Skocz do zawartości

usterzenie?


pyton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wykonujac motoszybowca zachciało mi sie usterzenia typu"T".Wczesniej prawie zawsze robilem normalny "ogon",mały problem miałem wykonujac ,no ale to juz za mna ,i mam pytanie czy zostawic usterzenie T ,czy zmienic na klasyczne ,dodam ze model ma male wychylenia steru wysokosci ,i teraz srednio widze owy ster tak zamontowany :roll:

Jakie sa zalety usterzenia klasycznego a jakie sa typu T ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główną zaletą jest to, że jest mniej podatne na uszkodzenia podczas lądowania, no ale trzeba je dosć mocno wykonać, aby w przypadku "cyrkla" przy przyziemnieniu nie ukręcić ogona. Tak wynika z mojej praktyki. Zostawił bym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ma to być usterzenie płytowe, a szybowiec nie będzie służył do akrobacji to raczej nie masz się co przejmować niedużymi wychyleniami, usterzenie płytowe w szybowcu działa sprawnie nawet przy małych wychyleniach.

A tak w ogóle to dlaczego wyszły Ci tak małe wychylenia, że się zamartwiasz?

 

Mały opór tzw.interferencyjny...

Dokładnie, cały "myk" w tym. że wtedy usterzenie nie jest opływane przez zaburzone powietrze za skrzydłem a także jest maksymalnie odsunięte od kadłuba, dzięki czemu również unika przepływu zaburzonego powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.