Skocz do zawartości

Poznań - pola przy ul. Kolejowej - Skórzewo/Plewiska


meisadam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

zaczynam właśnie przygodę z lataniem i zastanawiam się czy może ktoś jeszcze nie lata nadal w tych okolicach, bo wydawało mi się, że wspominano o tym miejscu.

 

Mieszkam na zaznaczonej ulicy, tuż przy polu

 

http://g.co/maps/mbk8p

 

i zapraszam na "moje" pole :)

 

Chętnie pogadam, popatrzę, pouczę się, w razie czego pobiegnę po pakiet albo żywicę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

daj znać jak bedziesz smigać... gg 8105799 najlepiej podaj tel ...

P.S. wiesz ze w okolicy jest punkt "sierra" , dokladniej przejazd kolejowy na plewiskach ..

 

rownie duza , fajna łąka jest kolo oszołoma

Edytowane przez SP-LUK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatem zapraszam na ląke kolo oszołoma , poki co nikt mnie tam nie przepędził , latam EG , zatem hałasu mało , Łąka jest na zachód od marketu tuz za drogą , na skrzyzowaniu obok skladu budowlanego skrecamy na zachod w droge gruntową i juz ... , Łąka widoczna na niektórych moich filmach .

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

czy możecie podać dokładną lokalizację tego Auchan, chodzi o ul. Głogowską czy św. Antoniego? A może macie inne ciekawe miejsca do latania? Nie jestem z Poznania, więc wszelkie podpowiedzi mile widziane. Moja chwilowa lokalizacja to os. Rzeczypospolitej w Poznaniu, zabieram ze sobą Betę i małe skrzydełko 800mm, wymagania w związku z tym oprócz trawy do lądowania niewielkie. Najchętniej brak psów/spacerowiczów/rowerzystów/biegaczy, ale jak będą w ograniczonej ilości to też dam radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szperałem za miejscami w Pozku do latania oraz jakiś grup, które się zbierają, ale niewiele znalazłem.

 

Póki co kopterkiem latam na Morasku, ale już na naukę Bixlerem okazało się za blisko drzew. W jedno trafiłem łamiąc skrzydło, więc następna próba (po naprawieniu) będzie musiała być na jakiejś większej przestrzeni. Z braku auta szukam raczej z sensownym dojazdem albo blisko piechotką w okolicach Moraska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się ostatnio czaiłem na tą łąkę , żeby wziąć rower , model pod pachę ,ale trochę się zawiodłem bo nie mam pewności, czy dowiozę go całego. Samochodem trzeba by było zaparkować tutaj i przejść się kawałek. Niestety poza wydeptanymi ścieżkami jest trawa do pasa, więc bez kosy lub maczety DLG niestety odpada. No,chyba, że kawałek dechy na sznurze i ugnieść tak, jak się robi fałszywe kręgi w zbożu :P . Co do Kobylnicy- chętnie bym się wybrał w jakiś termiczny dzień, ale szkoda mi 100 zł na członkostwo , jeśli pojawiłbym się tam może z 5-6 razy w tym sezonie. Bo z tego, co pamiętam nie wolno korzystać bez karty na szyi ?

 

Co do okolic Morasko. Mówisz o tym kawałku góry ? Rozważałem jego wypróbowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od znajomego, który mieszka nieopodal, słyszałem, że latają tam czasem "odrzutowcami RC" (jak to napisał). Możemy się spróbować zgadać, choć ciężko u mnie z najbliższymi weekendami (wczoraj wróciłem z kajaków, najbliższy weekend też za miastem). Baardzoo wstępnie 25/26 wydaje się wolny.

