Skocz do zawartości

Dylemat na początku


piterb1996

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowy wiec na poczatek witam wszystkich

Chciałbym zacząc swoją przygode z modelarstwem loticzym a dokładniej samolotami zdalnie sterowanymi. I tu mam dylemat czy lepiej zrobic model samemu czy kupic gotowy(chce jak najbardziej ograniczyc koszty a w przypadku budowy zalezaloby mi na tym zeby nie robic skrzydel z czesci tzn gora srodek czyli te takie wyprofilowne kawalki depronu lub czegos innego i dol) najlepiej by bylo jesli bylby to samotot ktory pozniej moglbym wykorzystac do walk powietrznych i jeszcze jedno pytanie jaki najlepiej osprzet do samolotu (moze byc z hk chybaze sie to nie oplaca ale z hk i tak bede paczke robil bo servo do baji na gaz musze kupic i ze 2 li pole do bl firestorma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Szukasz złotego środka. Chcesz ograniczyć koszty, ale za specjalnie nie chcesz robić coś od podstaw. Trenerka do walk ESA, z depronu hmmm. Nie ma tak dobrze. Z depronu zostaną wióry przy byle starciu. Nie zrobisz jednocześnie trenerka i zwrotnego myśliwca.

Proponowałbym bym ci trenerka z epp. Kupisz samolot do montażu. Osprzęt z hk. Sam go zmontujesz. Wydaje mi się, ze to będzie najtańszy złoty środek. Następnie kupisz model ESA i przełożysz do niego osprzęt z trenerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie chodzi o to ze jak juz mialbym cos kupowac to by chyba kupil wlasnie cos na ESA na hk znalazlem za chyba 32 $ ME 109 880mm rozpietosci i chyba takiego bym a poczaterk kupil a poza tym myslalem jeszcze nad zrobieniem delty lub diablo 3d bo te konstrukcje wygladaja na takie ktore zrobi sie w kilka godzin i nie bedzie straty czasu (roboty przez miesiac albo dluzej) w przypadku zniszczenia samolotu

 

 

I wtedy jaki osprzet zeby go do tego ESA pozniej przelozyc

 

NA hk jest kilka modeli ktore maja prawie cale wyposarzenie w sobie (brak pakietu i apki jak mozecie to poradzcie ktory by najlepszy z nich byl chodzi o te do 60 ewentualnie 65 $

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_listCategoriesAndProducts.asp?pc=&idCategory=432&curPage=2&v=&sortlist=P&LiPoConfig= Lubie Mustanga wiec ewentualnie jeszcze on moglby byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz świetną Delte do walk powietrznych samolot robi się w 2H.

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=18674&highlight=pibros

 

Co do osprzętu to jak kupiłem sobie Bete 1400 RTF .Wszytko wyprułem z środka i zrobiłem sobie TOTO -2. Jak się nauczyłem latać ,to dopiero zrobiłem Deltę bo moim zdaniem ciężko się na niej nauczyć czegoś bo szybko lata.

 

Tu masz taką fajna stronkę ja sie na niej wzorowałem i bardzo mi pomogła.

http://www.motylasty.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jeszcze troche posiedziałem i znalazlem rozwiązanie na hk zamowie wyposarzenie tylko ze z DE warehouse wiec przesylka wyjdzie 21.8$ a wezme cale wyposarzenie poza silnikiem i smiglem (nie ma) i wezme trenerka http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__15405__Dragonfly_1_EPP_Slow_Fly_Rear_Motor_Great_for_FPV_DE_Warehouse_.html takiego a w polsce ze stronki napolskimniebie.pl kupie pozniej modelik do ESA teraz czekam tylko na przypływ gotówki który powinien być juz niedługo i kupuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jeszcze troche posiedziałem i znalazlem rozwiązanie na hk zamowie wyposarzenie tylko ze z DE warehouse wiec przesylka wyjdzie 21.8$ a wezme cale wyposarzenie poza silnikiem i smiglem (nie ma) i wezme trenerka http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__15405__Dragonfly_1_EPP_Slow_Fly_Rear_Motor_Great_for_FPV_DE_Warehouse_.html takiego a w polsce ze stronki napolskimniebie.pl kupie pozniej modelik do ESA teraz czekam tylko na przypływ gotówki który powinien być juz niedługo i kupuję

Nawet pojęcia nie masz, jak bardzo się narażasz takim pisaniem :evil:

Nie spiesz się :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego się narażam ale moze chodzi o podanie stronki to jeśli tak to sorry ale poprostu tą stonke z modelami do ESA poznałem wczoraj na Bitwie o Radom i tak wyszło ze akurat na niej szukałem jeśli macie jakieś inne stronki z modelami Esa w cenach podobnych do tych co na napolskimniebie.pl to bardzo chetnie zobacze porównam samoloty i ceny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że będę się starał pisać poprawnie tylko mówię ze czasem może mi sie trafić jakiś błąd bo nie jestem najlepszy w ortografii

A tak poza tym to ten trenerek (chyba to jest motoszybowiec ) to dobry bedzie na początek czy lepiej cos samemu wykombinować.

