Skocz do zawartości

ił-2 M3


mirolek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na ostatnich zawodach ESA oszczędzałem model latając me-109 którym wylatałem więcej i który bardziej czuję w walce.

 

Porównałem jednak z Markiem osiągi obu maszyn we wspólnym locie.

Oba są wystarczająco szybkie i zwrotne a wyróżnia je ponadprzeciętna stabilność przy mniejszej prędkości. Marka model jest nieco szybszy w beczce którą mój kręci raczej ospale ale to zapewne kwestia korekty wychyleń.

 

Z pełną odpowiedzialnością mogę polecić ten model na początek.

Mam założony obecnie silnik Emax-a: http://www.perfecthobby.pl/detale.html?id=3418 ale to jeszcze nie jest ostateczna konfiguracja. Zapas w limicie wagi pozwala na coś mocniejszego 8)

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Jerzy Markiton

Dzięki serdeczne !

Latasz Me - 109 z symetrycznym profilem czy płaskim ?

Fajnie byłoby porównać Ił-a z Me w kontekście obciążenia powierzchni bo Ił sprawia wrażenie większej pow. skrzydła.

Pozdrawiam - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Wybrałem Ił'a jako pierwszy model po szybowcach. Wykonany z wykorzystaniem prętów z zestawu i siatki budowlanej po bokach kadłuba. Model wyszedł iście pancerny. Początkowo wypaliłem miejsce na baterię z przodu, ale okazało się, że bateria "wylądowała" za SC...

 

Chyba dodam siatkę dołem (2x musiałem użyć CA :D ) Nie wiem, czy przypadkiem nie wzmocnię na bardzo i coś innego nie odpadnie.

 

Bardzo fajny model. Polecam na początek. W malowaniu "letnim" trudny do rozpoznania w powietrzu - świetnie się maskuje. Musiałem dodać elementy malowania ułatwiające orientację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.