Skocz do zawartości

Funjet Ultra


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie uśmiecha mi się ściągać z Hong-Kongu czy z kądśtam. Jednak Turnigy mają "bardzo dobrą" (ironia) opinię. Może to potwierdzić Wojtek (f-150). Ja osobiście nie miałem inrunnera wysokoobrotowego tej firmy, ale outrunnery do halówek czy do modeli na dwór rozlatywały się, ciągle trzeba było naprawiać wiązki faz, silniki cały czas się grzały, zarówno bez śmigła jak i z nimi, a ciąg był mizerny. Być może to jest tak, że mi trafiają się felerne sztuki, bo jednemu koledze raz się trafił dobry silnik, a mi cały czas (3 razy) szmelce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz mój test silnika E-max nieco większego - 2846

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=oLtJbc9uvFU

 

Jeżeli nie masz dużego doświadczenia w lataniu FunJetami, to nie polecam latania na takich wysokoobrotowych silnikach. Skończy się tym, że będziesz pisał za jakiś czas: " ...jaki model będzie pasował do napędu..... bo został mi po FunJecie"

 

Latam już FunJetami jakiś czas i polecam Ci na początek taki silnik:

http://www.nastik.pl/ray-b283516-p-2217.html

Lata tak na śmigle 6x4:

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=WUAd1uesMwA

I myślę, że na początek będzie i tak za szybki.

Niepotrzebnie poszedłeś w 4S - za ciężki model do startu i lądowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że silnik działa, tylko trzeba było się pozbyć goldów, jeden z nich po prostu się wyrobił i mimo zabezpieczenia dodatkowo taśmą lub koszulką termokurczliwą po prostu się wysuwał, powodując efekt "urwanej fazy" :shock: Na razie daruję sobie ten pakiet 4S, gdyż odsprzedam go koledze, aby mógł pokręcić sobie Zoomem XXL. Model przeczeka do wakacji, gdyż musiałbym kupić inny regulator, a muszę wyposażyć kilka innych modeli, chyba, że bym odzyskał (naprawił) jakimś cudem wyposażenie z innych modeli, ale wtedy nie byłby to model prędkościowy, tylko parkflyer, o ile by wtedy poleciał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden z nich po prostu się wyrobił i mimo zabezpieczenia dodatkowo taśmą lub koszulką termokurczliwą po prostu się wysuwał, powodując efekt "urwanej fazy"

Właśnie dlatego pierwszą czynnością przy montażu napędu jaką robię jest pozbycie się goldów i polutowanie na stałe (silnik-regiel). Robię tak od czasu jak straciłbym model bo zgasł mi w decydującym momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Model został oddelegowany na wystawę okienną w modelarni. Regiel poszedł na reklamację, Optima7 lata w motoszybowcu, jeden z kolegów potrzebował do modelu Super Zoom XXL pakiet 4-celowy, który by nie spuchł po pierwszym locie to odsprzedany, serwa komu innemu. Tamci potrzebowali tych rzeczy, a ja potrzebowałem kasy, aby móc zainwestować w HK450 i Pittsa,, poza tym, nie mam funduszy, aby zakupić ten silnik Pelikan/Ray+regulator. A silnik Robbe-Roxxy, który był wyłowiony razem z modelem, być może pójdzie do jakiegoś Easy Stara, który ma być bardziej dziki. Nie wiem, czy kiedyś do Funjeta wrócę, bo mam na warsztacie parę innych kosztownych modeli. Niemniej dzięki za zainteresowanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Modelik nabyłem od Giulia i teraz bd męczył się z nim ja :) Jak na razie dorobiłem podwozie z drutu i laminatową kabinkę. Może poleci :rolleyes:

 

ps. to w koncu jaki pakiet i śmigło polecacie do tego silnika robbe?

Edytowane przez pawel66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Oblatałem funjeta na Rusałce :D Śmigło 6x4 turnigy 2200 20C 11.1v silnik robbe. Wyważony na wyspustkach. Model jest szyyyybki ale czuję że wsadzę mu jeszcze coś większego :lol:

 

Na zdj widać złamane śmigło przy lądowaniu ...

 

http://desmond.imageshack.us/Himg703/scaled.php?server=703&filename=p25051217190001.jpg&res=landing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 lata później...
  • 9 miesięcy temu...

Z góry przepraszam za odkop, nie widzę sensu tworzenia kolejnego tematu o tym samolocie  :)

 

Czy takie wyposażenie byłoby odpowiednie do Funjeta Ultra?

 

Silnik + regulator 45A (w statystykach mierzonych w HK silnik na 3s ma max. 35,7A)

Śmigło APC 4,75x4,75

Pakiet 3s 2200mah 60c

Serwa - czytałem dobre opinie o tych serwach jednak nie mam pewności czy nie byłyby trochę za słabe.

 

Na pewno nie chcę do niego pakować 4s/5s/6s, nie mam zamiaru pobijać rekordów prędkości typu 200-250km/h.

Jeszcze pytanie, Funjet Ultra ma wręgę silnikową pod silnik z mocowaniem przed wręgą (tzn. patrząc od tyłu będzie to za wręgą)?

 

Z góry dziękuję.

Edytowane przez TheKuba1414
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.