Skocz do zawartości

Kopia easy glidera pro :]


Pawlo_j23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam w nowym roku :D

 

Ostatnio pomęczyłem model. Udało się okleić stateczniki, wkleiłem w nie dźwigar z płaskownika węglowego jest bardzo mocne. Wyciąłem w skrzydłach lotki, i wkleiłem dodatkowe dźwigary. Na fotkach pokazałem jak go zamaskowałem. W kadłubie zrobiłem rowki na bowdeny.

 

Skrzydło wyszło bardzo sztywne, czekam na taśmę i będę bawił się w oklejanie :)

 

Kilka fotek:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gulion, z EPP(EPO) Jest oryginalny, tutaj nam kolega robi kopię ze steropianu! uszanuj to

Szanuję jego zapał i robotę, jednak wyrażam swoją opinię na temat materiału, z którego jest budowany model, a znam tylko jeden gorszy, jak by powiedział co to jest, pewnie większość z was by na mnie wyjechała ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzydło wyszło bardzo sztywne, czekam na taśmę i będę bawił się w oklejanie ;)

 

Może pytanie banalne, ale czym oklejacie styropian ?

Jakiś link mogę prosić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folie oczywiście świetna sprawa, pewnie jakbym wiedział że model który buduję będzie dobrze latał poświecił bym więcej kaski i zrobił go z innych materiałów jednak ma to być model którego nie będzie mi szkoda. Wcześniej zrobiłem w ciągu kilku godzin podobnych wymiarów szybowiec z lotkami, był to sam styropian oklejony przezroczystą taśmą, skrzydło na jednym sosnowym dźwigarze, uszy skrzydła były bez dźwigarów. Uczyła się na nim latać moja dziewczyna i powiem Wam, że przy ostrym uderzeniu w ziemię skrzydłem na bok ( dało się ;) ) skrzydło po prostu uginało się i modelem można było dalej latać.. o tym jakie to miało właściwości lotne może nie będę mówił :P Styropian nie jest szczytem marzeń do budowy modelu ale daje radę :) W wakacje zrobiłem szybowiec ze skrzydłem balsowym z rdzeniem styro, całość oklejona folią termokurczliwą, kadłub szlak trafił a skrzydło ani pęknięcia (uczyłem się latania na zboczu przy dosyć konkretnym wietrze). Zobaczymy ile polata i czy w ogóle będzie latać :)

 

P.S Giulio dokładnie Oratrim takie wąskie paski :)

 

Ciesze się, telewizorek fajny nie narzekam :D

 

Już nie mogę doczekać się wypłaty, zrobię zamówienie na silnik regiel śmigło itd a potem tylko oblot :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak mialem skrzydło na 1 dzwigarze z sosny i do tego cale oklejone tasma tez bylo wytrzymale do czasu az jakos niefortunnie pekła sosna i korek no i po kadlubie ... dobrze ze elektronika nie ucierpiala. takze jak dziwgar to konkretny i mocny a skrzydło styro oklejone taśma jak najbardziej, za to kadłub ... nie polecam :? ale tak czy owak bede śledzil budowe i oblot mam nadzieje udany :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie myślę o wzmocnieniu kadłuba laminatem, ale zobaczymy co z tego wyjdzie :P Też miałem do skrzydła władować jeszcze dźwigary z węgla ale miałem pod ręką listwy sosnowe więc wkleiłem.

 

Dziękuję za miłe słowa :D Na pewno dam znać jak już model poleci :) Może uda się nakręcić jakiś film...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem chwilkę i zrobiłem mocowanie stateczników. Dwie rurki węglowe wsunięte w statecznik pionowy, wchodzą w otwory w kadłubie. Jeszcze pomyślę o jakimś wzmocnieniu tego miejsca. Najważniejsze, że bez linijki stateczniki są w lini skrzydeł i statecznik pionowy jest pod kątem prosty do poziomego :)

 

Kilka fotek ( Ciężko jest oddać kolor taśmy na żywo nie jest taki oczo.. :D )

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Gdzie ta wypłata .. trzeba kupić żywicę i taśmę :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekając na taśmę i żywicę zrobiłem lotki. Dłuuugo kombinowałem jak najprościej je zrobić, wreszcie postanowiłem zrobić je z balsy. Nie miałem już grubej na stanie wiec zrobiłem je konstrukcyjne. Udało mi się też zrobić fotkę, która dosyć dobrze odzwierciedla kolor.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Zrobiłem też otwory pod serwa lotek.

Dołączona grafika

 

Zastanawiam się cały czas jaki silnik z Hobbycity zamówić... i jakie łopatki do tego kołpaka KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.