Skocz do zawartości

flaga


instruktor

Rekomendowane odpowiedzi

Takiej perfekcji ja ci amerykanie to nie wymagam choćby z dwóch powodów

1. Wojskowi szkoleni pewnie przez spory odcinek czasu.

2. Dyskusyjne ich flaga była gruba bawełniana i mniejsza lub coś koło tego, nasza duża i z materiału, który dość wrednie się składa.

Mimo wszystko w kostkę mogli złożyć i mieć przygotowanych odbiorców flagi., a co jak co niesmak pozostaje. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej perfekcji ja ci amerykanie to nie wymagam choćby z dwóch powodów

jak rozumiem skoro jest powód to można nawet flagę w błoto cisnąć?

 

czepiam sie tylko tego zdania -

Takiej perfekcji ja ci amerykanie to nie wymagam choćby z dwóch powodów

Myślisz że (co bardzo prawdopodobne) jakiś Twój daleki krewny po to oddał krew za barwy narodowe byś nie wymagał perfekcji ?

 

Nasze życie składa się z małych rzeczy , gestów , czasem zwyczajnej pierdolonej uprzejmości na co dzień albo j.... szacunku ....dla innych który należy się każdemu człowiekowi niezależnie od statusu wyglądu czy wiary..

 

Gdy zaczynamy zaniedbywać rzeczy małe to kończymy na symbolach które są dobrem narodowym wszystkich obywateli

 

Pytam więc po cholerę nam państwo , flaga , historia i nasze tradycje rodzinne - marzenia naszych przodków ?

 

Filmem powinna zająć się prokuratura z urzędu ale mogę się założyć że:"nie stwierdzą braku szacunku dla symboli narodowych..."bo jak to tak oskarżać jakiegoś biskupa czy kolegów partyjnych .....

 

Owszem gdyby ktoś w jakimś "show" walnął kupę na flagę ( dosłownie postawił kloca!)

to byłby szum .. a ze zwinięto flagę jak szmatę ...to nie ma tematu ...

To jest to co mnie odpycha od kościoła od polityki od wszelkich partii i ich wydumanych teorii .- tym co mnie odrzuca jest BRAK SZACUNKU !

 

Pierdolenie o niczym najlepiej o górnolotnych ideach - o obronie praw i historii a jednocześnie -deptaniu tej właśnie ...

Spytam wprost - jak myślicie czy te BARANY z filmy wiedzą czo oznaczają kolory na fladze? Obstawiam że zatykają flagi w domach przy byle okazji a po wszystkim ciskają je w kąt razem z miotłami i ścierami ....

 

Miałem w bloku takiego działacza który wywieszał flagę podartą i brudną ale zawsze na czas gdy partia kazała ......nie ważne jaka partia wiem ze wybory -dla mnie wszystkie partie są równe ( jedna wielka ściema) .. wiecie co zrobiła prokuratura po zawiadomieniu o popełnieniu przestępstwa względem symboli narodowych ?

 

NIC !

 

znam dzieje swojej rodziny do 1900 roku i jak widzę takich spaślaków ze zmięta flagą to myślę " żebyście wy to wiedzieli .... nie szli byście w okopy "

 

Akuarat na filmie przedstawiona jest ceremonia składania flagi amerykańskiej na pogrzebie- flagę otrzymuje rodzina w darze od narodu jako symbol że naród docenia poświecenie poniesionej ofiary ....

 

Jedrula, - do Ciebie mieć żalu nie mogę boś jeszcze mody ale Twój rodzić w spotkaniu ze mną publicznie wyłapał by klemensa.......... :!:

To tak jakbyś na starość olał rodziców i kazał i im zdychać bo już zrobili swoje ,.,,,

A to działa inaczej ktoś dla nas - my dla przyszłych pokoleń - winniśmy poprzednikom honory

 

 

odwołam się do historii

 

Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie-

Natalia Telejko

Flaga to nie Piłsudski , Moniuszko , Kopernik czy JP II- flaga to miliony bezimiennych dziadków pradziadków , babć , prababć ciotek i wujków to ich nadzieje - ich zycie i jego efekty . To nasza teraźniejszość ..

