Skocz do zawartości

Rwd-5 plus Samsung Galaxy S :)


bodziobsz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hymmm. Przyznam szczerze, że jak do tej pory miałem wszystkie androidy z wbudowanym GPS. Zaraz spróbuję podłączyć zewnętrzny GPS po bluetooth i napiszę czy działa.

 

No i sprawdziłem. Niestety z moim zewnętrznym GPS nie działa. W sumie program obsługuje tylko dwa typy bluetooth. Polar bluetooth oraz Zephyr bluetooth. Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojej cessny podpinam coś takiego .

Dzięki wbudowanemu GPS mogę robić później

bajerki lub widok na
.

Kamera waży jakieś 150 gram. Moja cessna ma udzwig 500 gram więc jeszcze zapas zostaje. Na razie to pierwszy film gdzie wstawiłem zegary. Niestety cena kamerki jest troszkę przyduża, na szczęście przydaje się nie tylko w modelu. Na co dzień montuję ją w specjalnym uchwycie w samochodzie, więc mam nagranie swoich podróży razem z idiotyzmami kierowców na drogach. :)

Już podpiąłeś to? Zadowolony jesteś, jesli tak ?

Napisałeś,że podpiąłeś kamerkę, spytałem czy zadowolony jesteś z niej? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś,że podpiąłeś kamerkę, spytałem czy zadowolony jesteś z niej? :)

Tak.Jestem z niej bardzo zadowolony. Bardzo dobra jakość obrazu + wbudowany GPS to dla mnie doskonałe połączenie. Na korzyść tego rozwiązania przemawia u mnie jeszcze dość rozbudowane zaplecze różnego rodzaju zaczepów do kamery. Ja skorzystałem z zaczepu do gogli narciarskich. Zrobiłem z cienkiej aluminiowej blachy "pająka" którego przykręcam wraz z mocowaniem skrzydeł. Konstrukcja stabilna i wiem, że nie zgubię kamery nawet przy locie odwróconym, a dodatkowo dochodzi możliwość różnorakiego ustawiania kamery. Od niedawna jest też możliwość na telefonach z androidem podglądu ustawienia kamery (tego co ona widzi) po podłączeniu przez bluetooth. Także rozwiązanie super, bo można skierować kamerę w zasadzie w dowolny sposób i dodatkowo skontrolować co dokładnie kamera widzi.

 

Zastanawiałem się jeszcze niedawno nad kupieniem takiego bajerku ale stwierdzam, że dla samego braku efektu kręcącego się śmigła na razie odpuszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ceśnie problemu nie odczułem. Akurat jej umiejscowienie wypadło praktycznie w osi pionowej środka ciężkości w związku z czym delikatne trymowanie i cessna lata jak by nic nie miała na grzbiecie. Ale jak pisałem już wcześniej, mój model ma pół kilo udźwigu, więc mogę szaleć z takimi dodatkami. Niedawno mieliśmy ją podczepić do kumpla spaliny, ale odpuściliśmy z obawy przed utratą kamery. Musimy wymyślić bezpieczny sposób montażu i zapewne poleci. :) Oczywiście montaż jak najbliżej środka ciężkości. Nie powinno to robić wtedy problemu. Przy małym modelu montaż takiej kamery to może spowodować problemy ze stabilnością lub w ogóle zabraknie mocy do latania. To już trzeba rozsądnie przemyśleć. Tusię musi wypowiedzieć ktoś bardziej doświadczony. ja raczej też do początkujących należę. Latam od kwietnia tego roku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hymmm. Przyznam szczerze, że jak do tej pory miałem wszystkie androidy z wbudowanym GPS. Zaraz spróbuję podłączyć zewnętrzny GPS po bluetooth i napiszę czy działa.

AFAIK wymogiem Google-a jest to żeby telefon z Androidem posiadał GPS.

 

Co do programu na Windows Mobile - jeśli tylko ma on moduł GPS to na 100% znajdzie się jakiś podobny program (nawet na Starym PDA z WM 5 miałem coś takiego co rejestrowało mi dane z GPSa do plików KML). Ale to już musisz poszukać, we własnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.