miksell Opublikowano 5 Września 2011 Opublikowano 5 Września 2011 zainspirowały mnie filmiki grupy "blacksheep" i pomyślałem nad zrobieniem platformy FPV na bazie skrzydła. Taki efekt fajnie by było osiągnąć: skrzydło Znalazłem coś taiego: ZAGI Rozpiętość ogromna. Zastanawiam się czy nie za duża jak na platformę FPV. Problem też z czego wykonać skrzydło. Styropianowe rdzenie można dostać dość tanio, jednak z EPP to już rarytas. Ktoś przerabiał skrzydełko do FPV? jakie rozmiary stosujecie ;-)
Irek M Opublikowano 5 Września 2011 Opublikowano 5 Września 2011 a dlaczego pytasz czy ktoś przerabiał? Na pf FPV sporo osób wykonało skrzydło do tego celu. Ja kupiłem od sprzedawcy z linku skrzydło pod nazwa mega delta czy jakoś tak; 177cm rozp; 90dm2 powierzchni, masa do lotu z FPV 2220g. W sobotę odbył sie pierwszy lot jak zwykle z kamerką HD, a wczoraj pierwszy lot z FPV. Był to mój w ogóle pierwszy lot tego rodzaju. Co prawda podglad na monitorze ale i tak było extra. Budowę przedstawiałem w temacie Mega(albo Maxi) delta. Wczoraj zdarłem cięzką folię ozdobną - zaoszczedzę w ten sposób jakieś 120g. Może nie warto było ale już się stało... :rotfl:
cobra Opublikowano 6 Września 2011 Opublikowano 6 Września 2011 Miksell, FPV można latać wszystkim. Ja ostatnio odkurzyłem Zagi 1,2 m rozpiętości i wrzuciłem mu minimum gratów FPV (malutka kamera, Tx, miniOSD) i mam platformę do powariowania. Chyba przed rokiem latałem też FPV Zagim 1 m rozpiętości.
miksell Opublikowano 6 Września 2011 Autor Opublikowano 6 Września 2011 Zastanawiam się nad tym z czego wykonane jest takie skrzydło. W sumie styropian jest miękki i przy mocniejszym lądowaniu może się odkształcić. Dobrym rozwiązaniem byłoby skrzydło z EPP. Ale takiego nie mogę znaleźć.
buwi777 Opublikowano 6 Września 2011 Opublikowano 6 Września 2011 W sumie styropian jest miękki i przy mocniejszym lądowaniu może się odkształcić. Tia, i setki ( tysiące ) tzagich ( skrzydełek ) jest jednorazowego użytku ... Dlatego lekko MOŻNA wzmocnić dziób i już się nie odkształca ...
cobra Opublikowano 6 Września 2011 Opublikowano 6 Września 2011 Dla mnie wytrzymałość styropianu oklejonego taśmą pakową jest wystarczająca. Centropłat o szerokości powiedzmy 15 cm zawsze laminuję. Jako dźwigar listewka sosnowa, lub dwa pręty szklane (jak w modelach ESA), a ostatnio nawet kilka pasów taśmy zbrojonej od góry i dołu. Na krawędź natarcia taśma zbrojona. Dla mnie lekko i wystarczająco mocno.
miksell Opublikowano 8 Września 2011 Autor Opublikowano 8 Września 2011 A jak z oklejaniem folią? Jest sens? Gość na filmiku, który wcześniej przesłałem okleja model folią. Tylko skrzydło wykonane jest z EPP.
Irek M Opublikowano 8 Września 2011 Opublikowano 8 Września 2011 Styropian nie topi się pod rozgrzanym żelazkiem. próbę przeprowadziłem na trzech różnych foliach w temacie Kefira, który własnie o to pytał. Fakt , że przed oklejeniem folią powierzchnia powinna być szczególnie gładka w przeciwnym razie pod folia wyraznie widać strukturę powierzchni styropianu.
miksell Opublikowano 10 Września 2011 Autor Opublikowano 10 Września 2011 Jestem estetą i nie podoba mi się rozwiązanie z oklejaniem taśmą. Folia OK, taśma do mnie nie przemawia ;-) A gdyby tak okleić skrzydło tkaniną na żywicy. Będzie to najcięższe rozwiązanie, ale najbardziej odporne na uderzenia. Co o tym myślicie?
buwi777 Opublikowano 10 Września 2011 Opublikowano 10 Września 2011 A gdyby tak okleić skrzydło tkaniną na żywicy. Będzie to najcięższe rozwiązanie, ale najbardziej odporne na uderzenia. Co o tym myślicie? Jeszcze bardziej odporne byłoby obicie blachą... :devil: A na serio - szybciej połamiesz skrzydło - naprawdę oklejamy taśmą ( pod spodem tylko taśma z włóknem szklannym ) lub folia - tkanina tylko na dziobie ...
Rekomendowane odpowiedzi