Skocz do zawartości

Znowu ! Jaki nadajnik do 2.5-3tyś.


Malker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a ja bym juz nie wrocił do knebulcowatego designu z lat 80 i wyglądu radiomagnetofonu CONDOR

może tworzywo w 8 nie jest gornych lotów(takie samo zresztą jak w 12FG) ale za to radio super leży w rekach jest lekkie a zasięg palców jest wiekszy przez to że jest kompaktowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

HANS, nie przesadzaj, T10 ma sympatyczny design, T8FG to chłopaki z Futaby zaprojektowali chyba na firmowej imprezie zakrapianej baaardzo dużą ilością sake bo najwyraźniej nie wiedzieli co robią. Brzydszy jest tylko graupner MC32- tego to nic nie przebije. A tak na marginesie to jakie według Ciebie jest tworzywo górnych lotów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego ta 8fg jest tak tania...

Jej cena zostala zapewne podyktowana poczynaniami rosnacej konkurencji. Nie sadze, by kryly sie za tym pulapki w rodzaju zauwazalnego spadku jakosci - na wpadki nie moze sobie dzisiaj pozwolic zaden liczacy sie producent.

 

Zarowno T8FG, jak siostrzana, pulpitowa FX-20 sprzedaja sie u nas (Niemcy) jak swieze buleczki, wiec pomimo przystepnej ceny, spore zyski zapewnia producentowi ogromna ilosc sprzedawanych urzadzen. Ja posiadam miedzy innymi FX-20 (a wiec pod wzgledem technicznym praktycznie to samo, co T8FG) i z czystym sumieniem moge powiedziec, ze w odniesieniu do przynajmniej 95% modelarskich zastosowan nie pozostawia ona absolutnie zadnych, otwartych zyczen.

 

W Niemczech panuje opinia, ze T8FG wyglada na swoj sposob elegancko, gdyz jej obudowa pozbawiona jest niczemu nie sluzacych elementow, ktore moglyby nadawac aparaturze forme o znamionach chinskiej zabawki. W moim mniemaniu sprzet Futaby chyba nigdy nie grzeszyl wybujala uroda, ale tez przesadna brzydota. W kazdym razie na rynku istnieje sporo produktow konkurencji, ktorych wyglad okreslilbym jako wyraznie mniej atrakcyjny. Ale wobec walorow ergonomiczno-uzytkowych, sam wyglad staje sie aspektem drugorzednym.

 

może tworzywo w 8 nie jest gornych lotów (takie samo zresztą jak w 12FG)

Moglbys, prosze, troche dokladniej napisac, co z tym tworzywem mialoby byc nie tak? Ja odnosze wrazenie, ze nie rozni sie ono od tworzywa, z jakiego budowane sa inne produkty Futaby. Jest ono lekkie i stabilne, posiada jednolita barwe i gladka powierzchnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 6108SB . Ma Serial Bus czyli szynę szeregową do urządzeń podłączanych do takowej. Ponadto odbiornik ma górny zakres napięć zasilania 7,4V. SB może oznaczać Serial Bus a HS HighSpeed (tryb serw 270Hz) Tak ja bym to zrozumiał.

 

Na temat SerialBus poczytaj na stronie rcskorpion w poszczególnych urządzeniach futaby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz jeszcze rozwazyc nowego 16 kanalowca na bazie duplexa:

http://shop.baltic-seagull.de/index.php?page=product&info=83

Calkowicie programowany przez komputer :) Wyglad niestety troche odrzuca.

Nawet nie wiedzialem, ze cos takiego istnieje. Faktycznie, troche dziwolag, ale tez ma cos w sobie. A ile kolorowych "dekielkow" do tego nadajnika oferuja... Trzeba przyznac, ze pod wzgledem uzytkowym zawiera rozsadne rozwiazania.

 

Nalezaloby nadmienic, ze to tylko "urzadzenie podstawowe", wiec do pelnego wyposazenia trzeba jeszcze troche dolozyc. Ciekaw jestem, czy producent utrzyma sie na rynku, gdyz to rzutuje na pozniejszy serwis (badz jego brak).

