Skocz do zawartości

Jesienna termika.


FPV Olo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jedna myśl mi się tylko nasunęła, czy nie bezpieczniej byłoby malować takie "długodystansowe" modele FPV na nieco bardziej widoczne kolory na wypadek spotkania z innym statkiem powietrznym?

Watpie.Lepsza jest dioda stroboskopowa.Kolor jaki by nie byl z pewnej odleglosci bedzie czarnym punktem.

 

E tam, bynajmniej wygląda jak BSL

Bynajmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie BSL nie bez powodu są najczęściej malowane w taki sposób. Przeznaczenie tych maszyn i charakter misji, które wykonują siłą rzeczy sprawiają, że pożądane jest aby mogły przemykać po niebie niepostrzeżenie. Myślę, że dla pilota jakiegoś niewielkiego samolotu GA lub śmigłowca czerwony, zielony czy czarny obiekt niewielkich rozmiarów, jakim jest model FPV to kilka sekund więcej na reakcję w porównaniu z modelem pomalowanym w takie barwy maskujące go dość dobrze na tle nieba.

Dioda to problematyczna sprawa - aby była widoczna w ciągu dnia z większej odległości niż sam model musiałaby być sporej mocy, a wiadomo, że na pokładzie modelu FPV każda mAh akumulatora jest na wagę złota.

 

Giulion - Strona dla Ciebie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie BSL nie bez powodu są najczęściej malowane w taki sposób. Przeznaczenie tych maszyn i charakter misji, które wykonują siłą rzeczy sprawiają, że pożądane jest aby mogły przemykać po niebie niepostrzeżenie. Myślę, że dla pilota jakiegoś niewielkiego samolotu GA lub śmigłowca czerwony, zielony czy czarny obiekt niewielkich rozmiarów, jakim jest model FPV to kilka sekund więcej na reakcję w porównaniu z modelem pomalowanym w takie barwy maskujące go dość dobrze na tle nieba.

Dioda to problematyczna sprawa - aby była widoczna w ciągu dnia z większej odległości niż sam model musiałaby być sporej mocy, a wiadomo, że na pokładzie modelu FPV każda mAh akumulatora jest na wagę złota.

Staram sie latac zachowawczo.Prawie zawsze utrzymuje kontakt wzrokowy z modelem.

Nawet w odleglosci 800m od bazy widze go.Wiec moment zaskoczenia prawie nie występuje.

Akurat ten lot i kilka innych wykonałem w tym miejscu ale z reguły unikam takowych.

To byly loty testowe dla autopilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze zapytam o przeciętne czasy lotów. Strasznie mi się podoba ten Elipsoid i słyszałem, że termika to jego żywioł. Ciekaw jestem jak sobie radzi z dodatkowym obciążeniem w postaci wyposażenia FPV i ile można z niego wycisnąć w takiej konfiguracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze zapytam o przeciętne czasy lotów. Strasznie mi się podoba ten Elipsoid i słyszałem, że termika to jego żywioł. Ciekaw jestem jak sobie radzi z dodatkowym obciążeniem w postaci wyposażenia FPV i ile można z niego wycisnąć w takiej konfiguracji?

Ten wazy dokładnie 2050g.Na pokładzie cala masa dupereli.

Przeciętny czas lotu to około 20-30min w warunkach atermicznych.

W locie na filmie termika była słaba,najsilniejszy ciąg to około 2m/s.A model spokojnie pociągnął 45min.Mógłbym latać do rozładowania baterii video czyli jeszcze raz tyle.

Ogólnie model lata jak po sznurku,jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.