Jump to content

Aga czyli zsokołowacona Aegea konstrukcji M. Dreli ;-)


Patryk Sokol

Recommended Posts

Witam!

Wczoraj udało mi się oblatać mój nowiutki szybowiec ot jedno zdjątko, bo na więcej to światło jest do kitu:

aga1.jpg

 

Model ten to jest to zmodyfikowana przeze mnie Aegea II konstrukcji Marka Dreli http://www.charlesriverrc.org/articles/aegea2m/markdrela_aegea2m.htm

 

Moje modyfikacje polegały na zrezygnowaniu z płytowego statecznika, innej konstrukcji dźwigarów (zamiast podparcia balsowego zastosowane są teowniki węglowe, znacznie upraszcza to konstrukcje dźwigara, a że holuje się tylko z gumy to starczą aż nadto), oraz na zastosowaniu kadłuba produkcji Arthobby (swoją drogą świetnie wykonane, daleko mi jeszcze do takiego wykonywania kadłubów). Model waży 810g, reszta danych technicznych jak na stronie Dreli.

 

A teraz dlaczego zły rozdzielacz jest zły :devil: :

aga2.jpg

 

Taki, a nie inny wygląd skrzydła to efekt zastosowania jako rozdzielacza pasty do podłóg znalezionej w domu. Z początku po zobaczeniu skrzydła po wyjęciu z worka myślałem, żeby zostawić te skrzydła, ale ostatecznie jednak dokończyłem (no i to co się namęczyłem przy doprowadzaniu powierzchni skrzydła do jakiej takiej gładkości to moje) i nie żałuje, bo model lata świetnie. Najwięcej dają tutaj klapy dzięki którym zakres prędkości jest bardzo duży, oraz można lądować dosłownie pod nogi.

 

Latanie tym modelem taki mi się podoba, że w najbliższym czasie biorę się za wykonanie nowych, lżejszych i przede wszystkim ładniejszych skrzydeł. Myślę, że uda się mi przy zmianie skrzydeł zejść z wagą do 650g.

 

Jutro pewnie dorzucę zdjęcia z lotów :-)

Link to comment
Share on other sites

Nie, bo nie miałem węgla na takie mocowanie...

Mam po prostu kawałek balsy przylaminowany do belki ogonowej, a następnie do tego przyklejony statecznik.

Z tym, że nie bardzo się to sprawdza i chyba będę jeszcze go musiał przykręcić od góry śrubą, albo machnąć jakieś kołki ustalające.

 

Zdjęcia ok, ale rano :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Komunikat: Nieprawidłowy adres strony

 

Przepraszamy, strona o podanym adresie nie została odnaleziona. Prosimy sprawdzić poprawność adresu i spróbować ponownie.

 

Polecamy również skorzystanie ze strony głównej portalu lub wyszukiwarki INTERIA.PL.

Link to comment
Share on other sites

innej konstrukcji dźwigarów (zamiast podparcia balsowego zastosowane są teowniki węglowe, znacznie upraszcza to konstrukcje dźwigara

 

Cos wiecej mozesz napisac o tym ??

 

A mogę :-)

W przekroju wygląda to tak:

dzwigar.jpg

 

A zrobione jest to przez wklejenie cienkich pasów węglowych w pionowe nacięcia pod głównymi dźwigarami. Dźwigar taki sprawia, że nie jestem w stanie poskładać tego skrzydła w rękach, a na holu z gumy 8mm i silnym wietrze nawet się nie gną :o

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.