają stosowne opłaty.

Co do materiałów konstrukcyjnych to MODELARNIA na Bitwy Warszawskiej....tu bedziesz miał najbliżej.

Ładowarka....hmmm accucell6 myślę że będzie dobrym wyborem.

W pozostałych kwestiach niech się wypowiedzą lepsi spece ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewnie doliczą te 23% ;/ Więc teraz nie wiem czy lepiej zamówić wszystko w Polsce czy z HK. W sumie to ten nadajnik w Polsce kosztuje około 400 zł więc i tak powinienem wyjść na +.

Chyba że kupił bym ten nadajnik w polsce http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p4416,aparatura-cadet-4ch-2-4ghz-pelikan

Wart jest swojej ceny? Ważne żeby model mi nie uciekł bo w sumie maksymalnie bym wykorzystał 4 kanały ponieważ teraz nie mam ani miejsca ani pieniędzy na budowę większych :) Wtedy paczka była by o wiele lżejsza i mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu dokonałbym zamówienia w HK. Sam tam zamawiałem. Paczka raz przyszła otwarta, następnie zastemplowana przez UC i bez dodatkowych opłat. Prawdopodobnie zależy to od osoby która w danym momencie sprawdza przesyłki. Mimo iż w zakupach na HK było ok 2,5 kg, to paczka dotarła z wagą 1,87 do polski. Oczywiście wysłana jako gift z 30% wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :D

A więc aparaturę kupie w HK a resztę w Polsce.

Powiedz mi jeszcze czy ten silnik z regulatorem http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=4733 będzie odpowiedni do tego samolotu? wydaje się być za mocny w połączenie z tym akumulatorem 3E Model 1800 mAh 11,1V 15C. Niby ma 15C ale sklep napisał Max. prąd rozładowywania : 27 A (15 C) więc komu wierzyć aby akumulator mi nie spuchł? I czy do tego zestawu dodają wszystkie śrubki montażowe? I ostatnie czy to http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=272 śmigło będzie pasować? Nigdy nie robiłem modeli elektrycznych więc nie mam pojęcia jak zamocować śmigło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3E Model 1800 mAh 11,1V 15C. Niby ma 15C ale sklep napisał Max. prąd rozładowywania : 27 A (15 C) więc komu wierzyć aby akumulator mi nie spuchł?

:shock: Co ty miałeś z matematyki? Warunek? :twisted:

Policz sobie ile to 15 x 1,8... Mogę ci pomóc, że w w twoim systemie powinna być taka przydatna aplikacja: "Kalkulator"... :devil:

 

Sklep ci dobrze napisał - 27A vel 15C dla tego pakietu, to maksymalny prąd rozładowania. Z reguły zaleca się nie przekraczać tej wartości, a nawet nie zbliżać się do niej.

 

Śmigło mocujesz na piastę o średnicy osi silnika (3mm=3mm, 3,2mm=3,2mm itd.).

Do modeli o niedużym kv, mogą być piasty typu prop-saver z mocowaniem śmigła na gumkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik i smiglo ok. Regulator moglby miec zapas. Zestawy COMBO moze sie opłacają ale trwałe nie sa. W abcrc.pl dostaniesz tani osprzęt. Rogulator powinien miec A o wartosci minimum największej wytwarzanej przez silnik. Na A regulatora zapas jest bardzo ważny. Jak chcesz ten silnik to kup bez zestawu i osobno regulator.

WZ do modelarni mam ok 60km. Wiedzę czerpałem z tego forum. Nie każdy ma dostęp do "łatwiejszego startu" tak wiec nie przekreślajmy "zielonych" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.