Skocz do zawartości

Co wybrac dla osoby początkującej ?


kblazek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Sam kiedyś kupiłem helikopter bo myślałem że jest łatwiej i to był błąd. Model rozbił się na drzewie w ciągu kilku sekund i przez to odpuściłem modelarstwo na kilka lat. Teraz więcej staram się czytać zanim coś zakupie lub zbuduje. Jako model do pierwszych lotów mogę polecić Toto-0. Plany budowy można znaleźć na forum, również w tym dziale kilka stron wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze, nie uważam się za jakiegoś modelarza, bo jest to dla mnie jakaś tam przygoda, zabawa. Ale ... zanim zdecydowałem się na kupno gratów z HK i dobór tych gratów spędziłem PÓŁ ROKU na tym forum dzień w dzień nie zadając ŻADNEGO pytania. Model zbudowałem oblatałem, rozbiłem, odbudowałem, rozbiłem, buduję następny.

Przepraszam za OT ale normalnie trafia mnie coś jak czytam taką dyskusję. To forum to jest gigantyczna skarbnica wiedzy i wcale nie trzeba używać szukajki, wystarczy poczytać to co na wierzchu. Na początku działu są przyklejone działy - budowa rwd, kąty modelarskie, dobór gratów do modelu - to tylko kilka przyklejonych tematów na których przeczytanie trzeba poświęcić kilka godzin i nie było by tego bezsensownego tematu.

Jeżeli kolego spędziłeś tyle godzin na tym forum i nic nie wiesz, to chyba czytałeś dział hyde park i oglądałeś filmiki.

Podziwiam Madriana, Motylastego i kilku innych aktywnych forumowiczów za cierpliwość do takich tematów - szacunek...

Jeszcze raz przepraszam za OT i przepraszam jeżeli kogoś uraziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wgl o co chodzi ? Czy twój post coś wnosi do tematu ? - Nie. Ja wole zapytać kogoś doświadczonego który mi powie wprost - bierz to,to i to tutja masz pare informacji tu, tu i tu. Czyż nie prościej ? Po co mam czytac milion tematów które są bezsensowne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kblazek, bez urazy, ale podobnych pytań do Twojego są dziesiątki, jeżeli nie setki na tym forum. Wystarczy poszukać odpowiedzi. A Tobie nawet planów szukać się nie chciało :? Wszystko chciałbyś dostać na tacy, bez wysiłku własnego. Przez prawie dwa tygodnie spędziłeś zaledwie 4 godziny na forum. Ograniczyłeś się tylko do założenia tego wątku i czekania aż ktoś za Ciebie podejmie decyzje.

Ja od tygodnia czytam po kilka godzin dziennie to forum i jemu podobne. Nie uważam tego za stracony czas. Poszerzam swoją wiedzę. Na moje oko jakoś mało interesuje Cię modelarstwo. Raczej to chwilowy kaprys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyż nie prościej ? Po co mam czytac milion tematów które są bezsensowne ?

I w tym momencie moja cierpliwość zaczyna się załamywać ostro, jak dno jeziorka Piłakno, gdzie spędziłem kilka ostatnich dni, na szukaniu szczupaków w ABC...

 

Jeżeli dla ciebie WSZYSTKIE tematy na forum są bezsensowne (jak widać, nie raczyłeś nawet sprawdzić, czy są jakieś "sensowne"), to może zastanów się czy warto dalej tracić czas na to bezsensowne hobby. Kup sobie w necie samolocik z "Tesco" za 150zł i mniej nas wszystkich w :ass: - poważaniu.

 

Jak widać są tu same nieuczynne osoby, które spędzają tylko czas na pisaniu tysięcy tematów, które mają wywołać oczopląs u biednego nastolatka z kaprysem na zabawkę, zamiast kłaniając się w pas jaśnie panu, uczynnie podjechać do waćpana domu i osobiście przekazać całą masońską wiedzę tajemną.

 

A może, by nie trudzić waszmości, mamy urządzić forumową zbiórkę po 50zł od łba i za wszystko to zakupić najlepsze oferty światowego rynku i pod drzwi przywieźć, wstążeczką przewiązane?

 

Kolego Blazek - Wlazłeś w cudze progi. Nie jesteś bóg wie kim. Sam budujesz własny wizerunek, i na razie budowa ci ta bardzo słabo idzie, bo wyrasta nam tu obraz zmanieryzowanego, niecierpliwego, leniwego i znudzonego nastolatka, z pretensjami do wszystkich, że czegoś od niego chcą - w tym wypadku, przeczytania tego, co już napisano.

Ale gdzie on biedulek będzie się w wakacje męczył tak trudną czynnością jak czytanie literek. Albo się dostosuj, albo zapraszamy jak dorośniesz.

 

Nie ma w regulaminie zapisu o obowiązkowym i dożywotnim przebywaniu na forum. Nie podoba ci się? Zapraszam na Facebook - tam sobie założysz stronkę i będziesz zbierał "nie lubię" Madriana i innych wrednych typów z forum PFMRC.PL

 

Prawdę mówiąc, są u nas na forum 12-to latkowie bardziej dojrzali od ciebie.

