Skocz do zawartości

Tiger Moth z Hackera


kylorc

Rekomendowane odpowiedzi

Dość łatwo to on nie puści ,u mnie mam lotki w spaliniaku i po całym sezonie nadal nic nie puściły.

Nie wiem skąd masz takie dane . :?

 

Gdyby siły działały na odrywanie to może bym się zgodził.

Ale akurat wpuszczone zawiasy w szczelinę balsową raczej na to nie mają szans (nigdy nie miałem z tego powodu problemów ,a stosuje takie zawiasy odkąd pamiętam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Tomku gdybyś przeczytał... te zawisy są czarne! CA złapało tylko tą czarna warstwę, która to łatwo oderwie się od nośnika(mylaru, czy z czego jest ten dysk).

A informacje takie mam bo mi w spalince tak zawiasy puściły na sterze wysokości i prawie doszło do kraksy(z 5 zawiasów 2 trzymały). Potem zdarłem owy "magnetyczny nalot" i już dobrze trzymały. Niestety po ponad pół roku zaczęły pękać. Stąd wniosek by używać ich do raczej małych i lekkich modeli(spalinka była mała ok 90cm roz.). I to nie ot tak wyciąć i wkleić... tylko najpierw zeszlifować czarną magnetyczną warstwę!...

 

Dodane:

PS: http://alexrc.com/ipw-web/bulletin/bb/viewtopic.php?t=4014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znowu pare godzin posiedziałem i są efekty :faja: .

Zdjęcia robione przy pudełku zapałek dla porównania wielkości

4193763b64f71e8d.jpg

 

cbffac74f4e923c4.jpg

 

Maska silnika nie wyszła najlepiej, elementy były nie dopasowane.

c7e6b10debc6f3e5.jpg

 

Wszystko razem.

3d6dfbc256a61bee.jpg

 

Nie sądze żeby do końca wakacji model latał, ponieważ nie mam nic z elektroniki, no i krucho z forsą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem , raz trafiłem na takie dyskietki o jakich piszesz ,ale teraz używam markowych Verbatimów i są niezniszczalne , nie mówiąc , o tym ,że nic się z nich nie odrywa.

 

Do tego modelu zawiasy z dyskietki są moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem , raz trafiłem na takie dyskietki o jakich piszesz ,ale teraz używam markowych Verbatimów i są niezniszczalne , nie mówiąc , o tym ,że nic się z nich nie odrywa.
He, he też Verbatim'ów używam na zawiasy :-D :lol:

 

Może daj japonke na pokrycie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą wróciłem z majsterklepki i kupiłem:

3cc827e3251d1f81.jpg

 

Buszowałem wczoraj w internecie i natknąłem się na jakieś niemieckie forum.

Tam znałazłem zdjęcia gotowego tiger motha z hackera

Żeby tak mój wyglądał :oops:

e67715521e09381f.jpg

 

c58aae5180092408.jpg

 

04e5d1b413bb41bb.jpg

 

Były też zdjęcia wyposażenia modelu.

21d0a5b2925c85e6.jpg

 

da2c744d5c9cd669.jpg

 

9ae71ce110e6b4e9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam model bez poszycia (to co na zdjęciach plus kółka) waży 47g.

Niby mało, ale modelik jest bardzo mały i konieczne będzie naprawdę lekkie wyposażenie.

Później dopiszę tu jakieś propozycje.

 

PS

Krzysiek latał swoim depronowym modelem trzykrotnie i ma go w całości.

Ja tak się popisałem, że kadłub Hellcata pękł w 3 miejscach :D

Na szczęście Łosio obronił honor rodziny i całkiem ładnie pokręcił akrobacje Su31, oraz zademonstrował loty Tiger Motha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem podobny model gdy jeden modelarz przyniósł gdy lataliśmy na hali. Podobnych rozmiarów, z balsy chyba 1mm pokrytej tkaniną węglową. Bardzo wytrzymały, lekki, mały idealny na halę. Miał chyba lipole 2s około 300mAh, serwa jakieś bardzo lekkie, malutki regulatorek i malutki silnik axi. Ale miał też właśnie bardzo podobnego Tiger motha nawet nie wiem czy nie tego samego :) W niedziele jeśli będzie mogę zapytać co on tam wsadził ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko zrobiłem silniczek do tego modelu: stator fi18x4mm, 20zwojów podwójnym drutem fi 0,2mm, magnes oryginalny, waga 15g

Ciekawe co z tego wyszło (poprzednio robiłem taki, ale 25zw. drutem fi 0,28mm do Minizero: na śmigle 6030 przy 2Slipol ciąg wynosi 135g, pobór prądu 3A)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.