Skocz do zawartości

Zaginął model


Irek M

Rekomendowane odpowiedzi

to chociaż oberwie się osobom, które tym próbują latać a nie modelarzom.

Rozumiem Mistrzu, że Ty nigdy nie miałeś problemów z pilotowaniem...

Miałem, właśnie miałem. Tylko wyłącznie z tą przereklamowaną latającą kupą aluminium. Dlatego się jej pozbyłem aby nikomu nie zrobić krzywdy.

 

Poczekamy aż sąsiedzi pokupują to w marketach (bo przecież to lata samo!) i zaczną sobie na głowy spadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rozumiem Mistrzu, że Ty nigdy nie miałeś problemów z pilotowaniem...

 

Za koptery biorą się pseudo-filmowcy itd. którzy zaczynają od dużych maszyn, nie mając zielonego pojęcia o modelarstwie, tudzież o maszynach które posiadają (składane na zamówienie - przeważnie okto). Człowiekowi z większym pojęciem o tematyce takie sytuacje nie zdarzają się - raczej musi mieć ktoś dużego pecha.

 

Gdybym miał strzelać to osoba, która zgubiła okto, za tydzień miała pierwszy film dla tv kręcić...

 

Wojtku, to nie głupi wynalazek. To głupi ludzie, którzy naoglądali się fajnych filmików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał strzelać to osoba, która zgubiła okto, za tydzień miała pierwszy film dla tv kręcić...

No to strzelił byś sobie w kolano...

 

"To głupi ludzie, którzy naoglądali się fajnych filmików"

 

Albo idiotyczne odpowiedzi (moda) nic nie wnoszące do tematu. Za głupiego się nie uważam i wypraszam sobie takie porównania :!: :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kończę dyskusję bo nie ma juz o czym. Znaczy się model cudownie ocalony :rotfl: znalazł się dziś gdzieś przed ok godziną. Leżał pare set metrów dalej niż w sektorze gdzie go szukaliśmy. Dodam tylko, że w szczerym odludziu. Jedyny problem to zupełnie rozładowany pakiet 4s - w końcu leżał podłączony kilkadziesiąt godzin. Można go jeszcze uratować? A jesli tak to w jaki sposób?

 

Prawdopodobnie gdyby zaczęli podrabiać T-rexa 600 na tak masową skalę jak koptery to nie było by tego tematu bo potencjalni piloci-filmowcy już by się dawno nimi pozabijali

Okto - był wykonany przez fachowca z tego i nie tylko tego forum więc był w 101% maszyną profesjonalną. Jedyne o co miałem pretensje do brata to o to, że nie chciał żadnego zabezpieczenia w postaci GPS czy autopilota. Ale teraz to siejuz zmieniło... Jak zwykle mądry Polak po szkodzie; dobrze, że w tym przypadku nie było sdzkodzy tylko ponad 2 dni stresu :(

 

P.S Diem w sumie to ja do ciebie nigdy nic nie miałem negatywnego, a wprost przeciwnie dlatego bardzo wkurzyła mnie twoja wypowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Okto - był wykonany przez fachowca

 

 

P.S Diem w sumie to ja do ciebie nigdy nic nie miałem negatywnego, a wprost przeciwnie dlatego bardzo wkurzyła mnie twoja wypowiedź.

 

Chyba Cię wkurzyła bo miałem trochę racji :) Nigdy nie zaczyna się od tak dużych maszyn. Ludzie chcą przeskakiwać etapy nauki,sami nie budują modeli, spadają, nie umią sobie poradzić... Sorki, ale bardzo mocno siedzę w temacie i widzę to na co dzień. Ci którzy posłuchali, teraz kręcą super filmiki, reszcie okto leży na półce bądź na aukcji.

 

ps. GPS'y i Navi również zawodzą. Najlepszym przykładem jest pewien hamerykanin, który podczas nauki włączył return home i zamiast do niego , to wróciło... do domu. Okto rozbił się przed podjazdem do garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszła, ale może będzie to również dobra lekcja dla kolejnych osób zakupujących taki sprzęt. Krzyczymy non stop, by stosować się do pewnych reguł by nikomu krzywdy nie zrobić. Fajnie by coraz więcej ludzi brało sobie to do serca.

 

 

Aha... w przypadku kopterów radziłbym tego lipola po prostu wyrzucić. Szkoda sprzętu i zdrowia... to idealny pretendent do kolejnej kraksy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha... w przypadku kopterów radziłbym tego lipola po prostu wyrzucić. Szkoda sprzętu i zdrowia... to idealny pretendent do kolejnej kraksy.

Ale nie powiedziałem, że ma być do koptera. Tu się zgodzę z tobą za drogi sprzęt. miałem na myśli wykorzystanie jako pakiet testowy np. na hamowni czy coś takiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film z feralnego lotu/ucieczki

Wyjasnię krótko; patrząc z góry widzimy tereny RENK start odbył siez Osowy czyli z lewej strony Renku, a lądowanie po jego drugiej stronie. mimo, że model był bardzo wysoko i daleko to lądowanie bardzo miękkie. Pilot miał więcej szcześcia niz rozumu :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.