Skocz do zawartości

motoszybowiec na zbocze - ok.2m


Krateczka_PL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam w planach zrobić motoszybowiec na zbocze.

 

rozpiętość: ok.2m-2,5m ( nie wiem jeszcze dokładnie. Może Wy mi coś podpowiecie jaka byłaby najodpowiedniejsza )

profil skrzydła: RG 15 (słyszałem, że najbardziej nadaje się na zbocze )

 

Skrzydła mam zamiar wyciąć ze styropianu i pokryć balsą 2mm. Nie wiem jaką skrzydła mają mieć cięciwę itp., ponieważ się na tym nie znam :roll: Wiem, że są programy do rysowania szablonów, jednak nie wiem jakie skrzydła powinny mieć parametry. Jeżeli dla kogoś kto się na tym zna i zrobi to w 2 minuty nie byłoby problemem "stworzyć" mi takie profile i wysłać na maila to byłbym bardzo wdzięczny.

 

Poszukuję również kadłuba do tego modelu. Szukałem na wielu stronach jednak nie wiem jaka powinna być jego długość.

 

Jeżeli ktoś ma jakieś cenne uwagi i spostrzeżenia to proszę pisać.

 

Pozdrawiam,

Krateczka_PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem ale on mówił, że są do tego programy i odpowiednie tabele. Na pewno jeszcze z nim o tym pogadam ale jak na razie oczekuję odpowiedzi od Was.

 

P.S. Czy takie zrobienie skrzydeł ze styropianu jest bardziej czasochłonne i pracowite niż skrzydeł o konstrukcji żeberkowej z balsy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wzorować się na modelach arthobby. Na ich stronie są dostępne rysunki modeli. Wybierz sobie model który Ci odpowiada, kup kadłub, a skrzydła i stateczniki zrób sam na podstawie rysunków. Profile do wycięcia rdzeni można wydrukować z programu Profili: http://www.profili2.com/eng/default.htm -> download. Darmowa wersja wystarczy.

 

Jeśli takie rozwiązanie Ci odpowiada, pomogę Ci w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za informację. Prawdopodobnie zrobię ten model jak skończę esa. Jeżeli będę go robił i będę miał jakiekolwiek problemy i pytania to na pewno się odezwę. Może zrobię jakąś małą relację.

 

Chyba jednak nie skorzystam z ich usług, ponieważ mają bardzo drogie kadłuby. Sam kadłub wyniósłby mnie ok. 250-300zł :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Weź na początek coś sobie wybierz z bogatej oferty Blejzyka... Na zbocze jak znalazł, rozpiętość również w Twoich założeniach jakąś znajdziesz. W zestawie masz półprodukt, musisz to sam dokończyć, więc trochę się nauczysz laminowania klejenia malowania itp.

Skrzydła to oczywiście styro kryte balsą. A ludzie, których pytałeś, mieli na myśli właśnie skrzydła styro kryte balsą, bo z kadłubami styro krytymi balsą na zbocze chyba nikt tu się jeszcze nie spotkał ;)

 

http://www.model-fan.com.pl/index.php?k89,modele-rc-samoloty-modele-blejzyk

 

wybieraj dowoli, ja myślę nad Hammerem aktualnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczę koledze określenie motoszybowiec na zbocze choć to określenie podobne do żaglówki z silnikiem. Na Zboczy polatasz wszystkim od E.G do 6m szybowca . Na zawody f3f optymalne są modele o rozpiętosci między 2,5 a 3m ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Karolek:

 

Skrzydła to oczywiście styro kryte balsą. A ludzie, których pytałeś, mieli na myśli właśnie skrzydła styro kryte balsą, bo z kadłubami styro krytymi balsą na zbocze chyba nikt tu się jeszcze nie spotkał

 

Nigdzie nie napisałem, że kadłub chce styro kryte balsą. Kadłub oczywiście laminatowy :)

 

 

Kamyczek_RC:

Wybaczę koledze określenie motoszybowiec na zbocze choć to określenie podobne do żaglówki z silnikiem. Na Zboczy polatasz wszystkim od E.G do 6m szybowca . Na zawody f3f optymalne są modele o rozpiętosci między 2,5 a 3m ...

 

 

Chcę motoszybowiec, ponieważ najczęściej latam na lotnisku w Bielsku-Białej. Na zbocze to raczej sporadycznie, ale jak już pojadę to chciałbym mieć jakiś model

 

P.S. Jak na zboczu nie ma wiatru to raczej sobie długo nie polatasz szybowcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano porównując negatywnie motoszybowiec na zbocze -do żaglowki z silnikiem - to takowe są ...i coraz ich więcej do asekuracyjnego do i od plywania. Podobnie motoszybowiec na zbocze-po co mam go np. tracic latając na zwałkach pokopalnianych jak mogę model..."podciagnąć " na silniku...do nogi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Muszę się z tobą zgodzić 8)

 

Kamyczek_RC jeżeli nigdy nie widziałeś żaglówki z silnikiem to pooglądaj sobie zdjęcia i opisy na internecie ( nie mówię tutaj o żaglówkach zawodniczych, bo ja także nie robię modelu typowo zawodniczego ). Służą one np. do przepływania pod mostami gdzie żagiel trzeba ściągnąć lub jeżeli chcemy szybko dopłynąć do brzegu bo zbliża się burza.

 

Ale myślę, że należy skończyć ten offtopic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.