Skocz do zawartości

Malowanie samochodu


daniello

Rekomendowane odpowiedzi

Pawle, DeLorean to akurat moje auto marzeń i z chęcią bym jeździł takim kosmosem :mrgreen:

 

Danielu, widziałem kilka innych silników w fiaciorze i były to z reguły z rodziny Fiata lub Zastawy. Stąd pytanie o silnik z Hondy. Ale skoro szlak już przetarty to wiesz na co się porywasz z przeróbką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, żebym się zapytał co się dzieje z konstrukcją pojazdu i mocowaniem silnika, przy obciążeniach nominalnych? To, że silnik się mieści, to nie wszystko.

 

Tylni most też będziesz przerabiał, czy zostawisz oryginalny?

Czy to ma być przeróbka na zasadzie, "Silnik ze Stara, Opony Michelina, miedzy nimi Plastelina"? ;)

 

Tuning samochodu to złożone zagadnienie. "Wymiana silnika" brzmi może prosto, ale "Lot w Kosmos" też. :)

 

Początkujący tuningowcy często zapominają, że wymiana jednego elementu w pojeździe, pociąga za sobą konieczność wymiany lub modyfikacji innych elementów.

 

W postaci o jakiej obecnie mówisz, to praktycznie kopiesz sobie grób. Maluch na drodze, z silnikiem circa 4 razy mocniejszym, na klasycznym zawieszeniu i układzie hamulcowym?

Przepis na sukces - Będziesz na pierwszych stronach gazet. Co prawda w nekrologu, ale za to widowiskowym. ;)

Maluch to nie był nigdy pojazd bezpieczny dla użytkownika. A dysponując jeszcze większą mocą, zawodnym układem napędowym i przeniesienia napędu i gorzej niż miernym układzie hamulcowym, to będzie śmierć w oczach. Nie mów mi, że "będziesz tylko używał 1/8 gazu"... ;)

 

Pomyślałeś jak się zmieni wyważenie auta z tak dużym obciążeniem? Jak to wpłynie na stabilność?

 

Tyle mojej moralizatorskiej gadki. Jak się co stanie - ja ostrzegałem. :crazy:

 

Co do kolorów - Srebrny maluch... wcale nie będzie efektowny. Wrzuć sobie w :google: "srebrny fiat 126p". Paskudy. Kanciasty i pudełkowaty nie jest dobrym kształtem dla srebrnego koloru. Przypomina kontener.

Zdecydowanie lepszym malowaniem jest klasyczny czerwony, lub ewentualnie lakier kombinowany dwu. lub więcej kolorowy. Może, z ciekawą i unikalną grafiką.

Ale nie srebrny... Chyba, że tylko jako drobny dodatek.

Folia na szybach - Out!

Normalne szyby, a w zamian ciekawe wnętrze - porządna tapicerka, z interesującym wzorem, na nowych fotelach z zagłówkami (tylko broń Panie Boże a'la kubełkowymi z giełdy za 50zł).

Pokombinowanie z deską rozdzielczą - może nawet wykonanie nowej z laminatu w barwie lakieru, o ciekawym "dizajnie"? Może ze stanowiskiem FPV dla pasażera i unoszoną z dachowego bagażnika anteną? :mrgreen:

 

Z silnikiem nie ma co przesadzać. Dwa razy większa moc, to i tak dużo na taką konstrukcję. Trzeba by pomyśleć o elementach bezpieczeństwa biernego.

 

Ale jeszcze jeden, srebrno, pudełkowaty, z folią na szybach i przerośniętym silniku, z kapciami jak papucie od Golfa, to wielkiego zainteresowania nie wróżę. :crazy:

 

Skoro chcesz szokować - rób to z klasą. Szokuj pomysłem i wykonaniem, nie powielaniem cudzych wzorców i to tandetnymi sposobami.

 

Jedyny wariant kolory srebrnego, który mógłby wzbudzić zainteresowanie, to wypolerowanie blach do gołego metalu i pokrycie ich lakierem bezbarwnym.

Surowy kolor stali, mógłby jeszcze przyciągnąć uwagę. Kolejny metalic - nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do silnika są to plany na przyszłość- na pewno nie w tym roku, prawdopodobnie na wiosnę 2012. Oczywiście silnika nie będę wymieniał samodzielnie tylko tak, żeby było. Będzie to wykonane od podstaw z uwzględnieniem prawa i przepisów ruchu drogowego.

 

hmm...co do koloru zastanowię się jeszcze, może odcień czerwonej perły byłby efektowniejszy...mam jeszcze na to tydzień, także zobaczymy.

O wyborze napiszę, jak będzie czym się pochwalić to zrobię to licząc na krytykę. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.