Skocz do zawartości

RC skydiving


witk45
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Twoje początki takie same jak mojego serdecznego kolegi. Gdy powiedziałem mu 2 lata temu co mi chodzi po głowie, natychmiast znalazł te czeskie plany i po weekendzie pokazał mi to:

post-8702-0-65889300-1417725560_thumb.jpg

post-8702-0-99524200-1417725582.jpg

post-8702-0-49011700-1417725595.jpg

 No i pewien swoje sukcesu........

http://www.youtube.com/watch?v=x_KZcvjwnMc&feature=youtu.be

 

czyli dokładnie to samo co u Ciebie.

I  się kolega też zniechęcił. Skoczek był za lekki, spadochron z latawca właściwie bez przeróbek ze złym kątem natarcia.

No a ja walczę dalej i mam nadzieję przed świętami pokazać gotowego skoczka bez ubrania.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trochę mnie "podpaliliście" :) z tematem. Swojego nauczę latać :). A w miarę wolnego czasu postaram się zbudować nowego skoczka i uszyć nową czaszę. "Wygrzebałem" ze swoich gratów czaszę spadochronu Z5. Świetna, cienka tkanina, będzie dużo lepsza niż u mojego "czeskiego" kolegi :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film extra!

Wdzięczny jestem, że zadbałeś o to, aby Baziemu nie wystawały włosy z nosa :D :D :D

A cóż to za kamerka? Miałem kiedyś takie maleńkie rejestratory ( używane w moich starych filmach ze skoczkami nie RC) ale baterie im się pokończyły. Może pomyśle o wymianie?......

A w swoim mam już wszystko wycięte,kadłub sklejony, z  zamocowanymi serwami, kończę mechanizm otwierania, zostało mi mocowanie nóg z gumami no i rąk. Musiałem dokupić trochę sprzętu warsztatowego.Mój będzie mniejszy-wzrost jakieś 37 cm

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieszę się że filmik się spodobał,mam jeszcze jeden na którym spadochron jest już bez slydera.

kamerka którą zamontowałem na skoczku to MOBIUS  http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__54706__Mobius_Wide_Angle_B_Lens_ActionCam_a_1080p_HD_Video_Camera_Set_With_Live_Video_Out.html

 

jest bardzo lekka i świetnie nagrywa w HD oraz można nią robić zdjęcia  :) .

 

zapewne w przyszłym tygodniu będę miał kolejny spadochron do testowania.oczywiście skoki testowe będą na wiosnę bo muszę do czaszy dorobić jeszcze linki  :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez ubrania też pięknie! ;)

Spodobał mi się Twój pomysł na "uprzestrzennienie" nóg. Też mam płaskie. Miałem :D

Super! A jakie są jego wymiary? Na serwa standard? Masa całkowita gotowego do skoku? Tak z ciekawości.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do sterowania serwa standard a serwo mini do zwolnienia czaszy. Wysokość skoczka 480mm, waga gotowego do skoku (bez czaszy) 870g. Przez zimę postaram się "rozpracować" i zbudować nowego z nową czaszą. Trochę materiałów teoretycznych już mam, co nieco podejrzałem. Tylko robić :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, zaskakująco ciężki. Nie pod każdego nosiciela da się podczepić..

 

 

ja bym powiedział że za lekki...

 

