Skocz do zawartości

Black Horse - Super Air


KrzysiekB.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

to bardzo dobra waga, ja mam Speed Air-a wagę podobną i z silnikiem ASP 46 na śmigle 10x4 lata pionowo :mrgreen:

Moim skromnym zdaniem 10x4 do silnika .46 to mocno za chudo. Ile toto kręci jak stoi 20k/min ?

A w czasie latania głownie za hamulec robi :D

 

A tak na bardziej poważnie to polecam, zainteresowanym tematem śmigło/silnik/napęd,

materiały do zajęć Mechanika Lotu I - wydz. MEiL PW, zakład mechaniki, wykład 5 - charakterystyki zespołu napędowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladny, oblatywalem 3 takie modele. Kazdy latal poprawnie i o ile zlozony zgodnie z instrukcją ( SC i masa ) potrzebowal niewielkiego trymowania. Calosc ladna i czysto zrobiona, ale wlacznik glowny jest dokladnie na drodze tlustych spalin. Po jakims czasie zacznie Ci sie to lepić a w najgorszym wypadku, przestanie stykac :? zmien to albo daj gumową fajke na wydech i skieruj ją gdzies w bok...Czekam na relacje z oblotu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze śmigło dla silników .46 to 12.25x3.75 diablotin. Gratuluje modelu!

Sorry za off top ale nie mogę się powstrzymać : Zależy co to śmigło ma robić. Nie istnieje pojęcie "najlepsze śmigło do silnika" w funkcji śmigieł o skoku stałym.

 

To śmigło o którym piszesz nadaje się do wolnego latania i 3d na silniku tym silniku (chyba ze tę że funkcję opisuje ostatnie słowo tego zdania).

Ale ni czorta nie nadaje się do szybkich samolotów. Polecam jeszcze raz do sięgnięcia do wymienionych wcześniej przeze mnie materiałów.

 

fakt przejęzyczenie latam na 10x6 :P

 

Jak na moje oko dalej chudo ... tyle to ja mam w .25 Os Max AF/FX i 13krpm.

Osobiście do .46 stosuję 11x6 - 12krpm. Oba przypadki dotyczą latania zwykłego + akrobacje ale nie 3d.

Warto jednak nie przekręcać silnika poza moc maksymalną bo po co mleć bez sensu powietrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik bardzo ładny - jednak aby taki pozostał jedna rzecz.

 

Było o tym już na forum a także mogę to potwierdzić na podstawie kilku takich modeli latających w mojej okolicy - jak najszybciej zmień sposób mocowania podwozia.

 

Ten oryginalny przy trawiastym lotnisku i trochę mocniejszym przyziemieniu powoduje wyrywanie sporej części płata.

 

Ja w swoim trochę większym modelu też z BH wstawiłem plastikowe śruby plus wzmocnienia.

Już dwa razy zdarzyło mi się niezbyt udane lądowanie - efekt to do wymiany tylko 4 plastikowe śruby i można latać dalej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie z nimi mam problemy z neutrum

niestety ja też. Ale niewiele, więc nie kombinuje narazie

 

Gratuluje modelu!

Chyba firmie Black Horse, ja go tylko poskładałem do kupy. Gratulować będzie można udanego oblotu (miejmy nadzieję) :)

 

ale wlacznik glowny jest dokladnie na drodze tlustych spalin.

I to samo cholera przyszło mi na myśl, jak go już tam wpakowałem;/.

 

Tą "fifkę" na tłumik będę miał tak czy siak, ale przełącznik na pewno przeniosę (po pierwszym oblocie:D)

 

jak najszybciej zmień sposób mocowania podwozia

w trakcie zamawiania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zadam pytanie ignoranta - po co stosujecie w spalinach wyłączniki? Nie lepiej tak, jak w elektrykach normalne XT60/T-Deans/goldy do odłączania zasilania?

Przykładowo jak masz włącznik zasilania, wyprowadzony wskaźnik napięcia pakietu, zawór tankowania - to nie potrzeba otwierać model przed każdym lotem.

Dodatkowo - w elektrykach pakiet wsadzasz w miejsce wygodne, bo trzeba bez przerwy wkładać, wyjmować, a w spalince pakietem możesz wyważać model, w moim EXPLOSION pakiet mam w części ogonowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszego dnia odbył się oblot mojego Super Aira!.

 

Jestem SUPER!!! zadowolony z właściwości lotnych tego samolotu. SC mam ciut przesunięty do tyłu, model ładnie niesie się na biegu jałowym, lądować można z małą prędkością, a jak trzeba to i pazur w powietrzu pokaże, fajnie kręci akrobacje.

 

Cud miód malina! :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

GRATULUJE udanego Oblotu .

 

p.s a Ja mam pytanie do kolegów kto ma odsprzedać skrzydło do owego Super Air-a bo moje po spotkaniu z drzewem uległo zniszczeniu a kadłub mam cały . Jeśli ktoś ma proszę o info tu-> ozi107@wp.pl

Pozdrawiam :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast w swoim egzemplarzu przeniosłem podwozie do kadłuba. Pod zbiornikiem wkleiłem sklejkową półeczkę przy okazji wzmacniając wręgę z otworami pod mocowanie skrzydeł przy pomocy żywicy i tkaniny. Podwozie jest teraz węglowe 160mm przymocowane śrubami plastikowymi 6mm. Jedynie koła bym wymienił na większe pod kątem lotów trawiastych ;) Modernizacja ta sprawiła że już model "nie robi strusia" przy startach z nawierzchni trawiastych. Z doskoku daję fotkę:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DarekRG podał dobre sprawdzone rozwiązanie. Ja stosowałem je z powodzeniem w bliźniaczym modelu travel-air. Jeżeli zrobisz to podwozie z drutów pojedynczych to będziesz miał problem z utrzymaniem kierunku bo kółka będą mocno myszkować pracując przód-tył. Podwozie z drutu może pracować przód tył ale tylko w przypadku gdy jest umieszczone tak jak to masz oryginalnie w zestawie czyli pod skrzydłami pionowo w dół. Jeżeli zrobisz je z dwóch drutów tworzących trójkąt to ok ale wtedy będzie pracować tak samo jak węglowe czy duralowe. Węglowe jest o tyle dobre, że się nie odkształca i nie musisz prostować. I nie bój się tych, którzy twierdzą, że pęka od byle dziurki w lotnisku bo tak nie jest. To są naprawdę dobre, mocne podwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.