Skocz do zawartości

Predator B UAV (1,6m)


Luk

Rekomendowane odpowiedzi

Po dość długim oczekiwaniu u Lindigera pojawił się wreszcie dawno zapowiadany Predator.

Pogoda deszczowa,więc z przyjemnością wybrałem się na zakupy.

p5120002ey3.jpg

Pierwsze wrażenia dobre,wszystko bardzo dokładnie opakowane :D,następne także

p5120007is9.jpg

p5120003ys8.jpg

p5120008fq0.jpg

rozpiętość-1,6m

długość-92cm

powierzchnia-24 dcm

ciężar do lotu-800g

Motor zalecany- bezszczotka 150-200W

4xserwa

Model jest wykonany z balsy,części wycinane laserowo, osłona silnika wykonana z laminatu,pokryty jest folią,ładnie pomalowaną.

Przód kadłuba klejony jest epoxydem.W zestawie są wszystkie potrzebne drobne rzeczy,podwozie duralowe,koła,śrubki itp.

Uważam, że zestaw jest bardo dokładnie i czysto wykonany,oraz bardzo lekki.

Jedynym według mnie minusem, jest zalecenie w instrukcji montażowej, wklejenia skrzydeł na stałe :evil:,tutaj muszę coś wymyślić coś innego.

Trudno powiedzieć,kto jest producentem,ponieważ Lindiger chce promować własną markę i na opakowaniu nie ma żadnych znaków,w każdym razie cena 79 euro tj.poniżej 300zł nie jest wysoka jak na taki zestaw.

Wkrótce zamieszczę zdjęcia złożonego modelu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam,Predator wreszcie poskładany

bild002qa2.jpg

bild002qa2.0e9cb94b81.jpg

Skrzydła jak już pisałem nie chciałem wklejać na stałe, więc wykorzystałem patent kolegi z RC Universum , zamontowałem magnesy w skrzydłach i wyciąłem otwór w dolnej części kadłuba do prowadzenia kabli.Jest to bardzo dobre rozwiązanie.

a4uh3.jpg

a3jx1.jpg

a2to9.jpg

 

Serwa na lotki dałem Futaby S3114,na stery Conrady S551,silnik A2217-09,regler 25A,akku do oblotu 1800mAh docelowo będą cztery cele zamiast trzech i mniejsza pojemność.Całość do lotu wyniosła 1150g.Predator jest bardzo stabilny w locie,ale przesadą jest jak czytałem, że zachowuje się jak szybowiec.Przyszłościowo chcąc zabudować w nim kamerkę i trochę elektroniki będę musiał zwiększyć ciąg napędu, ponieważ teraz jest to raczej dolna granica dla tego modelu.

W zestawie są bardzo małe koła więc dokupiłem większe średnicy 4,5cm, przy tak

małych kołach start z trawy jest bardzo ciężki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie guma byłaby prostszym rozwiązaniem, ale przestrzeń w kadłubie jest mała niecałe 5cm, mocno napiąć ją byłoby problemem.Skrzydła były przystosowane do sklejenia , łącznikiem jest cienka rurka węglowa 6mm,więc muszą być mocno spięte,niektórzy skręcają je dodatkowo śrubą plastykową od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.