Mam jeszcze jedno takie pytanie czy da się gdzieś kupić piankę epp jakiś dość duży blok żeby zrobic sobie z niej kadłub albo skrzydło do modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że będę się starał pisać poprawnie tylko mówię ze czasem może mi sie trafić jakiś błąd bo nie jestem najlepszy w ortografii

A tak poza tym to ten trenerek (chyba to jest motoszybowiec ) to dobry bedzie na początek czy lepiej cos samemu wykombinować.

Mam jeszcze jedno takie pytanie czy da się gdzieś kupić piankę epp jakiś dość duży blok żeby zrobic sobie z niej kadłub albo skrzydło do modelu

Kup, lub zbuduj trenerka. Zanim zaczniesz latać jako pilot w ESA, to najpierw ... trzeba się nauczyć latać. :wink: A nie jest to proces łatwy i prosty. Jak do wiosny opanujesz latanie trenerkiem, to będzie całkiem dobrze.

 

Jak np. chciałbyś latać w walkach powietrznych, nie umiejąc podchodzić do lądowania, czy wykonywać poprawnych zwrotów, o samej kontroli szybkiej i zwrotnej maszyny nie mówiąc?

To są dłuuuugie godziny treningów i miesiące ćwiczeń. ładnie to tylko na filmach wygląda. :)

 

Nie mówiąc już o tym, że dwa różne modele o różnym przeznaczeniu wymagać będą nieco innego wyposażenia. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad zakupem lepszej aparatury, np. jakiejś bardziej polecanej firmy- czy to Hiteca, Graupnera czy Futaby. Wiadomo- koszty wzrosną i to sporo, jednak dobra aparatura to podstawa. Można także kupić w HK Turnigy 9x- miałem z nią do czynienia i jest niczego sobie, szczególnie że kosztuje niecałe 60$.

 

Reszta wyposażenia wydaję się być ok, jednak ja zamieniłbym silnik na inny- ten nie jest "trwały" że tak to nazwę. Proponowałbym lepiej kupić Emaxa CF2822- miałem ich w swojej karierze koło 6-8 szt, żaden nie odmówił posłuszeństwa w przeciwieństwie do TP.

 

Link do silnika:

http://abcrc.pl/p/123/584/silnik-emax-c2822-kv1200-170w--silniki-do-n-copterow-quadrocopter-i-wyposazenie-do-nich.html

 

Dobrym rozwiązaniem byłby również zakup zestawu w abcrc.pl (wyjdzie taniej):

http://abcrc.pl/p/133/2636/zestaw-wyposazenie-do-trenerka-z-epp-nr2-silnik-esc-serwa-4szt-smiglo-2szt-wtyki-od-100w-do-200w-silniki-elektryczne.html

ale to tylko taka moja podpowiedź. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nad tym zestawem do trenerka się zastanowię tylko czy ewentualnie pozniej daloby sie go wykorzystac do ESA bo tam jest regiel 20 a ja myślałem raczej o 25-30 bo jesli nie bede mogl tego pozniej uzyc do esa pomijajac silnik to wtedy nie robi mi to problemu poprostu wezme jeszcze regiel z hk ten 25-30a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten zestawik do trenerka z epp będzie pasował do toto-0 bo kiedyś zacząłem robić toto z depronu i chyba je dokończę i po prostu na nim sie będę uczył

Czy do nauki latania wystarczy mi aparatura od Big Lamy?

Mam kilka pakietów 1.Turnigy 3s 2200mah 2. 850mah 3s i nie wiem które by były lepsze do toto niby przy planach jest napisane że może być pakiet taki jak mam ten 2200mah ale wolę się upewnić czy może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie Bitwa o Radom to najprawdopodobniej nie zaczął bym się bawić znów w samoloty(miałem 1 ale rozbiłem a z elektroniką nie wiem co zrobiłem bo po przeprowadzce jej nie mogę zaleźć). Jak możesz Łukaszu to dawaj mi znać o jakichś waszych spotkaniach (chetnie podjade popatrzec). A co do pytań które zadałem są one nadal aktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste, nie baw się w delty, skrzydła. Nie ściągaj modeli z HK. Tymi modelami nie nauczysz się latać. Cessna elektryk + ładowarka +3 pakiety nanotechy dwu celowe wystarczą byś w miarę szybko się nauczył latać. Jak nie ogarniesz latania to nie myśl o startowaniu w zawodach. Zestaw ESA później.

 

Pamiętaj. Posiadanie samolotu RC to nie wszystko by rozpocząć przygodę z lotniczym modelarstwem RC. Musisz też trochę poczytać...

 

Pewnie znajdą się tacy tu na forum którzy napiszą, że delta, skrzydła i inne wynalazki to idealne modele do nauki latania. NIE. To są modela dla tych co już latają długo.

 

Przewagę masz taką że na maila podeślesz swój nr tele to dam Ci znać jak będę śmigał na łące ESA-mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.