wszystko zależy od czaszy jaką się zastosuje.mój Bazi gotowy do lotu waży około 1400g (w tym balast ok 200g).musiałem go doważyć gdyż do czaszy którą uszyłem według planów był za lekki... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zapewniam, że była gotowa przed świętami!!!!! Tylko wiecie-święta- trzeba było przygotować. No właśnie. Była. Na cześć mojej żony, skoczka z 291 skokami i trzema ratowaniami, mojego skydivera nazwałem EMI i stylizuje na żonę z okresu gdy skakała. Może była blondynką z jednym warkoczem ale względy techniczne zmusiły mnie do takiej fryzury. Mam już materiały na kombinezon  w kolorach i na wzór w jakim skakała.Głowy użyczyła lalka-krakowianka ;) . Gogle mojej produkcji. Jeszcze pilotka z wysokiej jakości materiału skóro-podobnego- w planach. Trochę było problemów z wyregulowaniem rąk ale udało się. Zdjęcia ukazują skrajne zakresy wychyleń. W tej chwili pracuję nad plecakiem i całym systemem otwierania. Mam wrażenie, że spadochron który szczęśliwie nabyłem od Andrzeja ma trochę za długie linki(trochę się boję sam przy nim manipulować tak jest pięknie zrobiony), bo taśmy skróciłem na starcie. No i w tej skali skoczka spadochron na plecach będzie się wydawał sporą paczką ale bez tragedii. Dlatego plecak musi być mocny aby dobrze go ściskać. No ale poczekamy na pierwsze skoki. Wysokość gotowej do skoku to 38 cm. Jeszcze  nie ważyłem ale wydaje mi się, że będzie za lekka. Wpadłem na pomysł, że może dociążę ja na stałe małą kamerką-rejestratorem z powiększonym akumulatorem - w planach. Konstrukcja rąk nie wygląda zbyt profesjonalnie ale działają. Te ręce naprawdę maja siłę  :rolleyes:  No i tyle.

post-8702-0-95911100-1419632871_thumb.jpg

post-8702-0-77957100-1419632857_thumb.jpg

post-8702-0-14943000-1419632900_thumb.jpg

post-8702-0-02381300-1419632917.jpg

post-8702-0-98295200-1419632969.jpg

post-8702-0-73015000-1419632933.jpg

 

Wszystkiego dobrego po Świętach!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witku,twoja spadochroniarka wygląda super  :) .nie chwaliłeś się nigdy że twoja żona kiedyś skakała,dziwne że wyczekałeś tak długo ze zrobieniem skoczka RC.dla mnie rewelacja.jak uszyjesz kombinezon i założysz pilotkę to dopiero będzie efekt.wzrost też jest już odpowiedni,będzie dobrze  :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona mówi, że chwalić się nie ma czym :D Ale tak mówią ci którzy mają o 286 skoków więcej od męża :P Nie no, spadochroniarstwa zawsze było pełno w domu.  Ale dopiero dostęp do RC stworzył nowe możliwości. No i już.

Męczę się z tym plecakiem. Wychodzi na to, że muszę dobrać metodę składania do opakowania. Przy karku bardziej płasko a dół rozdęty. Teraz zmieniłem sposób pakowania i nogi nie dają rady wyciągnąć zawleczki tak mocno sznureczek wyłogu jest ściśnięty. Bo zdecydowałem się na to, że wszystkie wyłogi spinam przez otworki w pozostałych klapach. Na razie pójdę jeszcze w tym kierunku. No to mam co robić.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie fajny masz plecak :) . Ale musimy pamiętać o wymiarach skoczka. W moim plecaku część plecowa ma wymiary szer. 9 cm, wys. 11,5. I tak jest większa od powierzchni pleców skoczka ale chyba nie razi to w oczy. A z tego co widziałem i pamiętam to Twój plecak ma spore wymiary i spadochron ładnie w nim leży i nie wyrywa się na boki. U mnie aby zmieścić się na takiej powierzchni musi być wysoką paczką. W związku z tym na chwilę obecną muszę wymyślić jak go wynosić w górę. Poprzedni drop box zrobił się ciasny. A może znowu pójdę inną drogą i zrobię ten plecak proporcjonalny do spadochronu a nie do skoczka????

Bo to co teraz zrobiłem już mi działa. Mechanizm ciągle w wersji roboczej. Jeszcze chyba mogę pomodelować wyłogi aby zmienić wygląd. Pozostawiam ocenie

post-8702-0-72692200-1419763504.jpg

post-8702-0-67030900-1419763548.jpg

post-8702-0-26136100-1419763534.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.