Skocz do zawartości

Dylamat co do modelu


Luq333

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie wiem jaki model wybrać na początek, mam dwa typy:

1. http://www.hobbyking.com/UNITEDHOBBIES/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7369

2. http://www.perfecthobby.pl/detale.html?id=1518

I czy będą dobrze latać na tym silniku: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=2110 ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wczesniej nie latales, to unikaj samolotow z napedem na dziobie. Jedna kilka leb i lopaty smigla do wymiany, albo pekna Ci w locie i dopiero sie narobi...

Do wszelakich pierwszych lotow gdzie sie uczysz, dobry jest naped pchajacy, tuz za skrzydlem nad ogonem. Idelanie do nauki sprawdza sie Beta 1400 i jej podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo pekna Ci w locie i dopiero sie narobi...

 

To śmigło w napędzie pchającym nie może mieć awarii w locie? :devil:

Nie wiedziałem :twisted:

 

Na początek najlepszy będzie motoszybowiec, podążając tokiem myślenia kolegi Loopa mógłbyś założyć, że delta będzie na początek idealna. Najważniejsze by model latał wolno i przewidywalnie.

 

I nie ważne czy to będzie EGP z napędem ciągnącym czy Beta 1400 z napędem pchającym- oba modele są na początek dobre.

 

Poza tym wydaje mi się, że szansa na PĘKNIĘCIE śmigła podczas lotu jest minimalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loop sam mówiłeś że jesteś początkującym pilotem, MI NIGDY nie poszło śmigło w locie... Bo przed startem modelu, zawsze sprawdzam wszystko, później lecę :)

 

 

Co do Ciebie autorze Tematu...

 

Jeżeli nigdy nie latałeś, są tematy "Od czego zacząć" Proszę poczytaj, a później zakładaj swoje tematy.... Co do wybrania przez Ciebie modelu na "początek" jest on zbyt nerwowy, prędzej rozwalisz go ,jak nauczysz się latać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jestem początkującym, ale Beta to nie jedyny sprzet ktory ulotnilem.

Dwa razy peklo mi smiglo skladane w innej maszynie - wlasnie naped na dziobie. Od tej pory mam awersje, bo za drugim razem przy mocy ~550 wat smiglo ktore nie odpadlo wyrwalo silnik z loza, i na luzie z silnikiem wkrecilo sie do modelu do kabiny rozsypujac dziób maszyny w czesci... no i jak tu ufać? ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej, wiadomo że lepiej. A jeszcze lepiej byłoby żeby od razu ktoś za mnie pomyślał, że "chcem polatać se samolocikiem".

Trochę wysiłku jeszcze nikomu nie zaszkodziło, ale jak widać najłatwiej setny raz zdublować temat i zapytać co kupić, najlepiej jeszcze gdyby był od razu link. :ble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj - a co powiesz na model. Falcon - z rodziny Morlock Family. Naprawdę przyjemny samolocik. Mój syn ( 9 lat )się praktycznie na min nauczył latać tego lata. Model bardzo wytrzymały -EPP, niedrogi, prosty w budowie. Obecnie Bartek bez problemu kręci pętle i beczki i ma wielką frajdę z latania. Faktem jest, że wcześniej ćwiczył na symulatorze - a tak serio to cały czas z AreoFly Sylumulator ma kontakt.

Pozdrawiam. Model jak i wyposażenie kupiłem tutaj: http://www.emodel.pl/morlock-falcon-p-1042.html gdzie obsługa sklepu we wszystkim doradziła i odpowiedziała na każde pytanie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik fajny i tani, nie można tego o nim nie powiedzieć. Ale z tego co widzę jest sporo części i może być ciężko go złożyć dla takiej osoby jak ja, która nie miała żadnej styczności z modelarstwem. No chyba że była by do niego dołączona BARDZO szczegółowa instrukcja po polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik fajny i tani, nie można tego o nim nie powiedzieć. Ale z tego co widzę jest sporo części i może być ciężko go złożyć dla takiej osoby jak ja, która nie miała żadnej styczności z modelarstwem. No chyba że była by do niego dołączona BARDZO szczegółowa instrukcja po polsku.

Żartujesz? Prawda? :>

 

8 części na krzyż i to ma być skomplikowane?

Niektóre modele, mają więcej części w samym ogonie, niż tu cały model... :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, mój Bartek lata na Emax 2822 (czerwony) a śmigło ma chyba 9/5. Fajnie sobie ten modelik radzi z takim napędem. Dodatkowo w swoim ma podwozie i ja wyciąłem mu w modelu lotki . tobie tez zresztą to polecam. Jak będziesz zamawiał w e-model to poproś o poradę jaki silnik wcisnąc - napewno coś znajdą. Z tego co się orientuję pracownicy sklepu znają bardzo dobrze modele Morlocka i samego autora projektu, więc sądzę, że na każde pytanie dostaniesz wiążącą wypowiedź.

Model młodego wygląda tak: http://www.mojalbum.com.pl/Album=SOXD7EKS

Tutaj jeszcze z innym śmigłem którego wogóle nie polecam.

Jak będziesz potrzebował pomocy to pisz na priv lub gg: 928801.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.