Skocz do zawartości

JAK 9


wichercat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

jakiś czas temu na pikniku w Kraśniku ad. 2010 zakupiłem se takiego ESM-ika.

 

Dołączona grafika

 

Ale coś ostatnio mam problem z uruchomieniem (świece, zapłon czy co...) Jako że głownie benzynami się walam po nieboskłonie to te piskliwe małe coś z tym czymś wirującym to zagadka :oops:

 

silnik Ray 2826/09

reg: Dynam 18A

 

....... i teraz to jak podłącze zasilanie (nadajnik włączony; kable wetknięte tam gdzie trza itp)

 

objawy reg: nie pisak do mnie serwa działają ale motor nie chce zaskoczyć...

 

Czy ktoś może zdjagnozować co się staneło.... :wall:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalszy ciąg walki z tym ustrojstwem,

 

regulator pika i silnik działa na wszystkich kanałach oprócz właściwego (gaz) na dwóch odbiornikach (JR RD921; Spektrum AR 500)

 

Taka sama sytuacja jak podpinam pod extrima i takie same objawy...

 

na mój gust to coś z ustawieniami apki (JR DSX9 2.4)....ma ktoś jakiś pomysł..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje przeczytać instrukcje regulatora. Skoro regulator daje "głos" to trzeba posłuchać jakie to są sygnały i w zależności od tego co mówi odpowiednio zmienić ustawienia, nawet Turnigy mają w instrukcji podane co trzeba zrobić w danej sytuacji. Możliwe najprostsze przyczyny to rewers na gazie lub ustawiony minimalny gaz(może być parę kliknięć trymerem za wysoko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalszy ciąg walki z tym ustrojstwem,

 

regulator pika i silnik działa na wszystkich kanałach oprócz właściwego (gaz) na dwóch odbiornikach (JR RD921; Spektrum AR 500)

 

Taka sama sytuacja jak podpinam pod extrima i takie same objawy...

 

na mój gust to coś z ustawieniami apki (JR DSX9 2.4)....ma ktoś jakiś pomysł..?

Tak jak napisal Piotrek. Jezeli odbiorniki sa rozne i kanaly sa rozne to ewidentnie jest wina nadajnika. Regulatory maja zabezpieczenie przed uruchomieniem bez wzgledu na pozycje manetki. Niektore regulatory moga byc programowane przez odpowiednie machanie drazkiem gazu i regulator zamiast dzialac wchodzi w tryb programowania. Sprawdz rewers i limit wychylen na tym konkretnym kanale. W Multiplexie MC3010 musialem ustawic rewers na gazie aby regulator dzialal tak jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak silnik śmiga na innym kanale to podłącz jakieś serwo do kanału gazu. Powinno działać bez względu na rewers. Chyba, że kanał gazu w tej pamięci modelu był kiedyś zmiksowany jako slave z ustawieniem niewielkiej (zbyt małej dla regulatora) wartości wychyleń. Ale i w takiej sytuacji serwo powinno przynajmniej trochę dygać. Sprawdź na innej pamięci modelu w nadajniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak silnik śmiga na innym kanale to podłącz jakieś serwo do kanału gazu. Powinno działać bez względu na rewers. Chyba, że kanał gazu w tej pamięci modelu był kiedyś zmiksowany jako slave z ustawieniem niewielkiej (zbyt małej dla regulatora) wartości wychyleń. Ale i w takiej sytuacji serwo powinno przynajmniej trochę dygać. Sprawdź na innej pamięci modelu w nadajniku.

o tego nie sprawdzałem dzięki Andrzejku.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.