Skocz do zawartości

ALLEGRO aukcja problem


Łukasz K.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Mam problem dla ludzi często robiących zakupy na allegro i obeznanych w temacie.

 

A więc...

 

 

Kupiłem wzmaczniacz "gitarowy" na pewnej aukcji, dokładnie to:

 

http://allegro.pl/kombo-gitarowe-kustom-kma-16r-2xwe-30w-reverb-i1861369713.html

 

Sprawa ma się tak. W opisie jest napisane " Combo gitarowe" okazuję się że jest to kombo ale keybordowe.

 

Combo to inaczej wzmaczniacz,piec

 

Po za tym według danych producenta ma on 16wat anie 30 jak podaje sprzedawca. Niestety wszystko to zobaczyłem po kliknięciu kup teraz. Po prostu jest to bardzo dobra firma kustom, sprzedający zrobił opis do sprzętu gitarowego w dziele ze sprzętem gitarowym. "Dzwoniąc do tego allegrowicza tłumaczył się, że on się na tym nie zna, nie on tego używał ale wie że była do tego podłączona gitara". No oczywiście można do tego podłączyć gitarę jak do każdego głośnika czy komputera ale nie ma ten wmaczniacz funkcji typowo dla gitar czyli np. przester.

 

Zgodził się na wzrot ale muszę zapłacić za dwie przesyłki i koszty allegro czyli koło 60 zł. Nie opłaca mi się to bo to ponad 1/3 ceny.

 

Dziś był kurier. Odmówiłem przyjęcia paczki. Co mam zrobić żeby nie dostać negatywa który w sumie mi się nie należy? Co byście zrobili na moim miejscu ?

 

Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej gdy patrzy się na komentarze negatywne, i jest w nich wyjaśnienie typu "towar niezgodny z przesyłką"; to sprzedawca jest stawiany w negatywnym świetle, a kupujący nie. Zresztą jeśli sprzęt nie odpowiada temu co miało być, to nie powinieneś dostać negatywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy doradcy chyba sobie kpicie. Zamówił sprzęt nie czytając opisu sugerując się działem. Ba, i to przez kolejną osobę nie znającą sie pewnie na temacie... Widziały gały co brały. Sprzedający zgodził się odstąpić od umowy; czy koszty również powinien gapowatemu nabywcy zwrócić? Za co sorzedajacy miałbyotrzymac negatywa?? Ty jako kupujący nie przyjąłeś przesyłki i to ty ponosisz wszelkie tego konsekwencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy doradcy chyba sobie kpicie. Zamówił sprzęt nie czytając opisu sugerując się działem. Ba, i to przez kolejną osobę nie znającą sie pewnie na temacie... Widziały gały co brały. Sprzedający zgodził się odstąpić od umowy; czy koszty również powinien gapowatemu nabywcy zwrócić? Za co sorzedajacy miałbyotrzymac negatywa?? Ty jako kupujący nie przyjąłeś przesyłki i to ty ponosisz wszelkie tego konsekwencje.

Po pierwsze, dział jest jak dla mnie jasny: Allegro › Muzyka i Instrumenty › Instrumenty › Gitary i akcesoria › Wzmacniacze i kolumny › Gitarowe › Comba

 

Po drugie, opis dotyczy wzmacniacza GITAROWEGO. To tak, jakbym napisał, że sprzedaję rosiczki, a wysłał Ci muchołówkę, dzbanecznika albo pływacza. Sprzedający jest odpowiedzialny za treść ogłoszenia, i tego, by towar był zgodny z treścią ogłoszenia.

 

Oto zasady, z którymi warto zapoznać się przed wystawieniem przedmiotu:

 

* opis powinien dotyczyć wyłącznie tego przedmiotu, który jest wystawiony w aukcji;

* opis nie może służyć komunikowaniu się pomiędzy Użytkownikami; nie może również mieć charakteru ogłoszenia lub reklamy (w tym nie może zawierać propozycji kupna lub zamiany przedmiotu);

* opis nie może zawierać informacji nieprawdziwych, niesprawdzonych lub wprowadzających w błąd;

* marka oraz inne informacje dotyczące pochodzenia towaru i jego producenta, które są umieszczane w opisie muszą być kompletne i dokładne;

* opis nie może w sposób bezpośredni naruszać obowiązującego prawa ani sugerować takiego sposobu użytkowania przedmiotu sprzedaży, który narusza prawo lub jest nieetyczny;

* aukcja powinna zostać umieszczona w odpowiedniej kategorii;

* w opisie przedmiotu niedozwolone jest stosowanie słów kluczowych, które mogą wpływać na wyniki wyszukiwania.

 

za allegro.pl

 

Jak dla mnie wszystko jasne. Sprzedający powinien pokryć koszta przesyłki, nie powinien wystawiać negatywa kupującemu; kupujący nie musi przyjąć paczki, i nie musi wystawiać koemantarza negatywnego, jeżeli dojdzie do porozumienia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za te słowa.

 

 

Sprzedawca od wczoraj nie odbiera telefonów. Dwa telefony są niedostępne. Miałem mieć prezent na dzisiejsze imieniny i czwartkowe urodziny a tu taka niespodziannka :shock: Trudno, mam tylko nadzieję że sprawa skończy się szybko i dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłka za pobraniem kurierem UPS.

 

Swoją drogą nie polecam tej firmy. Koleś przyszedł położył paczkę dość nie delikatnie na podłodze, gdy powiedziałem że nie odbieram wziął ją spowrotemi i normalnie rzucił jak piłką do samochodu. A ten piec ważył 7 kg także napewno coś mu się stało... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą nie polecam tej firmy. Koleś przyszedł położył paczkę dość nie delikatnie na podłodze, gdy powiedziałem że nie odbieram wziął ją spowrotemi i normalnie rzucił jak piłką do samochodu. A ten piec ważył 7 kg także napewno coś mu się stało...

U nich to normalka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od roku preferuje PP - równie szybko jak kurier. Miły listonosz, jak się rano nie odbierze to zadzwoni, czy przyjechać popołudniu :) . Łukasz K., na GLS byłem tej zimy zły jak diabli. Przetrzymali mi tydzień narty w magazynie z powodu "złych warunków pogodowych". Listonosz normalnie przyjeżdżał. Finalnie sam odebrałem. Jeszcze można dodać fałszowanie podpisów przez kurierów i podrzucanie paczek, gdzie się da - na przykład pod plendekę :roll:

 

Do do tematu - pójść na ugodę ze sprzedawcą pokryć koszt wysyłki i mieć święty spokój. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.