Skocz do zawartości

RC skydiving


witk45
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

masz rację Witku,ta pogoda jest dołująca i nic się nie chce robić.

co do postepów...

 

dotarł do mnie "oddział sześciu ACTION MENów" :D więc będzie na czym eksperymentować.

zacząłem też rozrysowywać poszczególne części składowe skoczka i niebawem przystąpię do jego wykonania.

tak jak wspomniałem zamówiłem parolotnię i osprzęt do tego wszystkiego.

 

trafnie zauważyłeś że wloty powietrza do komór w latawcu są dużo mniejsze niż w spadochronie ale myślę że jest to do przejścia.nie mam jeszcze odpowiedniej wiedzy na ten temat, osoba biegła w temacie na pewno by sobie poradziła z przeróbką.ciekaw też jestem jak będzie się spisywał twój spadochron.

materiał również znalazłem odpowiedni na ebay.

 

http://www.ebay.com/itm/280854907065?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

 

trzeba teraz to wszystko poskładać w odpowiednią całość i w górę... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Okrągłym spadochronem nie można sterować.

 

no cóż szkoda,czyli kupione spadochrony na nic się nie zdadzą.

 

znalazłem ciekawą stronę z interesującą ofertą:

 

http://rcskydive.co.za/code/order.htm

 

napisałem do niech maila i czekam na odpowiedź.jeśli rozmowy pójdą po mojej myśli to zamawiam cały zestaw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Ten zestaw wygląda bardzo dobrze-od dawna uważam go jeden z najlepszych i czerpię z ich projektu natchnienie <_<

Ale to chyba z RPA......ja wiem, teraz świat to globalna wioska ;) Nie widziałem tam ceny, a Ty się już orientujesz?.

Bardzo czekam na to co ci odpowiedzą. Jeżeli cena będzie do przełknięcia to ......uruchomię tego mojego zamożnego mecenasa i sponsora rc....... :P

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw wygląda bardzo dobrze-od dawna uważam go jeden z najlepszych i czerpię z ich projektu natchnienie :)

Ale to chyba z RPA......ja wiem, teraz świat to globalna wioska ;) Nie widziałem tam ceny, a Ty się już orientujesz?.

 

 

witam!kilka dni temu wysłałem do nich zapytanie na wszelkie możliwe sposoby,niestety do tej pory bez odzewu :(

 

na ich stronie ceny za poszczególne rzeczy podane są w randach (waluta RPA)

mniej więcej wychodzi to tak:

 

kompletny zestaw skoczka SAM : 2700R x 0,347 = 940zł

spadochron ze sliderem (ten lepszy) : 1800 x 0,347 = 630zł

no i koszty wysyłki.

 

cenowo wychodzi to naprawdę całkiem nieźle (ok 1600zł + wysyłka)

poczekam jeszcze do poniedziałku na odpowiedź z ich strony,jeśli nie odpiszą to odpuszczam... :mellow:

 

na obecną chwilę złożyłem zamówienie na stronie: http://www.flugwerft...inger_bausaetze

na zestaw samego skoczka i buty do niego.

tu jest wszystko opisane jasno i klarownie,po złożeniu zamówienia dostajemy maila zwrotnego z danymi do przelewu oraz informacją iż wpłaty trzeba dokonać w ciągu 7 dni.mam więc czas na podjęcie ostatecznej decyzji ;)

 

cena trochę masakryczna :o 230€ już z wysyłką czyli ok 1000zł po obecnym kursie.

jednak gdy sobie to przemyślałem to w sumie drogo i nie drogo bo otrzymujemy już sprawdzoną konstrukcję z całym osprzętem.

nieraz naprawdę szkoda czasu i pieniędzy na eksperymentowanie.

 

jeśli chodzi o sam spadochron, to po obejrzeniu tego cyklu budowy na you tube :http://www.youtube.com/watch?v=cK3vbn85KwA

w sumie 9 odcinków doszedłem do wniosku iż uszyję go sobie sam.to naprawdę nic trudnego.

na materiał i linki kevlarowe z e-bay wydam 50$. reszta to moja praca.

