Skocz do zawartości

Extra 300L 58"


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem

Jako że katana ma się dobrze, i jest na etapie końcowym budowy, a jak wszyscy wiemy modelarstwo uzależnia :) od dwóch tyg rysuję takie coś - wiem że nie obędzie się bez krytyki - na to liczę. Pewna osoba powiedziała mi ostatnio, że moje efekty projektowania wyglądają coraz lepiej, a za 50-tym razem będzie już tak jak powinno ( zobaczymy ) - jest to mój 3-ci projekt - w takim razie jeszcze 47 :jupi: Przejdźmy do konkretów , rozp - 58", dł - 1450mm, waga - i tu chciałbym aby niemożliwe stała się możliwe - chciałbym w 1,6 - 1.7 kg do lotu - stosując lekkie wyposażenie, lekką konstrukcję , oraz lekkie pakiet 5S ( powiedzmy że 3000mah) jest to możliwe.

Staram się w tym modelu wykorzystać materiały, aby tworzyły mocne i sztywne połączenia ( wyciągam wnioski z krytyki Sławka)

Oto efekt mojej dwutygodniowej pracy: ( cięcie przewiduję na koniec lutego)

Dołączona grafika

Domek na sztywno połączony z rurą.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Cały czas analizuje to, co dotychczas narysowałem, staram się oszczędzać na wadze ale nie za cenę wytrzymałości konstrukcji.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Ster kierunku oraz wysokość napędzana za pomocą pull-pull - rozwiązanie to podejrzałem w Yaku55GB-models

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Jeżeli kogoś temat zainteresuje, to będę go ciągnął, a jeżeli nie, to do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jeżeli chcesz uzyskać taką masę co przy 5s 3000mah będzie graniczyło z cudem, to ten domek silnika powinna zastąpić węglowa klatka z rurek lub prętów.Już na samym starcie jesteś w plecy z 60g. Mocno odchudzony model 1,5m waży około 2100g nie wiem jak chcesz zbić 400-500g musiałbyś się pozbyć wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel66 wzoruję się poniekąd na extrze PA oraz na extrze z Extream Flight, co do domku, to Radku - masz rację, domek będzie z rurek i prętów węglowych, czytałem ostatnio na rcgroups temat extry 58" z EF - jakiemuś gościowi wyszła do lotu 1800g - tyle że w extrze EF jest dość bogato nadłożone materiału, ja staram się zdejmować ile się da ( ale tak jak pisałem, nie za cenę wytrzymałośći), moja konstrukcja to typowa klatka, w całości zamknięta od góry ( to, o czym Sławek wspominał w temacie katany), od spodu poprowadzone będą listwy sklejkowe ( podobnie, jak w SU Sławka),

radek872 nie zabardzo rozumię, co masz na mysli z tym szczurem :D

Mam założenie, żeby pusty model ważył w granicach 1000-1200g. Jak wyjdzie - zobaczymy, przede mną jeszcze wiele tyg rysowania i poprawiania, mam nadzieje na dobry model do 3D, licze na wasze wsparcie i pomoc, widze ze temat ktos tam czyta, w takim razie ciągne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje na dobry model do 3D

Będzie tak jak przeskalujesz go na 1.9-2m pod 6s i silnik 1800-2000W :lol: trudno wymagać cudów od modelu 1,5m, bo przy tej rozpiętości bezwładność i reakcje na stery jeszcze nie sa takie jak w większych maszynach.Posiadam elektryki 1.5m i te pod 2m różnica jest ogromna co nie znaczy, że małe źle latają :)

 

szczur - kadłub extry wyglądajacy jak sztyl od miotły.Długi jak miesiąc chudy jak wypłata :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek 2m i tylko 6S - nie za ubogo, do 2-metrówek to coś koło 8S, model 1.8 m juz mam, chciałbym coś mniejszego, przeskalować nie problem, problem zmniejszać wszystkie offsety, itp -roboty przy tym że ho ho :lol:

szczur - kadłub extry wyglądajacy jak sztyl od miotły.Długi jak miesiąc chudy jak wypłata :mrgreen:

