Skocz do zawartości

GRAUPNER MX-16 S 2,4 ghz HOTT OPINIE


Marcin15
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Szukam dobrą aparaturę 2.4ghz min. 7 kanałów, do wydania mam ok.700zł.

Na oku mam hitec eclipse, ale słyszałem opinie, że jest awaryjna.

Przeglądając to forum, widziałem dobre opinie o aparaturze graupner mx16s, ale tylko na 35mhz. W ofercie sklepu cyber-fly znalazłem tą samą na 2.4ghz. Mam wątpliwości, ponieważ w sklepie oceniana jest na 6.75/10 Proszę o opinie, czy ta aparatura jest tak samo dobra i niezawodna, jak ta na 35mhz?

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HOTT to nowy standard graupnera. Poprzedni IFS był niewypałem.

HOTT jest nowością i na pewno działa tylko z odbiornikami graupnera w standardzie HOTT. A koszt nowego odbiornika zaczyna się od 60 euro. Ten system nie będzie tak popularny jak JR/Spectrum DSM czy Futaby FASST a wiec nie będzie tanio.

Ja bym szukał MX-16s na 35MHz i przerobił na FrSky, ale o nowy egzemplarz trudno.

Jak już chcesz się bawić w HOTTa to weź nowy model MX-12 lub MX-16. Ma telemetrie, złącze kard SD i zawsze to coś nowszego, przyszłościowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję to samo. MX-16S i w późniejszym terminie dołożenie drugiego modułu 2,4GHz. Przełącznik nowy i masz aparaturę dwu systemową. Możesz korzystać wówczas z tanich odbiorników na 35MHz, nawet z syntezą. Oraz z nowszych - na 2,4GHz.

 

Ze starszą wersją tego nadajnika nie ma żadnych praktycznie problemów. Długa antena nieco denerwuje, ale jako nadajnik sprzęt jest świetny, jak za taką cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam FrSky w swojej mx-12tce od początku wakacji. Lepszego sprzętu nie miałem. Assan nie był tak niezawodny jak FrSky. Jak do tej pory 0 zakłóceń - a latam Yaczkiem w środku osiedla jak i 0 utrat zasięgu itp. Moduł polecam każdemu. Żadnych wad nie zauważyłem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graupner MX-16s polecam dobra aparatura, można ja tanio wyrwać np. na allegro, a HOtt to nowość i tak jak już pisał kolega wcześniej odbiorniki będą drogie, tez dlatego ze to graupner.

Co do FrSky to polecam na 100% tanie i bardzo dobre, sam mam zamontowane w swoim mx-16, działa znakomicie, zero problemów no i do FrSky odbiorniki są tanie. Jest tez telemetria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko, można użyć tańszego odbiornika do mx16-tki 35mhz, czy tylko oryginalnego Graupnera?

Praktycznie każdego, który obsługuje PPM. Oryginalne, dodatkowo obsługują PCM, co pozwala np. użyć funkcji fail-safe.

Są też odbiorniki z syntezą, tak jak sam nadajnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Poza wymienionymi systemami na 2.4GHz są jeszcze moduły spektrum DSM2 ,które są droższe ale niezawodne . Dodatkowo do tego systemu pasują odbiorniki ORANGE za ok 40PLN oraz wszystkie markowe spektrum DSM2 i JR DSM2 oraz kompatybilne DSM-X. Radio które mogę polecić z używek to JR 8103 lub odpowiednik graupnera X-3810 . Zaletą jest bogaty program Acro , Glider , Heli i wymienny moduł który daje szanse użytkowania dowolnego modułu nadawczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ze Spectrum nie jest różowo. Sporo osób narzeka nawet na topowe modele Spectrum, z systemem DSM2. Ponoć gęsto spadają modele.

 

Jeżeli już, to tylko bliźniaczy JR. Może i projekt ten sam, ale najwyraźniej JR bardziej się przykłada do pracy.

