Skocz do zawartości

Niedrogi model do nauku akrobacji który?


ppompka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do kupienia sobie jakiegoś modelu do akrobacji, i byc może taj 3D. Mam na oku takich kandydatów:

http://www.abc-rc.pl/p/37/1734/model-blast-1000mm-3d-free-air-epp--modele-akrobacyjne-i-3d-samoloty-i-szybowce.html

http://www.abc-rc.pl/p/37/1355/model-handyman-3d-arf-the-wings-maker--modele-akrobacyjne-i-3d-samoloty-i-szybowce.html

http://www.abc-rc.pl/p/54/2560/model-unique-airbrush-3d-940mm-epp-ms-composit-dla-zawansowanych-samoloty-i-szybowce.html

Zależy mi na tym, żeby model był wolny wiec z tych najbardziej podchodzi mi blast, tylko czy nie będzie on miał "gumowego ogona", ponieważ miałem yaka-54 z epp, fakt że był z cieniutkiego 3mmm epp z konstrukcją chyba z 6mm epp, ale przy zakrętach skrzydła były pod kątem 20* do ziemi, a statecznik poziomy równolegle, to samo w beczkach, Stery "zostawały".

Co wy powiecie, może jeszcze jakieś inne propozycje w cenie około 200zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blast nie jest zbyt wolny, wolno lata tylko Harrierem, 3D też za bardzo nie pokręcisz, umiałem nim zrobić tylko coś w stylu Rolling Harriera i zwykły Harrier, ja nim robiłem głównie akrobacje z programów F3A, zresztą proporcje modelu są jak z akrobatek F3A. Co do ogona, to jak wstawisz mu odpowiednio pręty węglowe 1,5mm to nie będzie się skręcał. Trzeba jeszcze wzmocnić dziób przed kraksami, ja zrobiłem to doklejając okładziny z EPP 6mm na dziób i już nie ma problemu z łamaniem się dziobu. Skrzydła również polecam wzmocnić prętami 1,5mm. EPP w tym modelu jest nienajlepszej jakości, ale tragedii nie ma, kiedyś miałem porządnego kreta, model zwalił się na skrzydło i tylko trzeba było podkleić przejście skrzydło-kadłub.

Co do Unique, też zbyt wolny nie jest i też bardziej nim latam jakby akrobatką F3A, ale ten model już bardziej podchodzi pod 3D, zawisy, harriery, beczki po okręgu, snapy itp. W tym modelu EPP ma bardzo dobrą jakość, najlepszą jaką widziałem w życiu na oczy. Fabryczne wzmocnienia wystarczą, nie będzie się zginał, chociaż jak dasz silnik o dwukrotnym nadmiarze mocy i będziesz latał na pełnym gazie, to może być nieciekawie.

Co do Handymana to nie miałem go w rękach.

P.S. Dopisz "l" na końcu ostatniego linku to będzie działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja mialem jakiegos innego blasta, potrafi wykręcić praktycznie wszystko (chyba, że pilot :ass: ) Ważne jest to, ażeby nie zrobić go za ciężkiego i dobrze wyregulować. A co do materiału, to przeżył niejednego kreta, chociażby pionowo w dół z 20m. EPP jak każde inne, w dodatku niecienkie ;p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i nie latałem tym modelem i trochę odstaje od twojej kwoty ale widziałem z bliska i mogę powiedzieć że epp jest dobrej jakości, a jak będzie lekki i dobrze wyważony to można nim naprawdę super polatać.Widziałem jak lata i naprawdę da się nim latać bardzo wolno ;)

Tu masz link - http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p3552,flash-epp-rc-factory

Teraz jest w promocji to warto się zastanowić :wink: Może ktoś z forum kto go miał w rękach powie coś więcej.