 

Możesz dać znać czy lokacja przyjazna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak pisałem, pojechałem tam z mantą. Zaparkować jest gdzie, tak tam wygląda teraz:

https://lh6.googleus...12+16.50.45.jpg

https://lh6.googleus...12+16.51.05.jpg

https://lh4.googleus...12+16.51.10.jpg

https://plus.google....180521589677842

 

Było chyba trochę zbyt pochmurno wcześniej, albo ta łąka jest zbyt podmokła, bo nie natrafiłem na żaden komin (żadnych wypiętrzonych chmur nad terenem), lub po prostu mam za kiepski model :P .Spróbuję kiedyś czymś większym.

Co do stanu tego poletka...Bez maczety ani rusz. roślinność 1-2 metry miejscami gęsta tak, że nie da się przebrnąć. Po 1.5 godzinie spędzonej tam miałem zapchany nos przez resztę dnia :P .

Trzeba też patrzeć pod nogi bo można wpaść w zarośnięte koleiny. Plus terenu ? Kret z 20 metrów i najmniejszych obrażeń .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zarejestrowałem się niedawno na tym forum i obserwowałem ten wątek, bo nie mogłem odpisac w temacie. W lataniu jestem świeży, uczyłem się na Becie 1400, teraz przesiadłem się na trenerka U Can Fly, więc zaczałem rozglądac się za ciekawymi miejscami. Na początku latałem na tej łące o której wspominał Lord Rzeźnik, na Strzeszynie greckim, fajny teren , tylko trochę ludzi spacerujących z psami, poza tym masa grubych traw, gdzie model zaczepia skrzydłem. Jest co prawda jedno może dwa miejsca z miękkimi trawami, gdzie można siadać bez problemu. Przeniosłem się więc na pole , zdaje się Uniwerytetu Biologii czy coś takiego, w rejon ulicy Tadeusza Mikke (na zachód, jakieś 400 m dalej), gdy skosili zboże, to siadało się pięknie. Teraz już zaorane, wiec jest równiej, ale tylko dla modeli bez podwozia. Modelem z kołami, można siadać na ścieżce rowerowej, ale to już takie trochę "Air America".

Drugi teren to rejon uniwersytetu na Morasku, przy kompleksie nowobudowanym. Zaleta jest taka że i asfalt szeroki i łączka równa, ale dość ciasno, budynki z kilku stron.

Co do terenu, przy ulicy Czarnucha, to nadaje się chyba tylko dla szybowców, bo trawy wysokie i grube, ale wystarczy przenieśc się kilkaset metrów dalej, nad Wartę na wschód, i mamy do dyspozycji piękne pole, miękkich traw, poprzecinane wyjezdzonymi drogami, na których mozna już siadać z podwoziem. Zaletą największą jest własnie duży obszar i mało ludzi. Można tam wjechać tez od ulicy Karpiej.

No ale najpiekniej to chyba na lotnisku na Ligowcu, na tzw lotnisku modelarskim. Jest nawet kawałek betonki.

I tu moje pytanie odnośnie w/w lotniska, czy trzeba być członkiem Aeroklubu by tam czasem polatać?

Pozdrawiam i do zobaczenia w powietrzu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt 9. mówi chyba sam za siebie. http://aeroklub.pozn...kuly.php?id=143

Jeśli zastaniesz kogoś przy pasie modelarskim, prawdopodobnie zostaniesz mniej lub bardziej grzecznie wyproszony. Jeśli złamiesz regulamin i spowodujesz szkodę np przez kolizję z paralotnią ,pewnie będzie bardzo nieprzyjemnie...Z tą składką ostro przesadzili moim zdaniem, Mogliby się chociaż zlitować nad studentami :| .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie mają napisany regulamin ...

 

Szkoda tylko że poznaniacy na imprezach wyjazdowych przynoszą nam wstyd nie potrafiąc zrozumieć regulaminów składających się z kilku punktów i domagają się wręcz specjalnego traktowania .

Cisną się na klawiaturę słowa - modelarze specjalnej troski skoro kto śnie mieści się na pasie startowym o szerokości 25metrów

 

Dobrze że nie wszystkich to dotyczy bo większość to naprawdę sympatyczni ludzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.