 

jesli komuś sie nie podoba że wyrażam jasno i dobitnie swoje zdanie na temat to może mi przydzielić warna - tylko bardzo proszę się podpisać osobiście a nie chować za kurtyną napisu "obsługa forum"tak jak to ma miejsce dotychczas ....- to też młodzieży chowanie

 

Tak długo jak będą w błocie leżeć symbole i podstawy oraz nasza historia ( bez politycznego onanizmu!) tak długo demokracje to bedziemy mieć ...jedynie na http://www.youtube.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca o to mi chodziło pisałem to z lekką nuta powiedzmy ironii, że pewnie zaraz będą na różnych portalach bronić, że Nasza duża, że tamci szkoleni.

Dziadek już kilka razy mi mówił że prawdziwy patriotyzm narodu skończył się przed 45, teraz zostały jedynie mniejszości i jednostki.

Ja chciał bym się kiedyś do tej mniejszości zaliczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, ceremonia składania flagi USA, jest częścią pogrzebu honorowego, w wykonaniu kompanii reprezentacyjnej. Na co dzień takie składanie nie jest praktykowane.

W naszym kraju, podobna ceremonia też występuje i tam także flaga narodowa jest traktowana z podobnym szacunkiem.

 

Piszę to by nie ulegać przesadnym wrażeniom i nie mieszać dwóch różnych spraw.

Amerykanie także używają swojej flagi do odsłonięć tablic czy pomników i wtedy też nie traktują swojej z podobnymi honorami.

 

Co do samej flagi:

 

Art. 137.

§ 1.

Kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

§ 2.

Tej samej karze podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwa obcego, wystawione publicznie przez przedstawicielstwo tego państwa lub na zarządzenie polskiego organu władzy.

I tyle.

Albo się szanuje wartości narodowe, albo się je ma głęboko w dupie. Jak widzicie jak ktoś reprezentuje swoim zachowaniem drugą opcję, to będzie miał w dupie także was, jako Polaków.

A władzę wybieramy ponoć sami. Pytanie, czy dokonujemy tego wyboru z równym szacunkiem jakiego się domagamy od innych odnośnie wartości narodowych.

Albo się staramy wybrać najlepszego naszym zdaniem reprezentanta naszych interesów, albo też mamy to w dupie, tak jak inni mają w/w wartości.

W takim wypadku popatrzmy jedynie na samych siebie i czy nasze oburzenie faktycznie jest uzasadnione.

Warto o tym pomyśleć, bo okazja do sprawdzenia własnego stosunku do wartości narodowych już blisko. Bo wybory to mimo wszystko taka sama wartość narodowa jak flaga, czy orzeł na czerwonej tabliczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz się zaliczał ... musisz tylko uważać na pozornie nieistotne drobnostki ...

 

tak jak napisałem życie składa się z rzeczy małych słów, gestów...

 

sam widzisz co wyłapałem

to samo może wyłapać obca osoba ..

 

pamiętaj sam sterujesz własnym żywotem

 

posłuchaj jak to wyraził mój ziom...

 

 

choć promowany jest szacunek - tolerancja

nie bedziesz szanowany gdy sam utniesz sobie jajca...

a jakby co chetnie to za Ciebie zrobią

pojadą Cię na forum anonimowo ..

 

 

tekst wklejony w inna treść jednak sens przemycony !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obowiązujący ceremoniał wojskowy.

http://www.wojsko-polskie.pl/download/tmp/2009-12-11/c5ec1c7dc5d39256e9921dd6e6f83cc5ceremonia%C5%82%20wojskowy%20internet.pdf

 

Od strony 224

 

Również uważam, że flaga zdejmowana z pomnika przez biskupa i polityków powinna być porządnie złożona a nie zmięta w kulkę. Jak nie potrafili wg reguł to chociaż ładnie w kosteczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.