Skocz do zawartości

Wypadek na Radom Airshow 2007


Boogie

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam.

Właśnie wróciłem z Air Show w Radomiu 2007. Nigdy bym nie przypuszczał, że ten sielankowy nastrój może się zakończyć taką tragedią.

W pierwszej części programy grupa Żelazny zaprezentowała strącanie baloników wypełnionych helem. Potem mieli przerwę w czasie której zaprezentowano samoloty odrzutowe i śmigłowce.

Po części militarnej nastąpiło lekkie zamieszanie, gdyż grupa Żelazny wystartowała, a w między czasie wystartowały także formacje szybowcowe. Gdy zamieszanie ustało Czerwoni zostali dopuszczeni do pokazów i ruszyli. Na początek wykręcili parę pętli w szyku, loty na plecach, efektowne mijanki na bardzo dużej prędkości i po niej przeszli do figury (nie pamiętam nazwy), po której wyszli przewrócili się na plecy i wychodząc z pętli chcieli się w trójkę minąć. To właśnie była ostatnia figura. Samolot, który robił nalot na publiczność zahaczył swoim prawym skrzydłem o prawego partnera i go rozpruł. Jeden samolot został doszczętnie zniszczony, a drugi mocno pogruchotany spadł na ziemię. Na miejscu szybko się zjawiły odpowiednie służby.

Po tym widoku wiedziałem, że nie mogli z tego cało wyjść, ale podświadomie miałem nadzieję, że chociaż jeden się uratował. Niestety tak nie było. Pokazy zostały zakończone modlitwą odmówiona przez kapelana.

Oto parę fotek, które mi się udało zrobić tej grupie, oraz niezbyt wyraźna fotka samej tragedii. Chciałem uchwycić sam moment mijania, lecz niestety wyszło zupełnie coś innego.

 

6954b8e0f08fb2cbm.jpg 8813736a835cbf47m.jpg ad9aede6fde0e83am.jpg

5b2e4d697b2086efm.jpg cda383f0e3429a64m.jpg e0ec5ffac4b096eam.jpg

abd407db126ad8b0m.jpg e946ea270fb678dfm.jpg

 

[']

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wyjeżdżałem z parkingu przez szybę samochodu widziałem ich wznoszących się w niebo. Widziałem wiele ich pokazów więc nie przywiązywałem do tego szczególnej wagi. Za Radomiem zadzwonił telefon znajomego i dowiedziałem się o tragedii. Eh.. Będziemy o nich pamiętać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek by nie napisać i tak wszystko zabrzmi banalnie. Trudno pozbierać myśli gdy dowiaduję się, że ktoś kogo niedawno miałem przyjemność oglądać w akcji podczas pikniku w Krakowie już nie zachwyci widowni swoim kunsztem pilotażu. Najgorsze, że zdarzyło się to w pokazie, który dla Założyciela Grupy miał być pożegnaniem z publicznością. To nie tak miało być... :cry:

Dla tych dwóch wspaniałych pilotów ciąg dalszy na Ziemi już nie nastąpi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając stronę teamu Żelazny znalazłem bardzo mądre słowa które według mnie pokazują ze to są prawdziwi piloci którzy oddają całe swoje życie lataniu i zawsze pokazują siebie jak najlepszej strony na pokazach i daja z siebie wszytko .

zelaznyox8.jpg

zdjęcie zaczerpniete z http://www.zelazny.azl.pl

Bardzo wielka tragedia :(:(:(

 

[*] [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszna tragedia :( Trudno powiedziec cokolwiek stosownego :( Ten wypadek to wrecz ironia losu biorac pod uwage ze ten lot mial byc ostatnim dla jednego z pilotow.

Trudno przyjmuje sie takie wiadomosci o ludziach ktorych nie tak dawno widzielismy i podziwialismy :(

wczoraj obrabialem to zdjecie.... i wyglada rzeczywisce na to ze widac pilota

Az trudno uwierzyc ze z dwa samoloty moga wrecz zamienic sie w taki pyl...a cialo ludzkie jest o znacznie bardziej kruche...Kiedys widzialem film z wypadku su27 ktory wlecial na pokazach w widownie a potem caly obraz po katastrofie.... :(

[*][*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także nadal jestem wprost ogłuszony ta tragedią. Powiem Wam tylko tyle, że kilka dni wcześniej bardzo chciałem pojechać na te pokazy i pojechałbym, jak zresztą zapowiadałem, ale w piątek miałem przeczucie , takie dziwne, głeboko podświadome, że musi się tam zdarzyć coś strasznego i chyba właśnie dlatego nie pojechałem w końcu do Radomia. Bardzo dobrze, że nie oglądałem tego strasznego wypadku na własne oczy... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem dziś jechać na pokazy :( Straszna strata dla całego polskiego lotnictwa aeroklubowego. Co z pozostałymi? Z dnia na dzień "żelazny" przestali istnieć? Komentarze reporterów iż mijanka miała odbyć się w odległości 1,5m chyba nie należą do trafnych. To nie stawia w dobrym świetle pilotów i tym samym pokazów lotniczych. To przecież nie samobójcy! A w rzeczywistości odległości są zdecydowanie większe chodź ryzyko zderzenia zawsze istnieje. Straszny pech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.