Skocz do zawartości

Extra 300 1250mm pod CNC


Michal G
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

K****a , wy to macie jakąś chorobę psychiczną z tymi małymi sterami? Saki. krew mnie zalewa jak pieprzysz ciagle głupoty o tych sterach w każdej relacji. Ale czego się można spodziewać kiedy pytasz czy 37dm2 to dużo czy mało? Zajmij się swoimi modelami a może przede wszystkim poczytaj o aerodynamice. Jest tu jakiś moderator? Na innych forach jakoś cię sprowadzili na ziemię a tu nie potrafią?

 

Zgłosiłem twój post do moderatora i mam nadzieję że go usuną bo jest kompletnie niepotrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, u mnie może są małe wychylenia SK, ale za to sam ster kierunku jest 2x większy od Twojego, w ogóle zrobiłeś małe stery, pomijając że będziesz miał masakrycznie duże wychylenia nawet po 90 stopni, to jednak powierzchni sterowych może brakować, swoją drogą pawełek ma racje, po co budowac model do 3D, mając zamiar latac jak trenerkiem,

ps, Sławku xxxx a ja zgłosiłem twój, oraz zrobiłęm z niego screena, bo łądnie jedną rzecz ująłeś, przyda mi się ona, jak już będziesz miał zamiar wejść ze mną na drogę prawną. :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż spójrzmy teraz na 8-mio centymetrowe lotki pewnej katany z tego forum. Lotki te kończą sie kilka centymetrów przed kadłubem więc tylko częściowo znajdują sie w strumieniu zaśmigłowym, lotki w przytoczonej Extrze dociągnięte są do samego kadłuba. Pomimo że są węższe ich skuteczna powierzchnia w obszarze strumienia zaśmigłowego będzie podobna. Dlaczego piszę o strumieniu zaśmigłowym? Proste jak budowa cepa, w zawisie wychyleniem lotek równoważymy moment od śmigła wykorzystując właśnie strumień za śmigłem. W lotach normalnych wychylenia lotek nie muszą być aż tak duże, wiadomo że skuteczność sterów jest związana z prędkością ale przed rysowaniem należy sobie zadać proste pytanie- do czego model ma służyć. Czy ma robić obroty w osi podłużnej w ilości 4 obroty na sekundę czy może 20 a może tylko poprawić samopoczucie rysującego.

Następna sprawa, Michał zrobił prototyp, nie zamierza sprzedawać kitów, zrobił model dla siebie, sprawdzi jak lata to pewnie opisze. Gadki o za małych pow sterowych jest totalnie nie na miejscu.

 

 

Nie strasz mnie sądami bo się nie boję , takie pierdoły opowiadaj swoim kumplom. Albo używaj mojego nicku albo "pan"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zrobiłem prototyp swojej katany, jeżeli będzie chciała jako tako latać, to wytnę następną z wprowadzonymi kilkoma zmianami.

 

Sławek, na ,,pan" to sobie trzeba zasłużyć, a póki co to..... ty również używaj mojego nicku, ale nie przekręcając go, tak jak w kilku postach powyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt ci nie pisze o małych sterach i nikt inny nie pisze ciagle o trenerkowatych sterach, tym bardziej że jak stwierdziłeś to wykonałeś kabinę sam a ta kabina to kabina Katany PL, wiem bo miałem taką samą w dwóch modelach, zdjecia są w moich tematach, czyli świadome wprowadzenie w błąd innych.

 

No cóż, kulturę to wyniosłeś z domu a nie z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.