Skocz do zawartości

"Dmuchany" kadłub do DLG


Rafal B.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Z wszystkich prac przy DLG najbardziej nie lubię robić kadłubów. Obecnie zrobienie kadłuba trwa aż 4 dni. Nowa forma pozwoli mi zrobić kadłub od razu w jednym kawałku a czas roboty skrócić do maks 2 dni.

 

Docelowy kadłub będzie wyglądać tak:

Dołączona grafika

 

Obecnie powstaje kopyto:

Dołączona grafika

 

 

Podział formy będzie pionowy. W tym kadłubie spokojnie mieszczą się 4 serwa, co przy obecnej tendencji do ścieniania profili jest dużą zaletą, gdyż pozwala zrobić napęd lotek prosto z kadłuba.

 

Spytacie się dlaczego dmuchany, ano dlatego, że kadłub będzie sklejany przy użyciu balonika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopyto powstało poprzez laminowanie w starej formie z szkła dwóch połówek. Następnie zalałem je żywicą (jakąś starą nienadająca się już do laminowania) z wypełnieniem balsiano - sklejkowym. Połówki troszkę poprawiłem szpachla i skleiłem je normalną żywicą. Obecnie szpachluje połączenie także, wieczorem fotki z postępu prac będą.

 

 

Tak się przedstawia kopyto na dziś dzień:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

taki przekrój będzie miała belka ogonowa:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja.. Cię... Ale masz porządek w pracowni! Sprzątaczka? Żona? Mama? Aaa, wiem; więcej sprzątasz niż dłubiesz - inaczej być nie może. U mnie jak śrubka spadnie to jest pięcioprocentowa szansa, że ją od razu znajdę...

p.s.

Teraz "dmucham" kadłuby do Toxica 2,5 atm. Ale co materiału napsułem zanim się nauczyłem... Kibicuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządek jest bo to warsztat i pokój do życia zarazem. Gdyby to był sam warsztat to by to zupełnie inaczej wyglądało :)

 

Michał przeglądnij ten wątek. Jonas opisuje swoje boje z kadłubem:

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1215235&pp=100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem na mysli czy kopyto bedzie cale z belka w jednym kawalku takie jak to

Dokładnie tak będzie. Kopyto na belkę robi aktualnie kolega, później zostanie to złączone w całość i dopiero z tego będzie ściągana forma.

 

Narazie kombinuje jak poprawić kadłub, tzn sprawić by był bardziej symetryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.