 

 

Edycja

Panowie, od tego urzadzenia trzymajcie palce z daleka. Mimo wiele obiecujacych i dumnie brzmiacych wypowiedzi w prasie modelarskiej, modelarzom udalo sie na niemieckich forach troche pociagnac producenta za jezyk. Okazuje sie, ze nadajnik da sie programowac wylacznie przy pomocy komputera, a wiec nawet dla przeprowadzenia drobnych korekt ustawien w plenerze potrzebny jest komputer. Zatem pod wzgledem funkcjonalnosci mozna te niezbyt tania aparature zasiedlic w jednym rzedzie z urzadzeniami typu "kup model za 80$, a do niego otrzymasz za darmo aparature". Teraz jestem przekonany, ze za takie pieniadze aparatura ta w obecnym stadium rozwoju nie znajdzie nabywcow, a tym samym jej produkcja skazana jest na rychly koniec. Chyba, ze w niedalekiej przyszlosci planowana jest mozliwosc programowania aparatury za pomoca iPad badz iPhone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Jestem użytkownikiem 11X i twierdzę, że to całkiem niezły sprzęt i nie zauważyłem żadnych problemów z jego oprogramowaniem, mam ostatnią wersję z DSMX. Przepraszam, ale mam nieodparte uczucie,że temat ten powstał po to by było wiele odpowiedzi i odwiedzin. Ale to tylko moje prywatne odczucie. A co powiedzielibyście na temat "poszukuję aparatury od 7 do 20 tyś", to by się działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem użytkownikiem 11X i twierdzę, że to całkiem niezły sprzęt i nie zauważyłem żadnych problemów z jego oprogramowaniem, mam ostatnią wersję z DSMX. Przepraszam, ale mam nieodparte uczucie,że temat ten powstał po to by było wiele odpowiedzi i odwiedzin. Ale to tylko moje prywatne odczucie. A co powiedzielibyście na temat "poszukuję aparatury od 7 do 20 tyś", to by się działo.

 

Nie masz racji.

 

Nadajnik zamówiłem, czekam tylko aż ojro trochę spadnie.

Zdecydowałem się na 8FG. Temat powstał wcześniej ponieważ lubie zakup przemyśleć i poczytać opinie różnych osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłeś sobie sprzęt przeznaczony dla ludzi zaawansowanych w budowaniu modeli, i tak naprawdę będziesz z niego korzystał w znikomym stopniu. A wręcz będzie Ci przeszkadzał. To, że stać Ciebie na taki sprzęt to jedno, a umiejętność budowania modeli to zupełnie co innego. Martwi mnie, że większość starszych kolegów poleca Tobie drogi sprzęt, a nikt nie podejmuje tematu dotyczącego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arti nie masz racji, Maćkowi naprawdę potrzebny jest nowy niezawodny sprzęt.

Maciej dobrze lata a i potrafi już "co nieco "budowac modele :lol:

Niedawno jeden z zawodników pożyczył mu Katanę 3 m i odniosłem wrazenie że Maciej już od dawna nią lata.

A czy go stać na taki nadajnik? to zapytaj jego Tatę.

A poza tym co wspólnego ma nadajnik do umiejętności budowy modeli ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadajnik zamówiłem, czekam tylko aż ojro trochę spadnie.

 

jedno kłóci sie z drugim. Zamawiasz to placisz...

 

 

Odnosnie radia to odnosze wrazenie ze niektorzy potrzebuja je dla szpanu, lub wieza ze nagle ich umiejetnosci wzrosna :lol:

 

Latam/ latalem modelami od malych depronow, przez roznej wielkosci benzyniaki, az po prawie 4 metrowe modele udzwigowcow z klapami krokodylowymi, air breakami... i to wszystko na starej Futabie 8u do nabycia za ok 400zl :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nudzi sie Wam, czy jak? Przestancie juz meczyc. Zadal czlowiek pytanie, otrzymal na nie odpowiedzi i to powinno wystarczyc. Co to ma do rzeczy, dlaczego pytal? Jesli watek sie komu nie podoba, zamiast usilnie doszukiwac sie u jego tworcy podstepu, mozna po prostu tutaj nie zagladac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.