Skocz do zawartości

Rwd-5 plus Samsung Galaxy S :)


bodziobsz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oooo... to generalnie jest niezła myśl - tani telefon z androidem (może być jakiś chińczyk z Allegro) - i mamy całkiem niezły a przy tym tani sprzęt do rejestrowania parametrów lotu ale też do... telemetrii (prędkość względem ziemi, wysokość, położenie) - wystarczy notebook z WiFi i odpalenie na telefonie połączenia typu ad-hoc lub hotspot!!! Co więcej - dzięki programom typu ipwebcam - możemy tego zestawu użyć do prostego FPV (jednak raczej nie do latania w real-time ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kurde sprawdziłem mojego sgs-a jako kamerkę z włączonym routerem wifi, a na Se xperi8 zainstalowałem program tinycam monitor i połączyłem się z siecią z sgs-a. Zasięg jakieś 50metrów :) i około pól sekundowe opóźnienie w obrazie ale coś może z tego będzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojej cessny podpinam coś takiego .

Dzięki wbudowanemu GPS mogę robić później

bajerki lub widok na
.

Kamera waży jakieś 150 gram. Moja cessna ma udzwig 500 gram więc jeszcze zapas zostaje. Na razie to pierwszy film gdzie wstawiłem zegary. Niestety cena kamerki jest troszkę przyduża, na szczęście przydaje się nie tylko w modelu. Na co dzień montuję ją w specjalnym uchwycie w samochodzie, więc mam nagranie swoich podróży razem z idiotyzmami kierowców na drogach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kurde sprawdziłem mojego sgs-a jako kamerkę z włączonym routerem wifi, a na Se xperi8 zainstalowałem program tinycam monitor i połączyłem się z siecią z sgs-a. Zasięg jakieś 50metrów :) i około pól sekundowe opóźnienie w obrazie ale coś może z tego będzie :D

No telefon-telefon to nie bardzo - ale już telefon-notebook (najlepiej z sieciówką na PCMCIA/ExpressCard i zewnętrzną anteną z lepszym uzyskiem) - to inna rozmowa ;]

 

Poza tym Android ma automatyczne zarządzanie mocą WiFi (jedyne co można wyłączyć ręcznie to "usypianie" WiFi w momencie wygaszenia ekranu) - zapewne dało by się poprawić parametry, gdyby pogrzebać ręcznie w plikach konfiguracyjnych, ale to wymagało by zrootowania telefonu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tele z andkiem ale za bardzo bym sie bał o telefonik :D

Oooo... to generalnie jest niezła myśl - tani telefon z androidem (może być jakiś chińczyk z Allegro)

A widziałeś meizu?Chińskie a kosztuje 1200 złociszów :wink: Można by było kupić np G1 albo spice i jazda :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja do swojej cessny podpinam coś takiego .

Dzięki wbudowanemu GPS mogę robić później

bajerki lub widok na
.

Kamera waży jakieś 150 gram. Moja cessna ma udzwig 500 gram więc jeszcze zapas zostaje. Na razie to pierwszy film gdzie wstawiłem zegary. Niestety cena kamerki jest troszkę przyduża, na szczęście przydaje się nie tylko w modelu. Na co dzień montuję ją w specjalnym uchwycie w samochodzie, więc mam nagranie swoich podróży razem z idiotyzmami kierowców na drogach. :)

Już podpiąłeś to? Zadowolony jesteś, jesli tak ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem wam że zaciekawił mnie ten temat :)

Air, a czy można na androida wgrać taką aplikacje żeby z telefonu zrobić logger GPS który zapamięta trasę przelotu i zapisze takie parametry jak max. wysokość, prędkość, wznoszenie i opadanie?

później można by to zgrać na komputer i podstawić do Google Mapy

Co prawda w kopterze mam GPS i autopilota ale takie telefonik mógłbym wsadzić do jakiegoś płatowca i zobaczyć jak sie sprawdzi.

 

Ewentualnie coś na Windows Mobile (pod HTC Touch Pro 2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem wam że zaciekawił mnie ten temat :)

Air, a czy można na androida wgrać taką aplikacje żeby z telefonu zrobić logger GPS który zapamięta trasę przelotu i zapisze takie parametry jak max. wysokość, prędkość, wznoszenie i opadanie?

później można by to zgrać na komputer i podstawić do Google Mapy

Co prawda w kopterze mam GPS i autopilota ale takie telefonik mógłbym wsadzić do jakiegoś płatowca i zobaczyć jak sie sprawdzi.

 

Oczywiście, że można. Jest bardzo dużo takich programów na Androida, od Google MyTracks, który robi dokładnie to co napisałeś (i od razu wyświetla też wszystko na Google Maps) przez np. KML Track, który tylko zapisuje pliki kml do późniejszej analizy np. w Google Earth (na komputerze). Wystarczy do tego najprostszy telefon z Androidem, nawet w starszej wersji.

 

Prezentacja Google MyTracks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.