Skocz do zawartości

OS MAX 46 LA - prośba o pomoc


kunba83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. To moj pierwszy silnik modelarski i pierwszy OS. Odpala bezproblemowo ale gaśnie w powietrzu podczas wznoszenia i opadania maszymy, wiem ze jest to związane z odejściem modelu od pozycji poziomej, kręce ilglicą i nic. Z góry dzieki za pomoc. Tak z innej beczki, jaki silnik do extry 330 L 50???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Do zbiornika prowadzą 2 przewody, jeden podlączyłem do silnika, 2 do tłumika (ten podlączony do tłumika jest krotki, zagięty do góry natomiast ten podlączony do silnika ma obciążenie i zajmuje 3/4 dł zbiornika wewnątrz). Silnik docierałem, obecnie jest po wypaleniu ok 4 l paliwa bez nitro. Podczes docierania wypaliłem 2 zbiorniki paliwa, nei wiem jak dokładnie przebiega proces docierania, odpaliłem silnik na zwiekszonej dawce paliwa i nie dopuszczałem do przegrzania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wężyk z obciążeniem w zbiorniku powinien sięgać jak najbliżej tylnej ścianki tak aby jej nie dotykał. Sprawdzałeś przed lotem czy silnik pracuje prawidłowo w pozycji pionowej? Regulację silnika przeprowadza się w pozycji poziomej - później podnosi się model dziobem do góry i w tej pozycji silnik powinien pracować prawidłowo (nie rzadko konieczne jest wzbogacenie mieszanki). Twoje objawy mogą sugerować iż regulujesz silnik idealnie w pozycji poziomej - zbyt ubogiej - idealnie ma pracować w pionie a w poziomie na delikatnym przelaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie ma przypadkiem takiego knota jakiego ja wsadzilem w moim nowym funfly tzn. czy smog przypadkiem się nie zagiął w stronę silnika?? dokladnie przejrzyj zbiornik i sprawdz czy rurka mosiężna w srodku zbiornika doprowadzająca ciśnienie nie jest na dluga?? najlepiej widac jak jest za dluga gdy na zbiorniku przy wylocie rurki jest czarny osad, a i jescze jedno rozbierz zbiornik i sprawdz czy rurka w srodku nie jest przerwana mozna to tez zobaczyc jak silnik na pelnym gazie jest czy w przewodzie paliwowym widac pecherzyki powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby zbiornik był nieszczelny to był by zupełnie inne objawy.

Ja uważam, że rurka się zagina. Otwórz zbionik i sprawdz czy czasem nie jest juz z niej "żelka", bo niektóre węzyki tak mają, że tracą swoją "twardość". Najlepiej jak byś wymienił ten węzyk, który znajduje się w środku zbionika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze masz zła swiece załozona?? Ja miałem tak samo dzis w cessnie, wyregulowałem mu silnik i zmieniłem na swiece cieplejsza na poczatku webry ale tez nie chciał chodzic, kolega podpowiedzał mi zebym załozył swiece na os-max ciepła i problem znikł. W locioe zgasł mi tylko raz ale to prawdopodobnie z braku paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Przy gazniku jest taka mała sruba. Jak ustalić prawidlową ilsoc mieszanki? w jakiej pozycji ma byc model, przy jakich obreotach regulowac?

 

Odpalsasz -> full gaz -> ustawiasz maksymalne równe obroty silnika w pozycji poziomej iglicą składu mieszanki -> podnosisz dziób modelu do góry (pion) -> sprawdzasz czy silnik nie traci obrotów jeśli tak odkręcasz delikatnie (ząbek, dwa) iglicę składu mieszanki do momentu kiedy w pionie silnik pracować będzie prawidłowo. W pionie tylko dokonujesz korekty i ostateczne wyregulowanie silnika.

 

To wszystko. Jak nie dajesz sobie rady z tym silnikiem to szans nie masz ze starciem z jakimkolwiek innym. Wcześniej pisałeś że już latałeś a teraz zadajesz pytania na bardzo niskim poziomie. Co Ci dokładnie sprawia problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo latałem. Początkowo elektrykiem a teraz sie zająłem spalakami. Na początkku nie mialem problemu z silnikiem, wszystko pracowało ok a teraz mi czasami gasnie. Jestem swiadomy ze na wszytko potrzeba czasu, nabiera sie doswiadczenia, praktyki.... stąd ten moj NISKI POZIOM PYTAŃ Kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub zrozumiałe :D Najpierw pisałeś że latałeś na tym motorku itp a później pytasz jak w ogóle się go reguluje :mrgreen: No ja nic nie mówię można i tak - po prostu się zdziwiłem :mrgreen: Hehhee... z tego wynika że to naprawdę proste motorki w obsłudze.

 

Próbowałeś coś z rad kolegów? Pomaga? Czy dalej masz problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy gazniku jest taka mała sruba. Jak ustalić prawidlową ilsoc mieszanki? w jakiej pozycji ma byc model, przy jakich obreotach regulowac?

Tą małą śrubką można doregulować ilość powietrza zasysanego na niskich obrotach. Po odkręceniu (nie wykręceniu) tej śrubki pomimo zamknięcia przepustnicy silnik nie gasł. Praktycznie kręcenie tą śrubką nic nie dawało. W moim jest tak wkręcona że całkowicie zaślepia otworek.

Ważną informacją będzie czy po odpaleniu daje się wzbogacić mieszankę, tj. (łopatologicznie) czy odkręcając iglicę obroty spadają (przy oczywiście otwartej na full przepustnicy). Da to przynajmniej informację czy przewody lub iglica nie jest przytkana. Jeżeli się da to spróbuj przy wzbogaconej mieszance przeprowadzić doświadczenie z postawieniem modelu do pionu i poziomu, potem opisz czy zachowanie silnika się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś używałem silników serii LA i ta śrubka w moim przypadku spełniała swoja funkcję (regulacja składu mieszanki dla wolnych obrotów). W instrukcji silnika jest zamieszczony algorytm regulacji silnika (i tej śrubki), który jest bardzi przejrzysty i zrozumiały. Ja przynajmniej z niego korzystałem z powodzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.