Skocz do zawartości

Turnigy 9x + FrSky ? czy może coś innego?


toretto1995
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli planujesz korzystać z telemetrii rozsądniej jest zakupić moduł od razu w komplecie z telemetrycznym odbiornikiem: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__14355__FrSky_DF_2_4Ghz_Combo_Pack_for_JR_w_Module_RX_V2_.html

 

W przeciwnym wypadku możesz brać ten, który podlinkowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Widze ze wybrales juz modul dopinany, osobiscie jestem sklonny zamowic DIY. Jednakze nie mam 100% pewnosci.

Obecnie mam taka liste + i -:

 

plusy:

- antena na starym miejscu (nie wiem czy metalowy pałąk przeszkodzi 2,4 sygnalowi + estetyka :))

- latwiejsza przerobka na er9x czy gruvin9x z telemetria (wyswietlenie parametrow na tg9x, wiaze sie z doprowadzeniem pinow z telemetri do wnetrza tg9x)

- przelaczniki (w nowszych hack'ach jest fajny toggle switch na tryb z telemetria/bez telemetrii)

minusy:

- oryginalny modul tg9x, w przypadku wpinanego frsky jest wieksze pole do manewru (uzycie go wraz z tg9x odbiornikami)

- stala zmiana w tg9x (przelaczniki, lutowanie)

 

niejasne:

- ppm (czy mozna podpinac do symulatora, uczen/trener, czy nadal tg9x bedzie kompatybilne z innymi modulami)

 

Brak mozliwosci polozenia modulu na maszcie mysle ze jezeli bedzie taka potrzeba omine poprzez dodatkowy modul frsky bez telemetri.

 

I teraz pytanie:

Znalazles jakies dodatkowe +/- czy masz korekcje do mojej listy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze wybrales juz modul dopinany, osobiscie jestem sklonny zamowic DIY. Jednakze nie mam 100% pewnosci.

Obecnie mam taka liste + i -:

 

plusy:

- antena na starym miejscu (nie wiem czy metalowy pałąk przeszkodzi 2,4 sygnalowi + estetyka :))

- latwiejsza przerobka na er9x czy gruvin9x z telemetria (wyswietlenie parametrow na tg9x, wiaze sie z doprowadzeniem pinow z telemetri do wnetrza tg9x)

- przelaczniki (w nowszych hack'ach jest fajny toggle switch na tryb z telemetria/bez telemetrii)

minusy:

- oryginalny modul tg9x, w przypadku wpinanego frsky jest wieksze pole do manewru

- stala zmiana w tg9x (przelaczniki, lutowanie)

 

niejasne:

- ppm (czy mozna podpinac do symulatora, uczen/trener, czy nadal tg9x bedzie kompatybilne z innymi modulami)

 

Brak mozliwosci polozenia modulu na maszcie mysle ze jezeli bedzie taka potrzeba omine poprzez dodatkowy modul frsky bez telemetri.

 

I teraz pytanie:

Znalazles jakies dodatkowe +/- czy masz korekcje do mojej listy?

Antena w module nie koliduje z niczym, aparaturę można kłaść, moduł ma na zewnątrz DIP do włączania/wyłączania telemetrii, telemetrię z modułu możesz wpuścić do wnętrza obudowy kablem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy po zainstalowaniu FrSky DIY w t9x nadal mozna uzywac originalnego modulu ? (w sensie czy te bolce na modul nadal sa uzyteczne?)

Można, DIY (V8HT/DHT) montujesz wewnątrz. Osobiście wybrałbym V8JT/DJT, a stary moduł uzbroił w gniazdo RPSMA i antenę WiFi (jak w DJT). Wówczas tylko przekładasz moduł.

Jak wyglada sprawa z gniazdem trenera (mozliwosc podpiecia do symulatora i dzialanie jako trener)?

Nie wpływa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.