Skocz do zawartości

C-47 GWS


Rekomendowane odpowiedzi

hmmm.... pisząc o farbach, miałem raczej na myśli modelarskie farby jak humbrol czy pactra. Akryl akrylowi nie równy.

Czym chcesz nakładać farbę? Nie wiem,czy ta "pokojowa" nie ma za grubego ziarna i czy będzie się trzymać na modelu. No i do tego jej waga.

Sprawdź najpierw na czymś. Najlepiej tak, jak radził Tomek: na kawałek styro naklej papier i później nałóż lakier i farbę tak samo, jak to będziesz robił na modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jeśli w testach będzie ok to w porządku.

Aha.. nie staraj się od razu jedną warstwą pomalować "na 100%".

Daj kilka cieniutkich warstw. Jak dasz jedną grubą - będzie ściekać i odłazić.

Zawsze jednak mogłeś odczekać do poniedziałku i skoczyć do jakiegoś sklepu modelarskiego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłem poczekać ... ale wtedy koszty większe i w dodatku ja bym za to płacił :D A tak to mam za darmo bo byłem z tatą na zakupach 8)

 

Dziś pomalowałem model. Mam pytanie : Czy poprawiać linie podziału jeszcze raz pisakiem czy zostawić tak jak jest ?? Jednak nie robiłem imitacji brudu. Nie miałem pomysłu jak to zrobić z kompresorem i pistoletem do malowania żeby wyglądało jak trzeba.... Pędzlem wychodziło brzydko.

Proszę też o propozycję które kółka zostawić ?? :)

Obraz020-1.jpg

Obraz022.jpg

Obraz024.jpg

Obraz025.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imitacje brudu robisz bardzo małym strumieniem farby (dużo powietrza/mało koloru)

Teraz możesz to jeszcze dorobić .

W każdym razie teraz cienkopisem (lub innym cienko piszącym flamastrem popraw wszystkie linie podziału.)

Już samo to że ten blady jest grubszy , a nowy będzie na środku ciemniejszy i chudszy da efekt 3D.

Poza tym jest sterylny wiec też nie zbyt to dobrze wygląda.

 

Weź czarną farbę zmieszaj z zielona 1/5 lub 1/4 i na natarciach oraz na wszelkich ostrych załamaniach kierując się od nosa i ciągnąc w tył kadłuba /skrzydeł nanieś ślady brudu po lataniu.

Aby uzyskać efekt ,że brudu jest najwięcej na samym początku możesz to zrobić pociągając aerografem w ten sposób ,że zaczynasz blisko , a potem ruchem półkolistym podnosisz aerograf z nad modelu.

 

Nie jest to trudne o ile przećwiczysz to na kawałku papieru . B na modelu stres zrobi ci z łapek rysunek jak pod wysokim napięciem.

 

Mi podobają się te mniejsze ,ale chyba na lotnisku przydadzą się te większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hey

Dziś wykonałem instalację elektryczną i mam poważny problem. Silniki nie chcą ruszyć... Podłączyłem tak jak radziliście dwa regulatory przez kabel Y. Po podłączeniu zasilania obydwa silniki emitują charakterystyczny dźwięk ( programowanie regulatora) po czym nie odzywają się i nie chcą kręcić. Po podłączeniu pakietu 3S silniki chwile kręcą równo a gdy dodaje gazu jeden zwalnia a drugi dalej kręci jak przedtem .... Wiecie może o co chodzi?? Chciałbym to uruchomić na pakiecie 2S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek dobrze pisze sprawdziłes silniki pojedynczo ?, czy wtedy jest ok ?. napisz jakie masz silniki i jakie regulatory czy oba są jednakowe? Czy te objawy ze zwalnianiem pracy jednego z silników występują w również w czasie testów bez zakładania smigieł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z silników podpięty osobno kręci bez problemu. Gdy jest podpięty w parze również ( ustawiłem zasilanie na 2 cele i zaczęły kręcić ) ale teraz jest inny problem. Drugi silnik po dodaniu gazu do pewnego poziomu ( troszkę ponad połowę) zatrzymuję się. Ma też problemy ze startem. Czy to wina timingu ?? Jaki mu ustawić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi silnik po dodaniu gazu do pewnego poziomu ( troszkę ponad połowę) zatrzymuję się

Sprawdź ten silnik na regulatorze i ustawieniach od tego dobrego silnika - powinien działać.

Jeżeli działa, to takie same ustawienia zrób na drugim regulatorze.

Jeżeli jednak nie działa, to prawdopodobnie ten silnik jest uszkodzony.

 

Ale jeżeli każdy silnik działa pojedyńczo, a razem zachowują się jak opisałeś, to po prostu pakiet nie wydaje prądowo :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z silników podpięty osobno kręci bez problemu. Gdy jest podpięty w parze również

Nadal nie wiemy, czy do jednego, czy do dwóch regulatorów...

Napisałem przecież post wcześniej :

Podłączyłem tak jak radziliście dwa regulatory przez kabel Y.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooops... Idę posypać głowę popiołem :P

 

Jeżeli każdy z zestawów silnik-regulator działa poprawnie osobno, to po połączeniu raczej też powinny działać.

Pozamieniaj silniki między regulatorami i sprawdź, jak każdy zestaw pracuje osobno.

Czy połączne w parę, ale bez śmigieł, też się tak zachowują?

Czy pakiet wyrabia? Próbowałeś podłączać każdy z regulatorów pod osobny pakiet?

Czy regulatory i silniki są identyczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zasilić nadajnik z innego aku, może regle dają inne napiecia na BEC i po spięciu razem jeden regulator obciąża drugiego, czym powoduje błędy w jego działaniu. Możesz spróbować też zasilać odbiornik tylko z jednego regla, w drugim odpinając zasilanie (czerwony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.