Jump to content

Aparatura 72 MHz


TEQ

Recommended Posts

Witam

Na allegro czasami można zauważyc nadajniki/odbiorniki pracujące na 72 MHz. Co jesteście w stanie powiedziec o tej częstotliwości ? Dużo zakłuceń ? Prosze o odpowiedź bo mnie ta sprawa strasznie męczy.

 

Pozdrawiam TEQ

Link to comment
Share on other sites

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Latanie na tej częśtotliwości to duże ryzyko. Jest ona wykorzystywana przez inne służby i nigdy nie wiesz czy ktoś Cię nie strąci. Kupując sprzęt w USA musisz liczyć się z wymianą modułu wcz w nadajniku. Oczywiście odbiornika nie ma sensu tam kupować.

Link to comment
Share on other sites

TEQ - myślę, że nie mozna osoby sprzedającej taki nadajnik z góry uznać za naciągacza. Nie czytałem w jakim świetle zachwala przedmiot, jesli napisał, że jest idealny na nasze warunki to kłamie ale jeśli sprzedaje bo nie chce mieć takiej częstotliwości to wcale nie jest oszustwem.

Przykład z mojej działki - chodzę z wykrywaczem metalu po polach i zbieram to co ludzkosć zostawiła ( zgubiła lub wyrzuciła). Działania te są niby nielegalne w polski prawie ale nie sama sprzedaż wykrywaczy metalu.

Link to comment
Share on other sites

Warto pomyśleć też o najgorszym.

Co zrobić, gdy wlecimy komuś w samochód, lub trafimy kogoś modelem w głowę.

Myślę, że przy ewentualnym spowodowaniu szkody używając radia z nielegalną częstotliwością ktoś dociekliwy mógłby podważyć ważność ubezpieczenia OC.

W sumie nie wiem nawet czy ubezpieczenie które płacę jest faktycznie "dobre", i jak odbywa się procedura odszkodowania.

Niemniej jednak jest to jakiś argument do rozważenia przed zakupem takiego radia.

Link to comment
Share on other sites

To ja tylko dodam, że pasmo 72MHz nie dość, że jest nielegalne dla cywilów, to dodatkowo jest wykorzystywane przez wojsko. Parę lat temu gdy okazało się ono za wąskie, z tzw. dolnych UKF (76MHz) musiały się wynieść publiczne i komercyjne stacje radiowe. Pozatym pasmo 72 jest pasmem strzeżonym, o czym warto pamiętać, a w zeszłym roku URT wzbogacił się o kilkanaście wozów z radionamiernikami...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.