Skocz do zawartości

Urządzenie do termoformowania próżniowego


Kolin101

Rekomendowane odpowiedzi

Kształt pisze sie przez sz a nie rz :D . A pomijając to to pompa próżnia zmasakrowała by to pudełko. Materiał na skrzynkę vacu musi być gładki i do tego nie przepuszczający powietrza. Mówię tu o użyciu pompy próżniowej. Ja zrobiłem swoją skrzynkę z płyt meblowych laminowanych i musiałem dać wstawki wewnątrz pomiędzy blatem roboczym a podstawą żeby się nie uginały. Odkurzacz nie wytwarza aż takiego podciśnienia ale pompa próżniowa ze zbiornikami z dwóch dużych butli gazowych potrafi zmasakrować nie tylko całą maszynę ale i zgnieść kopyto jak jest zrobione za słabo. Gdzieś w tym dziale są opisane moje walki z tym urządzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie elementu np z vivaku nie stanowi problemu dla odkurzacza, tak samo jak z hipsu. Zastosowanie innych tworzyw takich jak Axpet wymusza stosowanie pompy. Kolega zrobił fajny filmik/opis ale powinien umieścić go na innym serwerze bo przebicie się przez kilka reklam potrafi doprowadzić do rozpaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że się podoba film i dzieki za posty, a co do pompy próżniowej nigdy takowej w ręku nie miałem więc nie wiedzialem ze moze butle nawet od gazu rozwalic. Myślę jednak że jeżeli ktoś taką posiada i zechce to urządzenie zbudować to wie jaką ma moc i zrobi je z wytrzymalszych materiałów. Co do mocy odkurzacza to myślę że na pewno jest wystarczająca bo przy pierwszym użyciu gdy juz uformowalo plastik a ja jeszcze trzymalem odkurzacz wlaczony to wyrwało (zapewne niedoschnięty jeszcze do końca) klej do drewna i wessało do środka taśmę z brzegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprawdy posiadacie w domach tak perfekcyjnie szczelne odkurzacze że martwicie się o taki szczegół?

Silnik w odkurzaczu bardziej dostaje w :ass: jak odkurzasz nim przez 15 minut, niż jak włączysz go nawet na 30sek podłączonego do tego ustrojstwa co Kamil wyrzeźbił.

 

bez przesadyzmu, odkurzacz to nie pompa próżniowa z uszczelnieniami teflonowymi w połączeniach zamkowych, nic mu nie będzie, pół dnia nikt nie odsysa próżniowo kabinek czy tam misiaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rozgrzanego plastiku ? Wątpię by miał on duże ciepło właściwe. Raczej produkują go by szybko się nagrzewał więc nie powinien oddawać dużej ilości ciepła. Poza tym widzialem na internecie jak gość gasił ogień odkurzaczem i przez przynajmniej 20 sekund nic się nie działo z odkurzaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.