Skocz do zawartości

Znowu ! Jaki nadajnik do 2.5-3tyś.


Malker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Poszukuję nowego nadajnika cena 2500zł max. 3000zł przemyślę jeżeli na prawde sprzęt będzie wart tej ceny.

 

Na oku miałem Futabe 8FG, Futabe FX20.

 

Do tej pory używałem/używam Futaby T9 i czego mi brakuje? Niczego, wymieniam na nowszy sprzęt, raczej zrodziło się to z tego powodu, że przesiadam się na 2.4 a do T9 nie opłaca mi się kupować modułu Fasst a tylko taki uznaję. Spektrum do mnie nie przemawia, chińskie też nie, mógł by zastanowić się nad Jeti ale... pierwszeństwo ma Fasst.

 

Jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co w tym duplexie jest lepszego niz w aurorze, no moze oprócz ciekawego wyglądu? Aurora: Pełna telemetria, świetny system 2,4 ,pełne przypisywanie kanałów, dotykowy i czytelny ekran, czas pracy na pakiecie lipo 2s 1600 mah do 8h, niska waga, nie ma jakichś ogromnych rozmiarów. Czego chcieć więcej od apki? Funkcjonalna i intuicyjna. Osobiście bym sie nie zamienił na żadną fotabe, no chyba ze na 14MZ czy os podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupować będę w Polsce, mam sklep "rzut beretem" ode mnie

Pochwal sie co to za sklep,pewnie super ceny :wink:

Piszesz ze masz do wydania max.3000 zl,niedawno kupilem Fx-30 bez modulu HF za ok. 2500 zl (629 Euro,mhm-modellbau.de),ciekawe czy twoj lub inny sklep w Polsce przebije ta cene?Kupilem bez modulu HF bo Fasst Futaby mnie nie interesuje,weatronic jest leprzy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.5k to taka górna granica, 3000zł jeśli bardzo nadajnik będzie się wywyższał ale wątpie w to.

Chodzi mi o pełny zestaw, jak pisałem, Fasst/Jeti.

 

Odnośnie DC16.

Już jest i właśnie ją zamówiłem:

http://www.modellhobby.de/Elektronik/Fernsteuerungen-Module/JETI/Sender/JETI-DC-16-Pult-Sender.htm?shop=k_staufenb&SessionId=&a=article&ProdNr=05824EX&t=9&c=16078&p=16078

 

:rotfl:

 

 

Pochwal sie co to za sklep,pewnie super ceny :wink:

www.modelarski.com

 

Dla mnie super ceny i super sklep i blisko. Czego chcieć więcej?

Mam powód żeby kupić w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prywatnie miałem Optica 6 i Aurore 9. Latałem na Flash 5, Graupner mc 12, turningy 9x Spectrum dx6i,dx7,dx8, sanwa rds 8000, futaba 6ex, t-9c. Coś jeszcze było ale nie pamiętam. JAkoś Aurora budziła moje najwieksze zaufanie.

ja tam miałem 3 radia (art-tech,sanwa vg6000, a teraz JR PCM9XII) a rc zajmuję się aż/tylko od 6 lat, ale latalem tez na optic6 , tgy9, miotle, szmacie i innych wynalazkach i co mogę powiedzieć o tych co się przeleciałem NIC, prócz tego że sterowały modelem :)

 

zrobić jeden kilku minutowy lot a użytkować radio to raczej dwnie różne rzeczy no ale moge się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam T8FG, paskuda ale ma wszystko to co mi potrzebne. Lekka, wyświetlacz czytelny. Drążki poruszają sie bez zacięć. Nie wydają żadnego dźwięku (w odpowiedzi na PW) , nie mają luzów tak jak w Graupnerach serii MC. W okolicach neutrum nie zaobserwowałem strefy martwej czyli takiej gdzie mimo poruszania drążkiem serwa stoją w miejscu. Sprawdzałem to na serwach cyfrowych. Radio, jak już pisałem wcześniej, ma możliwość zmiany softu poprzez slot karty SD , slot standardowo służy do włożenia karty SD jako dodatkowy bank pamięci modeli. Radio dobrze wyważone, wygodne w użytkowaniu, nie powoduje zmęczenia rąk nawet w momencie kiedy nie używamy paska do jego zawieszenia na szyi ( ciągle o tym zapominam) Uzywam "te ósemki ef ge" z odbiornikiem 6108SB, nie zaobserwowałem żadnych problemów z zasięgiem ale też nie odlatywałem na 1km, ot takie latanie w odległości 300-400m max. Zapewne zasięg jest dużo większy. Spotkałem się z opinią że do aparatury Futaba pasują tylko i wyłącznie serwa Futaby, cóż, pozostawię to bez komentarza. Moja aparatura nie wie że ma podpięte serwa innych producentów i zapewne dlatego działają bo jej o tym nie powiedziałem :lol: :twisted:

Wracjąc do tematu, Miałem graupnera , latałem na hiteckach Optic 6, flash5X, Graunerze mx12, próbowałem programować Multiplexa 2020, T8 jest trzecią futabą jaką mam po FF9 CAPS i T10CP ( tej nie oddałbym za skarby gdyby mnie życie do tego nie zmusiło) .Do wyglądu się przyzwyczaiłem jednak nie wygląd stanowi o wartości radia a to co jest w środku. Dość ciekawym rozwiązaniem jest dotykowy panel w kształcie koła , w T10 było to obrotowe kółko. Tu jest dotykowe- działa bez zarzutu. Dodatkowym atutem jest w wersji V3 12+2 kanały i możliwość zmiany w momencie kiedy Futaba wymyśli nowy firmware. Aurorę 9 trzymałem w łapach, nie używałem, jedynie co mogę powiedzieć to fajny wyświetlacz, trochę transformerski design całego nadajnika, dla mnie szpetny tak samo jak szpetny jest design T8FG ale jak wspomniałem wcześniej ważne to co jest w środku. Inną sprawą jest że przyzwyczaiłem sie do menu Futaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.modelarski.com

 

Dla mnie super ceny i super sklep i blisko. Czego chcieć więcej?

Mam powód żeby kupić w PL

Faktycznie super ceny :wink: ,ale to twoja kasa ja nie lubie przeplacac

 

.

No tego się po niej nie spodziewałem

Dc-16 jest na dzis nie do kupienia.Jest w ofercie wielu sklepow z roznymi cenami np. u Lindingera 888 Euro.Trzeba poczekac az pojawi sie w sklepach i wtedy bedzie cena rzeczywista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawwkmod, jakiego nadajnika nie oddalbys za skarby? 8fg czy 10?

 

Co powiecie o futabie 10c?

T10CP bym nie oddał, jednak tańsza T8FG ma większe możliwości niż niereformowalna "sowtłerowo" T10 dlatego też gdybym miał ponownie wybierać kupiłbym T8FG. T10 ma super wyświetlacz , bardzo fajne radio ale zamknięte na "upgrejdy" oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujac teraz nadajnik chce wybrac cos porzadnego, nie koniecznie tanszego.

Fajna jest 12fg ale :)

 

 

Odnosnie drazkow to chodzi mi o dźwięk jaki jest gdy pociągnie się je w skrajne położenie i puści, uderzakac o neutrum jest taki dziwny pusty dzwiek - przynajmniej na filmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.