 

rozmawiałem też z gościem który zajmuje się szyciem takich rzeczy.za uszycie takiego spadochronu z jego materiałem już na gotowo zażyczył sobie 650zł.

tak więc wszystko opiera się tylko o pieniądze i można mieć co się chce... :D

 

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaaak.

Wszystko rozbija się o te pieniądze :wacko:

Z powodu tych cen właśnie pozostaje budowa.Może jeszcze ten rynek wtórny zaprzyjaźnionych Niemiec.

Ta cała sytuacja natchnęła mnie w końcu do działania i rozrysowuję na sklejce elementy kadłubka.

Dwa serwa a jedno dodatkowo do otwarcia plecaka ale nie z ramienia jak na zdjęciu poniżej a z karku jak u edelweissa.

post-8702-0-92667900-1364171370.jpg

Pisz proszę o wszystkim co ci powiedzą renomowani producenci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś odpisali mi z firmy RC skydive SA,przyznam że nie takiej odpowiedzi oczekiwałem... :mellow:

 

poniżej treść maila:

 

 

Hi Andrzej,

 

Yes, we can mail to Poland and you can pay via PayPal.

 

Here is an idea of the cost involved in $(US Dollar) as all PayPal transactions default to this currency.

 

The SAM Comp diver with competition chute as per our website description will cost: 803$ (as per current exchange rate)

The postage to send a complete diver will be: 47$ airmail +/- 10 working days

 

Order usually takes 6-8 weeks to complete and as stated above the airmail takes another 10 working days.

 

If you have any further enquiries feel free to contact me again.

 

Regards,

image001.jpg?p=2&t=IMAGE&st=JPEG&ct=QkFTRTY0&wid=14680&POD=1&type=&zalf=Nowe&tsn=136423451337750284&sid=6a3d74d075573e9a0ec4fe18bc1a8590

 

zastanawia mnie jedno,jak oni to obliczyli że wyszła im kwota za skoczka ze spadochronem 803$ !!!

tak na szybko licząc wychodzi ok 2,6 tyś. zł,to jakieś totalne przegięcie.

ręce opadają... :(

 

czekam jeszcze na odpowiedź z za odry od flugwerft-edelwaise gdzie złożyłem zamówienie.

 

jeśli stamtąd nie odpiszą to nie pozostaje nic innego i brać się za "rękodzieło" i robić wszystko samemu... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuuuuuuuuu....

Afryka dzika...... ;) Faktycznie niesamowity przelicznik. Gdy przeliczałem sobie sam randy na euro wychodziło niemało ale jednak trochę mniej. Poczekamy na germanów, jeżeli wolno mi tak powiedzieć :huh: Co pewien czas rodzi się nadzieja na gotowy zestaw ale własnie tak ginie. Przez pieniądze.

To jakich tam zdobyłeś tych Action Menów.......? Czasza HK w drodze jeszcze?

Tymczasem przygotowuję do sezonu flotę latającą i starych,sprawdzonych spadochroniarzy. No i kadłubek nowego.Moje kolano mocno i wyraźnie mówi: idzie wiosna!

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o "germanów" to wczoraj wieczorem rozmawiałem przez telefon z panem od FLUGHWERFT EDELWEISS.zapewnił mnie że wszystko jest ok z moim zamówieniem i po dokonaniu wpłaty paczka dojdzie w ciągu trzech dni.

z zaschniętym z wrażenia gardłem usiadłem do kompa i zrobiłem przelew na 232 €.mam nadzieję że jakiegoś "wałka" nie będzie i paczka przyjdzie z odpowiednią zawartością.pożyjemy zobaczymy... :)

 

paczka z HK jeszcze nie dotarła,myślę że na dniach dojdzie.

 

jeśli chodzi o moją "flotę" to również zakasałem rękawki i szykuję sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co tam germanowie?Przysłali coś?