Pozdro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeżeli ktoś kupuje model z założeniem na konkretne krety, to nie dane jest mu jeszcze latać 3D, kolego ppompka jak chcesz kupic dobry model nie nastawiając się na kretobójstwo, to zainwestuj trochę więcej i kup taki modelik:http://www.modelarski.com/produkt-Model_Mini_Bossanova_ARF,4702.html - ja latałem tym modelem przez dokładnie 14 msc - jak pilot domaga to tym modelem wszytko wykręcisz, i do lotu można zejsc na 500g przy lekkim wyposażeniu, moja ważyła nieco ponad 600g, ale ja latałem na ciężkim pakiecie bo aż 3S 2200 mah, i jak mi zręcznie zaczynało iść:

Dołączona grafika

także zastanów się czy warto brnąć w epp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle, ze nastawiam się na jakieś masowe kretobójstwo, ale nie czuje się jeszcze wystarczająco pewnie aby wejść w drewno. Modelami spokojnymi, czy też tymi troszkę szybszymi jakoś tam idzie, ale w akrobacji nie mam jeszcze doświadczenia więc uważam że jednak jakiś kret może się zdarzyć, w epp będzie to tylko wymagało kropli kleju, a w balsie może być pracą na tydzień.

 

Ponawiam jeszcze pytanie o silnik do blasta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

wykombinowałem sobie kadłub ze styro, zrobiłem praktycznie go na oko, żadnych tam ustawień kątów itp. i dołożyłem do niego skrzydła i stery od starego yaka 54 z epp i wyszedł mi super model. Dużo lepiej lata mi się nim niż oryginalnym modelem, muszę dodać tylko jeszcze podkładkę żeby zrobić wykłon. Mam tylko jeden problem z silnikiem, pracuje jak traktor wpada w straszne wibracje, co może być przyczyną, silnik e-max 2822, przedtem pracował normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wał prosty, prop saver ok, łożyska też nioe wydają niepokojących dźwięków więc ... śmigło, a jak!

Założyłem inne śmigło-GWS te pomarańczowe i problem znikł, poprzednie to było te tower pro SF, teraz je wyważyłem, ale musiałem dać masakrycznie dużo taśmy, jak na wyważanie śmigła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witaj ppompka

 

Właśnie dla rozrywki i z ciekawości projektuje takiego akrobata :

 

Model będzie wykonywany z XPS

 

Rozpiętość skrzydeł - 131 cm

 

Długość -113cm

 

Waga pewnie jak zwykle w moich konstrukcjach niezwykle niska.

 

Model do sklejenia na weekend.

 

Skrzydła z uwagi na lekką nietypową konstrukcję, które przy produkcji wymagają odpowiedniej formy, będą sprzedawane gotowe.

 

 

 

Niedługo będę miał kilka sztuk do sprzedania .

 

200zł na pewno ci starczy.

 

Acha zapomniałem że model tej konstrukcji może wyglądać znacznie lepiej niż niejeden drewniak obciągnięty folją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że rozrysowałeś CAP-a 232. Żebyś czasem się nie rozczarował jego włściwościami lotnymi, szczególnie przy niskich prędkościach. Wygląd to nie wszystko. Profil Naca 0012 do szałowych nie należy. Osobiście wykorzystuję go do usterzenia (taki zastosowałem w mojej Katanie 1,8m pod saito 125 właśnie w usterzeniu) Nie zastanowił Cię fakt dlaczego CAP-ów jest tak mało? Zdumiewa mnie fakt rozpoczęcia sprzedaży bez jakichkolwiek prób w locie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie będę sprzedawał samolotu bez wcześniejszego oblotu

nie wiem jak będzie latał zobaczmy.

 

 

jeśli będzie natomiast tak jak zawsze z moimi konstrukcjami to będzie latał dobrze.

 

No na pewno właściwości lotne będą się różniły od centropłata czy górnopłata.

 

Jednak duże powierzchnie sterów , lotek oraz jego bardzo niska waga spowodują że model będzie łatwy w pilotażu (ogulnie akrobaty są łatwe w pilotażu) .

 

Tak wogóle Nie jest to mój typ samolotu zaprojektowałem go dla kolegi który mnie oto poprosił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.