Jak chcesz, możesz sobie wydrukować mój awatar w skali A-0 i przerobić na tarczę do rzutek.

Ale mnie po prostu mierzwi takie podejście, jak twoje. I tą uwagą zakańczam swoją obecność w tym temacie. Jak widać, czasem nie warto się wysilać.

 

Na zakończenie, z poczucia powinności, o to sprzęt na miarę twoich możliwości, cobyś waść szukać nie musiał i :google: używać.

 

http://www.conrad.pl/Modele-lataj%b1ce---gotowe-do-lotu.htm?websale7=conrad&ci=SHOP_AREA_17527_1208051

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze tępota na forum się szerzy (...) ale dużo nic nie wnosi do mojej wiedzy lub mnie nei obchodzi, szukam czegoś przydatnego na początek..

W dużym skrócie:

- wystawiłeś sobie świadectwo własnej kultury i komunikatywności;

- ignorancja na poziomie równym kulturze;

- szukać to nie potrafisz co udowodnił cały ten wątek.

 

Co do "w cztery oczy" - człowieku, opanuj się. To jest FORUM DYSKUSYJNE. Służy do DYSKUSJI. Używam kapitalików ponieważ chyba pomyliłeś to miejsce z ringiem. Zapisz się na BJJ lub do klubu Krav Maga. Tam się wyżyjesz i "naprostują" superego. Potem może przyjdzie czas na modelarstwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kblazek - nie tak ostro, bo zaraz zostaniesz skutecznie stępiony ;]

 

Fakt, wynikający z tego wątku (ale też innych) jest taki, że na tym forum jest bardzo dużo informacji bardzo przydatnych ale jeszcze więcej bełkotu - przy tej ilości postów trudno jest cokolwiek znaleźć - ja sam, szukając własnych postów (w których pamiętam co pisałem) - często nie jestem w stanie ich znaleźć wyszukiwarką forumową (!!!).

 

Wiedza tu jest mocno nieusystematyzowana.

 

DLATEGO MAM PYTANIE DO SPOŁECZNOŚCI FORUMOWEJ - chodzi mi to po głowie już od dłuższego czasu - czy jeśli przygotuję infrastrukturę pod mini-portal modelarski, wspomożecie mnie swoją wiedzą, ale też i pracą, w przygotowaniu czegoś na kształt internetowego podręcznika dla początkujących, choć nie tylko, modelarzy?). Witryna taka mogła by być niezależna (od producentów i dystrybutorów) i niekomercyjna, stanowiła by doskonałe uzupełnienie PFMRC. Hosting i opłaty związane z jej prowadzeniem wziąłbym na siebie. W polskim internecie brakuje tego rodzaju źródła wiedzy.

 

Posunę się o dalej idące stwierdzenie - w POLSCE brak tego rodzaju źródła wiedzy. Ja wiedzę o modelarstwie czerpałem jako nastolatek z książek wypożyczanych z biblioteki szkolnej i bibliotek publicznych. W tej chwili nastolatek (lub starszy nastolatek - np. ja ;) ) szukając takiej wiedzy jest zdany na:

- modelarnie (nie wszędzie są, nie każdy ma czas i chęci)

 

- fora takie jak to (problem z nimi - patrzcie wyżej, poza tym nawet pytając czy szukając czegoś - trzeba jeszcze wiedzieć o co spytać czy czego szukać)

 

- czasopisma - mamy w Polsce dwa - "Modelarz", który jest co prawda dość rzeczowy, ale traktuje o wszystkim od modeli plastikowych, przez szkutnicze, do RC - przez co nie stanowi bogatego źródła wiedzy o RC, oraz "RC Przegląd Modelarski", który kosztuje krocie (w końcu modelarzy łatwo wydoić), merytorycznie jest na MARNYM poziomie (wiem coś o tym, bo subskrybowałem przez rok i nawet jako początkujący modelarz łapałem się za głowę czytając jakie to bzdury wypisują w niektórych artykułach), za to nie brak tam sponsorowanych recenzji modeli, każda zatytułowana sloganem zaczynającym się od "A może by tak..." ;] - przez to, że są sponsorowane - pojawiają się sytuacje, że w ciągu roku, ten sam model dostarczony przez dwóch różnych dystrybutorów opisywane jest dwukrotnie - oczywiście wszelkie wady takiego modelu są skrzętnie zamiatane pod dywan (bo dystrybutor się obrazi i już nic nie przyśle) - a czytelnicy wprowadzani w błąd...

 

(Tak więc wszyscy chórem: POMOŻEMY TOWARZYSZU AIR! ;)))) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokazano mi co i jak ?

Heh dobre...

Weź chłopie przeczytaj wątek jeszcze raz. Tym razem ze zrozumieniem. Podano Ci na tacy kilka samolotów na początek. "Dostałeś wędkę. Rybę złów sam." A jak chcesz rybę na tacy to idź do sklepu rybnego. Madrian dał Ci link.