Kolega zamówił mi jakieś dobre o 3 kg serwa na metalowych częściach(ogólnie w częściach i elektronice nie jestem najlepszy :ph34r: )i jak dojadą będę budował ręce nie na cięgnach a raczej tak jak hangtime ultimate(kolejny fajny producent):

post-8702-0-17007700-1364760409.jpg

 

a spadochron gościu otwiera sobie ręką ;) jest kilka fajnych filmów o nim na jutubie

Ponieważ święta trwają to życzę aby były bardziej pogodne niz aura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!paczka z BAZIm jeszcze nie dotarła,mam nadzieję że w tym tygodniu już dojdzie... :)

natomiast w temacie spadochronu nastąpiły małe postępy.otóż za radą kolegi zalogowałem się na forum:

 

http://www.landkitin...php?f=16&t=8513

 

poznałem tam niesamowitego gościa który o szyciu paralotni,latawców i spadochronów wie naprawdę bardzo dużo.

podarował mi gotowe skrzydełko 2m x 0,7m (paralotnia RC) oraz dużo cienkiego ripstopu i plany.

do skrzydełka wystarczy dorobić linki,uprząż i można latać.

na linki do spadochronu i lotni kupiłem w wędkarskim sklepie plecionkę 0,36mm 100% Dynema,będzie idealna!

dziś więc zabieram się do szycia spadochronu :)

 

 

post-8702-0-75630600-1363010998.jpg

Budowa trwa.............................

 

Witek,czy twój spadochron to wyrób własny czy przeróbka z latawca?

pytam bo podobne widziałem na allegro.

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Trochę mnie zdezorientowałeś ;) No przecież cały czas piszę, że przeróbka z latawca!Ale z jakiegoś sklepiku internetowego i raczej z zabawkami :unsure:

Naczytałem się tamtego forum i już ze wstydu chyba wrzucę tę moją czaszę :o . Nie, jednak będę ja badał :D . Całkiem poważnie myślałem o ścięciu przodu żeby powiększyć wloty i tamta lektura przekonuje mnie do tego, ale może najpierw próby.

Zdobytej czaszy hmmm ......zazdroszczę :ph34r:

Teraz do mnie dociera-zamówiłeś tylko skoczka z edelweissów?Gdybym miał luźnych kilkaset euro pewnie wybrałbym czaszę.

Widzę, ze również się w to zaangazowałeś i to mocno. Fajnie-w kupie siła.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie wyrzucaj!najpierw sprawdź,przetestuj a na pewno wiele się dowiesz na temat zasady działania spadochronu.

Witek wkręciłem się w ten temat na maxa,siedzę,wyszukuję i czytam wszystko na ten temat :P

gdybym miał więcej zbędnej gotówki zamówiłbym razem ze skoczkiem spadochron ale jest jak jest i trzeba coś zrobić samemu.poza tym uszycie takiej czaszy nie jest takie trudne.znalazłem też sklep z odpowiednim materiałem:

 

http://www.latawce.info/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=1304&category_id=65&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=1&vmcchk=1

 

swój spadochron szyję według tych planów:

 

http://fallschirmspringen.dmfv.aero/files/Bauanleitung-Fallschirm.pdf

 

wprowadzę drobne zmiany w rozpiętości,zamiast 140cm będzie 170cm.

zacząłem już wycinać poszczególne elementy czaszy,może uda się w tym tygodniu wszystko uszyć.

 

koniecznie zajrzyj na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie po kilkudniowej przerwie!

temat spadochroniarza RC jak najbardziej ma się dobrze i wszystko idzie w dobrym kierunku.

spadochron jest w trakcie szycia,osobiście się tym zająłem.teraz już wiem czemu takie rzeczy są drogie.otóż żeby uszyć taki spadochron trzeba poświęcić wiele czasu oraz zdobyć odpowiedni materiał który też trochę kosztuje.

 

poniżej kilka fotek obrazujących efekty dwóch wieczorów... ;)

 

 

sdc10523kopiowanie.jpg

dwie połówki poszycia górnego

 

 

sdc10524kopiowanie.jpg

żebra które będą wszyte pomiędzy dół i górę poszycia żeby nadać czaszy odpowiedni profil.

 

 

sdc10529kopiowanie.jpg

dolne połówki poszycia

 

 

wczoraj doszła tak wyczekiwana przeze mnie paczka ze skoczkiem BAZI :D

 

zestawik robi duże wrażenie ze względu na wysoką jakość wykonania i mnogość części.wszystko składa się jak puzle :D

 

kilka fotek zestawu:

 

 

sdc10545kopiowanie.jpg

pudełko z naklejką firmową.

