Skocz do zawartości

Turnigy 9x + FrSky ? czy może coś innego?


toretto1995
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Do Turnigy 9x aż prosi się kupić moduł JR i nic nie kombinować. Wkładasz moduł i działa.

Kupiłbym moduł z telemetrią. Jest zgodny z odbiornikami i z telemetrią i bez (przełączenie dip-switcha). Oczywiście może być FrSky V8HT 2.4Ghz DIY Module, ale trzeba pokombinować.

Odbiorniki oczywiście tylko te pełnozasięgowe.

Moduł w standardzie JR jest dostępny od ręki tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to szybsze rozwiązanie ale...

 

będę miał dwie anteny a po co mi dwie :D

poprzez wystającą antenę od modułu nie będę mógł normalnie położyć Turnigy 9x na stole

 

a po za tym ten moduł który ja podałem w link wystarczy przylutować do płytki wewnątrz apki (naczytałem się o tym dużo już :) )

 

A z telemetrią to mam dylemat. Służy ona by przesyłać dane o modelu na ziemię..czyli można powiedzieć że to jest prawie to samo co OSD . I tak sobie myślę..jest sensu kupować z telemetrią jak i tak jej nie będę używał ? Bo potem i tak się będę musiał OSD dorobić..

 

Mógłby Pan mi wymienić jakie są plusy telemetri ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, eleganckie wyprowadzenie anteny przemawia za hack module.

Jednak jeśli zależy na zasięgu, moduł nadawczy i tak pójdzie na maszt (u mnie lekki statyw oświetleniowy 2,3m wysokości). Jaki jest sens mieć antenę na aparaturze, szczególnie jak siedzisz, a przed sobą na stole masz bazę, za sobą samochód, wokół chodzą ludzie itp? Co chwila coś będzie między antenami nadawczą i odbiorczą - to się drastycznie odbije na zasięgu.

Jak zamontujesz moduł w środku, takie rozwiązanie odpada.

 

Telemetria faktycznie na niewielki sens przy FPV (szczególnie z OSD), ale przecież nie tylko tak latamy. Wygodnie jest mieć powiadomienie o niskim napięciu przy klasycznym lataniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca tak to wygląda. Po zamontowaniu modułu FRSky oryginalną antenę Turnigy po prostu odkręciłem i zdemontowałem (jedna śrubka). Natomiast antena modułu wystająca do tyłu w niczym nie przeszkadza i nadajnik normalnie można położyć na płaskiej powierzchni, bo nie opiera się on na antenie tylko na metalowym pałąku poza który antena nie wystaje, więc nic się nie zmienia w stosunku do wersji oryginalnej poza tym, że nadajnik zajmuje mniej miejsca w pionie (bo złożona antena w ogóle nie wystaje poza górny obrys nadajnika) przez co np zajmuje mniej miejsca w walizce. Grzebanie się z lutowaniem modułu DIY w T9x mając dostępny gotowy moduł DJT, który działa od razu po wpięciu jest bez sensu, ale zrobisz jak będziesz chciał. Wydaje mi się że trochę za dużo kombinujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem was.Jednak ja chcę zainstalować ten moduł ponieważ po obejrzeniu

wiem jak to zrobić i przy okazji aparatura będzie jakoś normalnie wyglądała.Może wydaje wam się to dziwne że chce się męczyć z lutowaniem ale jednak wolę by aparatura wyglądała normalnie. Jeszcze mam wątpliwości , a dokładniej : Czy ten moduł jest jakiś gorszy od tego , czy różnią się tylko sposobem montowania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, tak jak napisałem zrobisz jak będziesz chciał. Tylko co wymyślisz jak już będziesz chciał faktycznie latać FPV na dłuższy dystans? - tak jak napisał Cobra będziesz wtedy potrzebował umieścić moduł na statywie, bo wyprowadzanie długiego kabla antenowego z samego modułu to ogromna strata mocy wyjściowej sygnału. Kolejną zaletą modułu DJT jest to, że antena jest odkręcana, więc w razie potrzeby można zamontować tam większy bacik, albo mały panel taki, jak ten zaprezentowany powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

statyw

 

 

Co przez taki trick się zyskuje?

Odpowiedz tutaj:

...szczególnie jak siedzisz, a przed sobą na stole masz bazę, za sobą samochód, wokół chodzą ludzie itp? Co chwila coś będzie między antenami nadawczą i odbiorczą - to się drastycznie odbije na zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli dokładnie to, co napisałem, czytaj uważnie i ze zrozumieniem. W celu polepszenia zasięgu stosuje się zewnętrzne anteny panelowe umieszczane na podwyższeniach-statywach. Żeby to zrobić masz dwie możliwości:

 

1. Podłączyć taką zewnętrzną antenę do modułu w nadajniku długim kablem antenowym = złe rozwiązanie, bo tym kablem idzie już wyemitowany przez moduł sygnał wysokiej częstotliwości, a dla takiego sygnału każdy niepotrzebny odcinek kabla to duże straty.

 

2. Umieścić moduł WCz obok anteny na tym samym statywie, a przedłużyć kabel od nadajnika do modułu = dobre rozwiązanie, bo tym kablem idzie sygnał PPM, dla którego nie ma znaczenia dodatkowy metr, czy dwa kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem jak to zrobić i przy okazji aparatura będzie jakoś normalnie wyglądała.Może wydaje wam się to dziwne że chce się męczyć z lutowaniem ale jednak wolę by aparatura wyglądała normalnie.

A przemyślałeś miejsce na przełącznik bindowania i jak zaślepisz miejsce po module (długie piny wystają)?

 

 

Jeszcze mam wątpliwości , a dokładniej : Czy ten moduł jest jakiś gorszy od tego , czy różnią się tylko sposobem montowania?

No i tym, że w drugim masz już odbiornik w zestawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedłużyć kabel od nadajnika do modułu

Mam przedłużyć kablami te piny?

Tak: ?

http://img220.imageshack.us/img220/9105/zdjcie1037.jpg

 

Tylko że moduł i antena oczywiście na statywie .. :wink:

 

I ostatnie już chyba pytanie...Czy przy tym module FrSky trzeba dolutować kabel antenowy jak to jest w Turnigy9x obecnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedłużyć kabel od nadajnika do modułu

Mam przedłużyć kablami te piny?

Tak: ?

 

Tak.

 

I ostatnie już chyba pytanie...Czy przy tym module .

Ten moduł, który podlinkowałeś jest w standardzie Futaby. Do Turnigy potrzebujesz moduł w standardzie JR czyli

 

moduł DJT z telemetrią:

 

tutaj w komplecie z odbiornikiem wyposażonym w telemetrię:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__14355__FrSky_DF_2_4Ghz_Combo_Pack_for_JR_w_Module_RX_V2_.html

 

lub

 

tutaj ten sam moduł z odbiornikiem bez telemetrii:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__14349__FrSky_DJT_2_4Ghz_Combo_Pack_for_JR_w_Telemetry_Module_V8FR_RX.html

 

Kiedyś widziałem jeszcze w HK moduł bez telemetrii, ale w tej chwili widzę, że do JR jest tylko moduł DJT.

 

Antena w tych modułach jest odkręcana - w module jest standardowe gniazdo antenowe rpsma takie samo, jak w sieciowych kartach bezprzewodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jak zrobię statyw z aluminiowych rurek i na nich wywieszę ten moduł FrSky to nie będzie jakiś zakłóceń ..? Bo gdzieś wyczytałem że aluminium lepiej nie stosować przy Rc..?

 

 

EDIT: Lepiej przedłużyć wszystkie piny czy tylko te trzy co mkrawcz1 mówi..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.