Skocz do zawartości

Aparatura z funkcją butterfly


sedols
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet jak byś nie miał takiej funkcji, to wystarczy 2 wolne (dowolne) miksery, wolny przełącznik i odpowiednia ilość kanałów. Czyli wg mnie każde radio z komputerem podoła.

A co do taniego rozwiązania - popieram kolegę powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy do jakiego modelu tego potrzebujesz. Fabryczny soft Turnigy 9x ma skopany mikser butterfly. Ta funkcja działa prawidłowo w trybie szybowcowym, (wychylenie butterfly regulowane drążkiem gazu), czyli do czystego szybowca OK, ale gdybyś chciał użyć jej w motoszybowcu z różnicowo wychylanymi lotkami (czyli w każdym normalnym) w trybie acro (czyli normalne sterowanie silnikiem) to już się nie da, jedna lotka w takiej sytuacji będzie wariować i wychylać się wyłącznie w skrajne położenia. Jedyne wyjście, to zmiana fabrycznego software na coś lepszego (a to wymaga dłubania w nadajniku). Nie żebym zniechęcał, ale lepiej żebyś wiedział na czym stoisz żeby się niemiło nie rozczarować.

 

Gwoli ścisłości - T9x w trybie 2,4GHz ma 8 kanałów, a nie 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cimek

pytanie do ciebie bo chyba masz tgy 9x lub tych co mają i wiedzą :mrgreen:

Jakie ta aparatura ma parametry bo oprócz mixerów to mało co pisze :|

czy ma failsafe telemetrie itp.?

jesli nie czy można to jakos zastosowac moze z innym modułem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczny moduł nie ma tych funkcji. Dużo osób (w tym ja) zmienia fabryczny moduł na FRSky DJT 2,4GHz. Z tym modułem mamy zarówno failsafe, jak i telemetrię ( LISTA AKTUALNIE DOSTĘPNYCH CZUJNIKÓW), oraz wielokrotnie większy zasięg i stabilniejsze łącze jako bonus :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cimek

pytanie do ciebie bo chyba masz tgy 9x lub tych co mają i wiedzą :mrgreen:

Jakie ta nadajnik ma parametry bo oprócz mixerów to mało co pisze :|

czy ma failsafe telemetrie itp.?

jesli nie czy można to jakos zastosowac moze z innym modułem?

 

Wiesz co, w sumie będę na dniach przerabiał soft w flysky (kopia turnigy, aczkolwiek takie samo oprogramowanie) W oryginalnym module Turnigy nie można ustawić FailSarva , po zmienieniu na system Frsky ,wtedy masz możliwość Fail serwa ustawić. Ciekawostka : Po zmienieniu softa od rafita, owe radio ma tyle funkcji ile tylko człowiek sobie wymarzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.