Skocz do zawartości

Sprawność śmigieł Tower Pro


Irek M

Rekomendowane odpowiedzi

Pisząc ten temat nawet nie wiem czy w dobrym dziale bo niby gdzie pisac o śmigłach do elektryków :?:

Pytanie natury ogólnej - jak oceniacie smigła typu APC firmy Power Pro ? Potrzebowałem 13' APC ale tylko Tower Pro mieli więc kupiłem. Ma pracować na silniku kV 900 -

http://allegro.pl/silnik-c3548-900kv-i1768759723.html

 

Pomiar wattmeter'em jest następujący; Tower Pro 13x4

11,78V, 30,41A, 358,8W - jak na silnik 44A (max) i tak niskim kV to chyba żadna rewelacja :?: Dokonałem też pomiaru na śmigle 12x8 Master Airscrew - już w reku było czuć, że ciąg jest znacznie większy niz na 13'

11,54V, 42,81A, 495W. I tak się zastanawiam czy Tower Pro jest takie "słabe" czy to tylko sprawa małego skoku? Napęd siedzi w latajacym skrzydle o rozp 177cm 90dm2 pow. i masie do lotu 2040g więc zależy mi raczej na stromym wznoszeniu niż szybkich przelotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jak możesz porównywać śmigło 13x4 do 12x8. W tym drugim skok śmigła jest przecież dwa razy większy. Wiadomo, że przemieli więcej powietrza niż ze skokiem 4 cali. Różnica cala na średnicy nie spowoduje dużego zwiększenia objętości przepychanego powietrza jak ten skok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jak możesz porównywać śmigło 13x4 do 12x8. W tym drugim skok śmigła jest przecież dwa razy większy. Wiadomo, że przemieli więcej powietrza niż ze skokiem 4 cali. Różnica cala na średnicy nie spowoduje dużego zwiększenia objętości przepychanego powietrza jak ten skok.

A ja nie rozumiem Twego rozumowania. Gdzie napisałem, że nie jest tak jak mówisz?

Miałem tylko takie śmigła z tych większych dlatego porównywałem osiągi. Mimo wszystko od śmigła 13' spodziewałem się więcej ale cały czas miałem świadomość, że skok jest jak napisałeś 2x mniejszy niż w 12' śmigle. Do tego Tower Pro hałasuje bardziej niz pozostałe śmigła. Kiedyś testowałem również Tower Pro ale 8' do zwykłego dzwonka i też nigdy więcej nie zakładałem go bo wydawało sie bardzo głośne i jakby gorsze od GWS.

Dylemat mam czy zamówić odp. śmigło APC czy Tower Pro, czy cena również świadczy o produkcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tower Pro hałasuje bardziej niz pozostałe śmigła. Kiedyś testowałem również Tower Pro ale 8' do zwykłego dzwonka i też nigdy więcej nie zakładałem go bo wydawało sie bardzo głośne i jakby gorsze od GWS.

Dylemat mam czy zamówić odp. śmigło APC czy Tower Pro, czy cena również świadczy o produkcie...

Pewnie nie wyważyłeś śmigła, latam na tp i nie czuje przepaści między nimi a APC. Najlepszy stosunek jakość/cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

śmigła TP są trochę nieudolnymi klonami APCaków.hałasują dlatego bo ich sprawność i wykonanie są na niskim poziomie.natomiast śmigła SF TowerPro są w miarę przyzwoite.

 

dużo eksperymentuję z różnymi śmigłami i już przekonałem się nie raz że szkoda kasy na tanie śmigła.

TURNIGY robi dobre i tanie śmigła.

przekonałem się też jak ogromne znaczenie dla sprawności i wydajności napędu ma wyważenie śmigła.nawet tak pewne i sprawdzone śmigła jak APC trzeba czasem wyważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.