:rotfl: :jupi: :lol2:

ikonek brakuje, żeby wyrazić moją radość po Twoim poście :)

 

EDIT:

ponad 2 tyg rysowania, a ja mam dopiero 5 wręg :ble: - panowie jak myślicie, da rade jeszcze zejść z grubości ścianek wręg, czy zostawić? Chciałbym zrobić w dosłownym znaczeniu tego słowa "latająca gazetę"

W temacie kolegi Gulion katana 1400mm, leszek-bart pisał że robił model ( katanę ) coś koło 1400mm i wychodziło mu 1700g do lotu, czyli teoretycznie też ma takowe szanse :)

Na życzenie Pawła, fotki w większej rozdzielczości :

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Extra zaczyna nabierać kształtów :D

Dołączona grafika

 

znowu EDIT:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radek872 no a słuchaj, bo ja tam na elektryfikacjach to ni w ząb, widziałem model 2.2 z pakietem 12S - to dobrze czy za dużo?

 

ps. panowie czas się powoli zastanowić nad profilem skrzydeł, co proponujecie, bo ja nie ma pojęcia jaki byłby odpowiedni, myślałem nad profilem zmiennym - przy końcu skrzydeł inny niż na początku ? ma sens takie rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radek872 no a słuchaj, bo ja tam na elektryfikacjach to ni w ząb, widziałem model 2.2 z pakietem 12S - to dobrze czy za dużo?

 

ps. panowie czas się powoli zastanowić nad profilem skrzydeł, co proponujecie, bo ja nie ma pojęcia jaki byłby odpowiedni, myślałem nad profilem zmiennym - przy końcu skrzydeł inny niż na początku ? ma sens takie rozwiązanie?

Zastosuj ten od Wicherka , na 100% Ci wystaczy :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosuj ten od Wicherka , na 100% Ci wystaczy :twisted:

Sławku wiesz co zrobić żeby nie mówić głupich rzeczy?

nic nie mówić....

a profil wicherkowy pozostawię do Twojej dyspozycji, tyle masz pomysłów na modele, że na pewno zanim pokończysz te co pozaczynałeś, to jeszcze jakiegoś wicherka ulepisz :(

 

ps. przerobiłęm półkę na serwo do wysokości - widziałem w yaku GB że nie była ona dośc wytrzymało osadzona, zobczymy jak będzie tutaj.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

a tak po za tym to:

 

Dołączona grafika

Życzę wszystkim forumowiczom zdrowych, spokojnych, radosnych świąt Bożego Narodzenia, wielu nowych modeli pod choinką oraz tyle samo startów co lądowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radek872 no a słuchaj, bo ja tam na elektryfikacjach to ni w ząb, widziałem model 2.2 z pakietem 12S - to dobrze czy za dużo?

Dobrze, bo 2,2m to już ponad 7kg. 2m wychodzi po małym liftingu 4.7kg.

 

pod 12S np zestaw AXI 5345/14HD , Spin 125 i 22x10 śmigło jest to odpowiednik DA 60 z dobrym wydechem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radek872 a jakie wyposażenie mógłbyś od siebie zaproponować do tej extry ( oprócz AXI - za drogie :) ) bo ja myślałem nad takim:

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p3428,pulso-x4120-20

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p3429,pulso-x4120-18

http://www.perfecthobby.pl/detale.html?id=3752

który z tych byłby najlepszy, bo ja tak myślę, że gdyby mi się udało pusty zrobić w wadze 1000g - można by mniejszy motorek wsadzić. Nawet pokusić się nie o 5S a o 4S.

muszę również wybrać jeden z pośród dwóch poniższych profili skrzydeł:

Dołączona grafika

 

a tak po za tym to dorysowałem kolejną wręge kadłuba ( wręga dzielona na pół, oddzielnie dół i oddzielnie część garbu)

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

co do profilu to się waham jeszcze żeby na przykład na początku skrzydeł dać NACA63A10 a przy końcówce ten z pierwszego żebra co pokazałem na górze? Ma sens takie rozwiązanie? Chciałbym, żeby ten model miał dobre właściwości lotne, i dlatego zależy mi na doborze odpowiedniego profilu do 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.