 

Ja osobiście mam uraz do Spectrum, po tym jak obejrzałem w sklepie wymarzone DX6i, wówczas nowość na rynku. Z błyszczącej piękności w gablocie, w ręku zmienił się w tandetnego stworka a'la chińska zabawka.

Zostawiłem marzenia, w sklepie niedaleko kupiłem MX-a i nie było jeszcze jednego dnia, bym pożałował wyboru. :)

A niezbyt długo później... pamiętna panika wśród właścicieli DX6i... :D

 

Mimo wszystko to psuje wizerunek marki i zawsze zostają wątpliwości, czy tym razem aby na pewno wszystko zadziała jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ze Spectrum nie jest różowo. Sporo osób narzeka nawet na topowe modele Spectrum, z systemem DSM2. Ponoć gęsto spadają modele.

tak,akurat!

ile ludzi tyle opinii.nie ma złotego środka na wszystko i nigdy nie będzie.

 

ja i moi znajomi mają spectrum,JR i jakoś jeszcze nikomu model nie spadł z winy radia.

to takie czcze gadanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej351 - opinie to opinie a miernik/oscyloskop pokazuje to co sie naprawde dzieje.

A dzieje sie zle (w Spektrum). Wysokie napiecie zdychania (ok 3.7V w porownaniu z ponizej 3V u konkurencji), dlugi czas "doscia do siebie" po utracie sygnalu czy spadku napiecia (kilka sekund w porownaniu z ulamkiem sekundy u konkurencji) i beznadziejny blad firmware'u pozwalajacy na wybor 2 kanalow obok siebie - byle czym mozna wtedy system zaklocic.

To nie sa opinie, to sa wyniki pomiarow.

 

Nie pisze ze model Ci spadnie, oby nie, ale pisze ze masz na to znacznie wieksze szanse niz uzywajac nawet prymitywnego Assana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wcześniej napisał o JR x-3810. Polecam to radio. Mój tata je ma od 1998 roku. Sprzęt nie do zajechania. Ja miałem 3810ADT które sprzedałem i kupiłem JR PCM9x. Z sentymentu i że jestem chomik ostatnio upolowałem praktycznie nowy egzemplarz JR x-3810 za 300zł. Do takiego sprzętu moduł FrSky i na początek nic lepszego nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek zamówiłem mx16 35mhz w środę doszła paczka i już muszę reklamować.Problem polega na tym że, po rozpakowaniu włączam aparaturę na wyświetlaczu pokazują się ikonki więc, wszystko działa,za chwilę podłączam odbiornik do modelu i włączam nadajnik nic się nie wyświetla, myślę że akumulator jest rozładowany więc po przeczytaniu instrukcji odnośnie ładowania podłączam nadajnik przez oryginalny kabel do ładowarki(titan b6),wybieram program ni-mh odpalam.. i komunikat ze nie podłączyłem akumulatora, sprawdzam styki wszystko ok odpalam ponownie i to samo.Więc wyciągam pakiet sprawdzam napięcie 10v, na wszelki wypadek podłączyłem akumulator bezpośrednio do ładowarki i ładuje kilka godzin, ale nic to nie dało.Czy to normalne, że w tych aparaturach nieraz tak się zdarza?Czy tylko ja trafiłem na taki egzemplarz? Z tego co widzę to wszyscy chwalą sobie te aparatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kabelki cały pakiet polutowałem z nowych NIMh -graupnerowski pakiet miał napięcie ale nie trzymał amper tzn.prądu -napiecie było np10,6 Volta ale ampera nie było 1700 Mah tylko znikoma wartość i szybko siadały nawet leżąc bez włączania radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ładuje przez wbudowane łącze, bo tam jest układ zabezpieczający (chyba jakaś dioda) który uniemożliwia pomiar napięcia. Pozwala tylko na "wpuszczanie prądu" , a jak ładowarka chce zmierzyć to nie puszcza. W takiej sytuacji automaty pokazują, że nie ma podłączonego aku. Jest to jakieś zabezpieczenie dla zwykłych ładowarek sieciowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.