Skocz do zawartości

Moje pierwsze loty Minimoą za holownikiem


modelpiotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Ależ nie trzeba było takich podziękowań tutaj na forum pisać hehehe.

Ale co tam - należało nam się. A co do modelu to super sie prowadzi za holówką i będzie to sama przyjemność holować ten modelik. Nawet Piotruś nieźle sobie radził jak na pierwsze hole w życiu. Życzę powodzenia i samych dobrych startów (bo tego najbardziej się bał) :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było chyba trochę nerwowo? W pierwszym zakręcie trochę szybowcem kręciło, czy to tylko takie wrażenie. No i mam pytanie czy wyczepienie było awaryjne czy planowane bo też jakoś holownik w jedną a szybowiec w drugą. :?

To nie jest krytyka tylko chęć poznawcza, bo mam tą Minimoe już w koszyku i nie mogę się zdecydować na kliknięcie w klawisz "Wyślij". :D

 

Czy mógłbyś napisać kilka słów jak to lata i jak ląduje. W tej wersji nie ma miejsca (ponoć ) na hamulce aerodynamiczne i zastanawiam się jak długie musi być lotnisko. :D

 

A ta w ogóle to gratulacje z oblotu i pierwszego holowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ta wersja to Minimoa z nieistniejącej już firmy S2G z Czech ale jej produkcją zajęła się firma Royal Model również z Czech

faktyczne jest bez hamulców ale ja jej dorobiłem i nie zdążyłem wypróbować bo się zepsuły heh poprostu dałem ciała i zamiast dobrych czeskich kupiłem g... plastikowe chińskie.Hamulce idzie spokojnie zamontować jest na to sporo miejsca

Minimoę już wczesniej oblatałem na zboczu i lata przepięknie czyli wolno i majestycznie

Na filmie jest jej oblot na holu.Niedoskonałosci w holowaniu wynikały z moich błędów bo były to moje pierwsze w życiu hole i fakt miałem nogi miękkie :) wyczepienie było awaryjne :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Ja jeszcze się nie zdecydowałem kupić, ponieważ mam dużego pietra czy dam rade lecąc za holem. No, ale kiedyś trzeba będzie sie odważyć. :?

 

Tą Minimoe, którą planuje kupić właśnie z firmy Royal Model. Ponoć bardzo elastyczna firma i ma części zapasowe o ręki (prawie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad tak jak wczesniej Tomek napisał Minimoa sama leci za holem tylko jej nie przeszkadzać :) a ja jej właśnie trochę w tym przeszkadzałem :D

Najbardziej się obawiałem startu ze wzgledu że trochę dziwnie stoi pochylona do przodu ale były to obawy bezpodstawne ! idzie jak po sznurku

a sam lot swobodny to poezja no chyba że chcesz coś szybszego bo Minimoa jest wolna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba że chcesz coś szybszego bo Minimoa jest wolna

To jest to czego szukam, do wałęsania się po niebie.

Do szybszego latania mam elektryki :D

Najbardziej się obawiałem startu ze względu że trochę dziwnie stoi

No i właśnie to też mnie trochę przeraża :shock:

 

I jeszcze jedno pytanie i już nie będę męczył(na razie ;D ). Jak z termiką. Czy chwyta termikę czy nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na holu latałem pod wieczór więc nie mogę nic powiedzieć na ten temat ale widząc z jaką doskonałością lata to mogę smiało powiedzieć że polatasz nią spokojnie na termice.Pięknie krąży !! Oczywiście nie jest to wyczynowy model F3J !!!! tu nie ma co porównywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.