Skocz do zawartości

Tiger Moth z Hackera


kylorc

Rekomendowane odpowiedzi

Popraw to zamin zaczniesz oklejanie - szkoda modelu

Jarku, modele najczęściej okleja się w częściach i dopiero później składa.

Tu na zdjęciu wszystko po prostu leży na sobie.

Widziałem ten model i poprawki wymaga górny płat (skręcenie i wznios) - reszta o ile nie powygina się w oklejaniu jest w normie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Jarku, modele najczęściej okleja się w częściach i dopiero później składa...

 

Tyle to wiem, ale stosowane są różne techniki :lol:

 

Widziałem ten model i poprawki wymaga górny płat (skręcenie i wznios) - reszta o ile nie powygina się w oklejaniu jest w normie :D

 

Skoro tak twierdzisz :) Na zdjęciu jednak wyraźnie widać, że ogon modelu wyraźnie "ucieka" od osi symetri, ale może to skrót perspektywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zmierzyłem ten silniczek dla kylarc.

2S lipol, 7035, 6A i dosyć mocno się grzeje - wyraźnie za duże śmigło

2S lipol, 6030, 4A, 10600obr/min, szacunkowo 160g ciągu - też spory pobór prądu.

Tak się udało :? , teraz trzeba albo troszkę więcej nawinąć drutu (znaczy przewinąć), albo założyć jakieś mniejsze śmigiełko, bo do tego TM to za duża moc.

 

Tak wygląda ten maluszek na szybko sklecony z dostępnego "złomu" komputerowego:

minicdkylorc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele się ruszyło, ponieważ w piątek byłem u babci, a w niedzielę na Dożynkach w radawcu.

Okleilem statecznik pionowy

cff434ecbc26cda4.jpg

 

i okleiłem górny plat

6ed3b1518eda1712.jpg

 

no i dokończyłem oklejanie statecznika poziomego

738e29dc2873aa78.jpg

 

Hubert_tata dzięki za pomoc cały czas zbieram pienidze.

Daj mi jeszcze troszkę czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Dźwigienkę w sterze wysokości masz źle wklejoną :!:

Powinna być tak ustawiona, żeby otworek gdzie mocujesz popychacz był dokładnie nad osią obrotu steru.

2.Ponadto warto tak umieścić serwa, żeby popychacze nie były niepotrzebnie wygięte - zbędne opory.

W dodatku przy takim małym modelu ta biała osłonka tylko niepotrzebnie obciąża model, a dobrze poprowadzone popychacze na pewno mogą się bez niej obejść.

Na krzyż jest dobrze, ale mógłbyś dać serwa "w środku", a dźwigienki od nich bliżej boków modelu.

3.W tak lekkim modelu mocowanie popychacza do dźwigni serwa na taki zaciskowy patent to zbrodnia :wink:

 

Niby drobiazgi, ale rzucają mi się w oczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powstał niezły zestawik (wszystko osobiście ważone):

-2 serwa 13g (to jeszcze nie szczyt miniaturyzacji, ale przynajmniej taniutkie)

-silnik 9g

-2 lipolki 9g

-regulator 5g (tak, tak z kabelkami jak na zdjęciu)

 

Odbiornik masz chyba Rex5 to pewnie z 9g?

To daje wagę 3 kanałowego zestawu RC z 3F napędem około 45g, kiedyś nie do pomyślenia.

Co prawda 2 serwa mogłyby ważyć powiedzmy 8g (takie klasy 3,2g) i odbiornik około 4-5g (Blue Arrow, czy jakaś Corona), co dałoby zestawik sporo poniżej 40g.

Jednak to co masz w zupełności wystarczy do zrealizowania lekkiego Tygryska :D

 

Więc do dzieła :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedzy silnikiem a regulatorem mozesz faktycznie polutowac jesli nie planujesz czestego demontażu sprzętu. W innym przypadku zestaw 3goldów męskich i żeńskich http://nastik.pl/konektory-pozlacane-3pak-p-181.html?osCsid=b127a5dc53d576b5a33a745551c50306 do polaczenia silnik -regulator no i jakis zestawik wtyczka - gniazdo obowiazkowo na lini regulator - pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że 10 goldów 2mm (2 pary akumulator, 3 pary silnik) nawet niepolutowane waży 7g (i to takie, gdzie część żeńska jest tylko rurką bez przetoczeń).

Po przylutowaniu taki zestaw na pewno będzie ważył więcej niż Twój pakiet zasilający (7,4V/180mAh 12-20C) :shock:

Polecam daleko posunietą oszczędność wagi, bo model nie będzie chciał na takim napędzie polecieć :lol:

 

Tak więc: silnik/regulator zlutuj, a regulator pakiet najlżejsze złącze jakie znajdziesz np takie jak od serw.

Dostępny prąd to w końcu tylko 12C z 180mAh akumulatora (czyli około 2A), a takie złączki daje GWS do silniczków typu 370 (prądy na pewno 3-4x większe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pomysł na złączki, który z powodzeniem stosuję.

Kup (albo zapytaj w jakimś serwisie komputerowym) gniazdo i wtyk od RS-a lub portu równoległego

i masz kupę całkiem przyjemnie składających się złączek męskich i żeńskich.

Mnie udało się znaleźć jedne lepsze i gorsze złączki.

Jedne są z rolowanej blaszki, a inne (chyba) odlewane.

Łatwo jest poznać to po męskich złączkach, gdyż końcówki są nacinane w przypadku

rolowanych blaszek, a odlewane są pełne. Złączki wchodzą na wcisk i na pewno takie

"slowflyowe" latanie nie jest w stanie ich rozłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.