 

Air dobry pomysł, ale moim zdaniem nie rozwiąże to "problemu" W każdym dziale są podklejone takie poradniki. Pytanie, kto je czyta zanim zada pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Air dobry pomysł, ale moim zdaniem nie rozwiąże to "problemu" W każdym dziale są podklejone takie poradniki. Pytanie, kto je czyta zanim zada pytanie.

To fakt, ale po kolejnym pytaniu (które podnosi ciśnienie wszystkim czytającym regularnie forum bo zawiera pytanie w stylu "czy macie jakieś schematy jak to wszystko połączyć"), zawsze można by pytającego odesłać do konkretnej strony WWW gdzie otrzyma skondensowaną wiedzę, zamiast do wyszukiwarki forum ;)

 

Dodatkowym atutem strony WWW jest możliwość rozbudowania jej o różne przydatne funkcje (np. jakieś narzędzia do przeliczania ciągu zespołu napędowego itp - potrafię takie rzeczy zrobić).

 

Myślę, że temat jest wart przemyślenia - ja sam takiej strony w każdym razie nie stworzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Air

twój pomysł jest bardzo dobry sam kiedyś o czymś takim myślałem ale na innym forum (nie modelarskim). Dla ludzi takie coś jest bardzo dobre, ale bardzo złe jest dla właściciela forum. I to nie przejdzie bo, dzięki temu że jest syf na forum to "chcesz się coś dowiedzieć, czytaj, przeglądaj posty, nabijaj oglądalność, czyli nabijaj kase w kieszeń za reklamy"

 

Ps. na forum jest 8200 zarejestrowanych osób ale tylko około 100 osób odwiedza regularnie. Więc gdzie jest 8100 osób ? ...... rozpisywać się nie będę bo pomysłów nie zdradzę wszystkim, jak chcesz Air to możemy spróbować zrobić stronę ale jak wypali to za reklamy, też bym chciał zarobić. Co ty na to ?

Nigdy forum i www nie miałem i nie obsługiwałem ale to nie znaczy że nie będę w tym dobry. I tak poza techniczną stroną obsługi www/forum równie ważne jest psychologiczne podejście w czym mogę spróbować.

 

Jak coś to pisz na PW. Chyba się nie pomyliłem rozumiejąc że chcesz zrobić stronę www ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kblazek, sprecyzuj zatem swoje pytanie.

Np. czy chcesz latać na dworze czy w hali?

Model masz chęć zrobić sam, czy wolisz gotowca? A może coś pośredniego. Np samolot już wycięty z EPP a ty go wyposażysz i oblatasz.

Szybowca, samolot czy śmigłowiec, a może samochód lub łódź?

Ile kasy masz na to?

Masz jakieś doświadczenie w majsterkowaniu, może modelarstwo plastikowe?

Poczytałeś zapewne parę wątków i masz już jako takie rozeznanie. Możesz zadawać konkretniejsze pytania. W tym momencie powinieneś już widzieć swoją ścieżkę rozwoju w modelarstwie R/C.Przynajmniej jej zarys. Co byś chciał itd.

 

Parę wątków niżej jest pytanie. Kolega szuka jak najwolniejszy samolot do nauki latania. O i to pytanie już jest konkretniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Air, Też o czymś takim myślę tylko bardziej "komercyjnym".

 

Jeśli będziesz potrzebował pomocy z www / grafika /serwer /hosting itp to wal śmiało -zawsze pomogę.

kmilek@tlen.pl lub bunet@bunet.pl

 

Też jestem początkującym, nie uważam się za mistrza lotów, nie pisze (bardzo mało piszę postów) tylko czytam to forum i czytam i czytam i czytam... to skarbnica wiedzy! Wiecie czego mi tu najbardziej brakuje to - działu z artykułami. Wydzielić jeden dział forum w którym były by same TE NAJ NAJ NAJ ważniejsze artykuły z forum.

 

------------------------------

 

Co do wybrania modelu to jako tez początkujący polecę ci zupełnie co innego niż koledzy.

KAŻDA osoba która chce zacząć z lataniem powinna zacząć od SYMULATORA

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p1555,symulator-fms-drazkowy-4-kanaly-esky-ek2-0905a-000502

 

Parę wątków niżej jest pytanie. Kolega szuka jak najwolniejszy samolot do nauki latania. O i to pytanie już jest konkretniejsze.

To chodzi o mnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAŻDA osoba która chce zacząć z lataniem powinna zacząć od SYMULATORA

I to jest genialna rada :) Mój nadajnik ma możliwość podłączenia do komputera. Zanim wyrzuciłem pierwszy raz model to wiele godzin szlifowałem na symulatorze FMS. Szkoda na dzień dobry rozbić samolot.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko czytam to forum i czytam i czytam i czytam... to skarbnica wiedzy!

ogólnie internet ma dwie twarze. Z jednej strony jest to jeden wielki śmietnik, a z drugiej wielka skarbnica wiedzy. Na forum jest to samo :)

Żeby znaleźć coś odpowiedniego dla siebie, trzeba czytać, czytać i przeczytać wiele zbędnych zdań, oraz setki razy powtarzające się teksty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.