Skocz do zawartości

Kopia easy glidera pro :]


Pawlo_j23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Póki co nie zrobiłem nic nadzwyczajnego więc nie robiłem zdjęć. Nie wiem czy uda mi się zrobić filmik z oblotu, zależy czy będzie ze mną operator :)

 

 

Dzisiaj EGP kopia wykonał pierwszy lot. Rano nie wiało ale oczywiście jak zaczałem latać to dość konkretnie wiało. Model ogólnie miękki, wcześniej latałem na balsowych modelach i były sztywne, sterowne, styropian jednak poddaje się przy silnym wietrze. Źle ustaliłem położenie statecznika ogonowego i model rwał do góry, do poprawy. Silnik tak jak myślałem ma za mały skłon w dół, do poprawy. Ogólnie model idzie na tym silniku pionowo w górę, kilka sekund i prawie nie widać modelu :) Skrzydła przy ostrych wirażach wyginały się mocno ale wytrzymały. Silnik dał popalić regulatorowi, po locie był bardzo gorący, do wymiany.

 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony, lekkie trymowanie i model latał bez trzymania drążków mimo silnego wiatru. Jak na styropian + taśmę lata bardzo fajnie :)

Zabrałem ze sobą operatorkę, niestety nie mam czytnika i nie mam jak zrzucić zdjęć i filmu, mam nadzieję że jutro się uda.

 

Najbardziej podobało mi się lądowanie, pod wiatr model praktycznie stał w miejscu i można było "położyć" go na ziemi :) Po pierwszym i drugim locie zero uszczerbków. Następny model robię z laminatu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze dwa krótkie filmiki, na jednym zablokowałem gaz i nie sprawdziłem przed lotem :Dhttp://vimeo.com/38324020http://vimeo.com/38323712Zamierzam jedynie zmienić kąt zaklinowania statecznika pionowego i poprawić łączenie skrzydeł. Tak jak wspomniałem przydało by się też zrobić większy skłon silnika w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Dawno nie zaglądałem do tematu, skłon silnika zmieniłem ale jednak był jeszcze za mały, po dodaniu gazu model rwał do góry.

 

Dzisiaj kopia Easy Glidera zakończyła swój krótki żywot .. Po krótkim locie i początku pętli, coś poszło nie tak ( najprawdopodobniej za słabo skręcony popychacz steru wysokości ) i model z dużym impetem uderzył nosem w ziemię. Odwróciłem się śmiejąc się z sytuacji, nagle obserwatorka zaczęła krzyczeć, że się pali... Jakież było moje zaskoczenie gdy zobaczyłem chmurę białego dymu.. szybki bieg przez jakieś 200 metrów w krzakach i próby wytrząsania pakietu z modelu. Niestety nie udało się zbyt wiele uratować. Pakiet cały spłonął, odbiornik połamany, regiel złamany, serwo wysokości zgniecione.. Żałuję tylko, że nie zabezpieczyłem odbiornika pianką tak jak zawsze to robię. No ale cóż, całe szczęście że model nie wleciał w zabudowania które były niedaleko.

 

A oto efekty :P

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.