Skocz do zawartości

Turnigy 9x + FrSky ? czy może coś innego?


toretto1995
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Coraz bardziej zaczynam się interesować FPV i mnie to ciągnie.Na początku przygody z FPV chciałbym wymienić główną rzecz w modelarstwie czyli aparaturę.I tutaj potrzebuję waszej pomocy.Opłaca się wymieniać moduł w Turnigy 9x na moduł FrSky z telemetrią ? Jakie są zalety i wady takiej zmiany? Ile będę miał pewnego zasięgu?A może nie warto dokładać tych ok. ~ 220zł na moduł i odbiornik FrSky tylko sprzedać Turnigy i kupić jakąś inną aparaturę? Tutaj bym chciał by ta aparatura miała tak około 5km zasięgu. Wiem że na początku tak daleko nie będę latał i można kupić coś słabszego( tańszego ) ale nie zamierzam cały czas kupować nowego sprzętu...wolę raz a porządnie. Zestaw video to będzie na 100% Fox-700 1.2Ghz .

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam Damian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A moglibyście mi wyjaśnić co to jest LRS? Tak na chłopski rozum, ja szukałem po wikipediach ale chyba jednak źle szukałem bo znaleźć nie mogę ;/ Tak więc można wymienić w Turnigy moduł na FrSky i do tego ten LRS..? Czy po prostu od razu lepiej zainwestować w jakąś Futabę ? Jak by nie Turnigy to bym go sprzedał na Ebayu drożej tak za 300zł plus odłożone na FrSky 220zł no i renta babci ;D to tak z 600zł mogę przeznaczyć na nową apkę. Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrót LRS rozwinąłem dwa posty wyżej.

 

moduł na FrSky i do tego ten LRS..?

No nie, albo jedno, albo drugie.

 

LRS to system składający się z modułu nadawczego i odbiornika. Oczywiście potrzebny jest do tego jakiś modulator dający sygnał na wejście LRS'a.

 

Bez LRS'a nie uzyskasz stabilnego RC na 5 km i więcej.

 

O systemach LRS poczytaj np. tu: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=3924

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po małej analizie dochodzą do wniosku że LRS to też moduł . Więc wymienię oryginalny moduł w Turnigy na jakiś LRS. Tylko teraz: Dragon Link kosztuje ponad 250$ i ma ~40km zasięgu, i tutaj mam pytanie nie związane z aparaturą.Czy na foxie 700 1.2Ghz z anteną kierunkową da się uzyskać zasięg 40km ? Bo jeśli nie to nie opłaca się inwestować w coś czego się w pełni nie wykorzysta.I ostatnie pytanie: Czy na forum jest jakaś osoba która w razie gdybym chciał wymienić ten moduł w Turnigy poprowadzi mnie przez to ..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny dylemat (wejscie w fpv, posiadajac tg9x).

Obecnie moim glownym typem jest frsky+lawmate 1w (ewentualnie patch antena i wzmacniacz jezeli av link pozwoli na wiekszy zasieg).

tutaj masz testy zasiegu frsky (co prawda nie na tg9x ale to akurat bez znaczenia)

http://rc-cam.pl/printview.php?t=3102&start=0&sid=bc30042d1382800bf2eba76c79986369

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FrSky tańszy od wszystkich LRS...No i kurde nie wiem co robić? Czy jednak zakupić ten FrSky a do niego tą anteę kierunkową ? Tak na prawdę ogranicza mnie tylko Video bo nie wiem ile mi km wyciągnie fox-700 1.2Ghz i czy nie będzie mi zakłócał FrSky ? Proszę o opinie.

 

Pozdrawiam Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian, ta sama antenka u Marka kosztuje mniej: klik

Będziesz jednak musiał latać w sektorze, lub nakierowywać antenę na model.

 

Jaką platformą i generalnie jakim sprzętem dysponujesz, że od razu myślisz o tak dalekich lotach?

 

O zakłócaniu przez foxa się nie wypowiadam, bo nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platforma to Zagi 1,3m . Zasilanie 1300mAh -Video 2200mAh -RC

 

Jak mówiłem wcześniej..na razie nie planuję takich dalekich lotów ale potem tak.

 

Już wiem co zrobię: Jadnak nie będę kupował LRS tylko FrSky i tą antenę u Pana Marka.

Tylko właśnie martwi mnie to czy fox będzie zakłócał odbiornik rc .Ale o to zapytam na innym forum. Dziękuję wszystkim za przydatne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak potem dokupisz jakiś system LRS, FrSky przyda się do bliższego latania. To przyzwoity system. Bardzo łatwo z niego wyciągnąć RSSI.

Nie nakupisz raczej do wszystkiego odbiorników LRS po 100$ za sztukę.

 

Aby pozbyć ewentualnych zakłóceń z nadajnika video, stosuje się coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ile mi km wyciągnie fox-700 1.2Ghz i czy nie będzie mi zakłócał FrSky

Fox 700 na bacikach wyciągnie z moich pomiarów pewnie gdzieś ze 2km, jak na odbiornik założysz biquada to ze 2x więcej lub jeszcze dalej.

 

Mi zakłóca potwornie. Zasięg frsky z foxem 700 to 200m.

 

Tak jak wyżej napisano 5km to na standarwowym RC nie zrobisz na pewno.

Mi nigdy nie udało sie 1km uzyskać ani na 35MHz, ani na coronie 2,4GHz ani na frsky w różnych konfiguracjach modeli samolotów i koperów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.