Skocz do zawartości

Kopia easy glidera pro :]


Pawlo_j23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem Ci, że nie było źle :lol: Najpierw kawałek styropianu wyciąłem do żądanego kształtu, potem nacinałem rowki nie do końca żeby dało się zagiąć ale żeby się trzymało. Po sklejeniu wstępnie docinałem nożem i szlifowałem papierem. Najgorzej jest w miejscach gdzie jest klej bo bardzo ciężko jest go szlifować..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Znalazłem znowu chwilkę czasu, okleiłem wstępnie kadłub, wkleiłem do przedniej części wzmocnienie ze sklejki 2mm. Stwierdziłem, że nie będę go laminował, za dużo zabawy. Po oklejeniu taśmą nabrał sztywności i myślę, że powinien dać radę :) Okleiłem też skrzydło. Z bliska nie jest to szczyt piękności :) Mam już przygotowaną wręgę pod silnik niebawem ją wkleję.

 

Kilka fotek:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

P.S wybaczcie "porządek" w pokoju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mów co chcesz, a mi sie i tak podoba :lol:

na pierwszej fotce jak okleiłes kadłub ,domyslam sie ze oklejony jest taśmą pakową?

i tu pytanie jakj to zrobiłes ze łaczenia 2 elementów taśmy nie widac?? i wizualnie kadłub byłby pokryty 1 kawałkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest to taśma pakowa :)Łączenia widać dopiero z bliska, taśma jest cienka przez co niestety słabo kryje inne kolory. W przedniej części zamierzam nakleić dodatkową warstwę po wyschnięciu wręgi silnikowej. Taśmę na rolce naciąłem na pół przez co miałem cieńszy pasek i lepiej było oklejać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ostatnio zrobiłem kopyto do wytłoczenia owiewki, przyszła elektronika więc korzystając z przymusowego urlopu wpakowałem wszystko do modelu. Zamontowałem lotki, serwa, silnik i regiel. Co ciekawe całość z pakietem 3s 2200mAh bez bowdenów, orczyków, kabinki i paru innych detali waży... 850g.. Z silnikiem który zastosowałem będę mógł robić zawis na śmigle :D Musiałem też wzmocnić łoże silnika, przy pierwszej próbie odleciało razem z silnikiem..

Im dłużej grzebię przy modelu widzę jak brzydka jest taśma klejąca.. Trzeba pomyśleć o innym oklejeniu jeśli model będzie dobrze latać.

 

Kilka fotek tradycyjnie.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

To by było na tyle, teraz czekam aż wyschną bagnety usterzenia pionowego i szukam odpowiedniej butelki na owiewkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz fajniejszy sie robi :D

tylko chcialem zapytac czy podłuznice zastosowales? bo jakos nie widze na fotkach?

Co do taśmy owszem nie jest to zbyt efektowne zastosowanie ale usztywnia konstrukcje no i za szybko sie nie rozwali model,aczkolwiek tobie fajnie wyszlo oklejanie (chyba z pomocą zelazka?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zaskoczony wagą :D Celowałem coś bardziej w 1100-1200g z wyposażeniem dlatego taki mocny silnik.

Jeśli chodzi o kadłub to w przedniej części aż do końca skrzydeł jest wklejone sklejkowe wzmocnienie, w tył rurka węglowa cienkościenna. Jeśli to to będzie fajnie latało to chyba pokuszę się o zrobienie laminatowego kadłuba.

Taśma naklejana bez żelazka :) Z bliska nie wygląda to ciekawie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość a7498787

Też jestem zaskoczony wagą :( Celowałem coś bardziej w 1100-1200g z wyposażeniem dlatego taki mocny silnik.

Jeśli chodzi o kadłub to w przedniej części aż do końca skrzydeł jest wklejone sklejkowe wzmocnienie, w tył rurka węglowa cienkościenna. Jeśli to to będzie fajnie latało to chyba pokuszę się o zrobienie laminatowego kadłuba.

Taśma naklejana bez żelazka :) Z bliska nie wygląda to ciekawie :)

 

 

Wydaje mi się, że mimo wszystko sporo jak na model ze styropianu :wink:

 

 

Mefisto Blejzyka waży ~880g z pakietem 3s1 1400mAh.

 

 

Tak czy inaczej powodzenia w budowie i lataniu.

Mam nadzieje, że to będzie miało jakąś doskonałość :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że mimo wszystko sporo jak na model ze styropianu :wink:

 

 

Mefisto Blejzyka waży ~880g z pakietem 3s1 1400mAh.

 

 

Tak czy inaczej powodzenia w budowie i lataniu.

Mam nadzieje, że to będzie miało jakąś doskonałość :wink:

Panie, panie, popatrz pan na oryginalnego EG :wink: jest jeszcze cięższy, a ma doskonałość przy masie ponad 1kg bardzo dobrą. Chociaż to "tylko" pianka". I zauważ, że tu jest większy akumulator.

Co do oklejenia, proponowałbym Oracover lub Solarfilm, chociażby Light.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość a7498787

Mam nadzieje, że to będzie miało jakąś doskonałość :wink:

Panie, panie, popatrz pan na oryginalnego EG :wink: jest jeszcze cięższy, a ma doskonałość przy masie ponad 1kg bardzo dobrą. Chociaż to "tylko" pianka". I zauważ, że tu jest większy akumulator.

 

Różnica w wadze akumulatorów to ok 80g.

 

Zresztą nieważne. Ważne aby latał jak należy :wink:

 

 

PS W internecie podają wagę easy glider pro jako 880g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys mtoszybowce podobnych rozmiarów mialy wage duzo powyzej 1kg. i latały,szybowały(wiadomo silniki szczotkowe ciezkie pakiety,serwa i odbiorniki) a my tu mowimy o wadze ponizej 900g .Niezapominajcie ze za lekki model tez nie powinien być! A z wagą 880g EG ma obciązenie 21g/dm2 czyli można powiedzieć ze idealne/książkowe. dodatkowo jest to obciazenie dopuszczalne dla szybowców!

Wiec a7498787, bez przesady!!

GiulioN, moim zdaniem oklejanie solarfilem lub podobnymi styropianu no troszke mija sie z celem, ale nie zaszkodzi na pewno :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uhuhu ciesze się, że model w miarę się podoba :] Nie wiem jak waga w przypadku innych modeli ale z tej jestem zadowolony :D Silnik za mocny ale przyda się do innych modeli. Nie mam doświadczenia w budowaniu kadłuba z żywic z formy więc nie wiem czy ktoś czeka aż taki zrobię :) Zastanawiałem się nad zakupem EGP ale za tą kasę wolę nakupić sobie żywicy i tkanin i pobawić się z formą. Przy okazji się czegoś nauczę :( Oby model zrobił choć jeden udany lot to będę bardzo zadowolony. Przyzwyczajony jestem do balsowych konstrukcji, styropian nie jest zbyt wspaniałym materiałem do budowy modelu.

 

 

Update.

Zrobiłem owiewkę z butelki. Jak dla mnie jest cacy :( Uwielbiam takie duże przeszklone kabinki w modelach! Wstępnie przycięta jest nawet dość sztywna. Teraz kombinuję nad mocowaniem, muszę zrobić ramkę chyba będzie balsowa...

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak macie jakieś propozycje, uwagi śmiało piszcie chętnie poczytam :)

 

Myślałem o pilocie, choć bardzo lubię jak widać elektronikę przez szybkę ;) Ale pilot chyba zwycięży. Właśnie wkleiłem sklejkową ramkę w kadłub, następna będzie balsowa, do której przykleję szybkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.