 

sdc10546kopiowanie.jpg

zawartość zestawu

 

 

sdc10547kopiowanie.jpg

 

 

sdc10548kopiowanie.jpg

instrukcja montażu krok po kroku w formie zdjęć.

 

sdc10551kopiowanie.jpg

buty BAZIego :D

 

 

sdc10553kopiowanie.jpg

 

ta po prawej to jego głowa z zestawu którą trzeba odpowiednio pomalować.zastanawiam się czy nie lepiej będzie zastąpić ją tą z figurki pilota...

 

jeśli czas pozwoli to pod koniec przyszłego tygodnia wszystko będzie już poskładane i gotowe do pierwszych testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!!!!

Wszystko super!!!!!!

Skoczek-czy dobrze mi się wydaje, że przy ściąganiu ręki w dół ona się rozprostowuje zwiększając zakres????? Bo jej budowa bardzo skomplikowana.

Buty-słodkie ;) .

Ale głowa............normalnie niemiecki łeb.Zdecydowanie pilot!!!!!! No i jeszcze uszycie kombinezonu ale widzę sprawnie ci to idzie!!!

Ogólnie gicio!!!!!

Jednak będziesz pierwszy :) a ja mam nadzieję być nie ostatni.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoczek-czy dobrze mi się wydaje, że przy ściąganiu ręki w dół ona się rozprostowuje zwiększając zakres????? Bo jej budowa bardzo skomplikowana.

 

zgadza się,konstrukcja ramienia to istny majstersztyk!jest tak skonstruowana aby w pełnym zakresie sterować czaszą spadochronu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!prace są cały czas w toku i wszystko jak na razie jest po mojej myśli :)

 

spadochron jest już gotowy i ma zamocowane linki nośne,muszę je tylko upiąć i posegregować według długości tak żeby zachować odpowiedni kąt natarcia czaszy.

 

skoczek jest prawie skończony,plecak i szelki też są gotowe.

 

niebawem wstawię jakieś fotki... :)

 

----------------------------------------------------------------------------------

 

obiecane fotki,na razie skoczka :D .

 

 

sdc10558kopiowanie.jpg

 

 

sdc10562kopiowanie.jpg

 

 

sdc10563kopiowanie.jpg

 

 

sdc10560kopiowanie.jpg

 

sdc10565kopiowanie.jpg

 

 

sdc10561kopiowanie.jpg

 

 

sdc10566kopiowanie.jpg

 

 

BAZI jest już w pełni gotowy,całość ma 50cm długości.pozostało zamontować wyposażenie,pomalować głowę i uszyć kombinezon .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna niemiecka robota! To znaczy polska! ;)

Zdaje się, że już polakierowany? Ale ten łeb!!!!!Będziesz dopasowywał wąsacza?!

Patrzę na te ręce i jeszcze nie potrafię sobie wyobrazić jak to działa. I to wcale nie po to by skopiować :ph34r:;)

A "bebechy" ? Może gdy go już ożywisz jakiś filmik???

Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!widzę że temat spadochroniarstwa RC nie wzbudza zbytniego zainteresowania... :(

cóż,to dość niszowa i niezbyt popularna w naszym kraju odmiana modelarstwa.

 

mój spadochroniarz ma się dobrze i jest już skończony.spadochron i kombinezon uszyłem sam natomiast plecak i taśmy na szelki do niego oraz spadochron-pilociki to prezent od kolegi mayster który uszył to dla mnie :) .

pozostało zamontować wyposażenie i pomalować głowę BAZIego aby go troszkę ożywić.

 

 

tu można zobaczyć jak się składa spadochron oraz wiele innych ważnych zagadnień ; http://fallschirmspringen.dmfv.aero/files/Tipps.pdf

 

oraz link strony federacji spadochroniarzy RC w niemczech ; http://fallschirmspr...e-linksammlung/

 

poniżej kilka zdjęć:

 

 

sdc10567kopiowanien.jpg

 

 

 

sdc10568kopiowanie.jpg

 

 

sdc10572kopiowanie.jpg

 

 

 

sdc10570kopiowanie.jpg

 

 

sdc10569kopiowanie.jpg

 

 

sdc10579kopiowanie.jpg

tak wygląda BAZI gotowy do skoku.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.